fbpx
Суспільство
Яке свято 6 квітня: що потрібно обов’язково зробити в цей день, а що необхідно зробити

Православною церквою у цей день вшановується пам’ять святого Артемона (Артемія) Солунського (Селевкийского), єпископа.

Інші назви свята: «Артемон», «Артемій», «Переддень Благовіщення», «Похвала». Назва дня «дери полоз» пішло з тих часів, коли машин ще не було, а люди їздили на санях і на возах. Джерело

Той, хто не спромігся підготувати до цього дня віз і їздив на санях, ризикував обдерти полози.

Про Артемона не так багато відомо. Знаємо, що він жив і народився в Селевкії Пісідійській – це Мала Азія. Він був дуже побожним і моральним.

Коли апостол Павло відвідував ці місця, то призначив Артемона першим єпископом у місті. Павло вважав, що це самий гідний чоловік і не помилявся. Все своє життя Артемон служив Богу і мудро керував приходом.

Крім того, він став затятим захисником гнаних і бідних, тому його вважають захисником знедолених. Він помер у глибокій старості.

Чого не можна робити 6 квітня

В цей день не можна починати ремонт, не можна ходити в гості та запрошувати когось до себе. Інакше ви просто винесете з дому все щастя і удачу, а чуже не зможете забрати з собою.

Бажано провести цей день з родиною. На Русі також вважали, що сьогодні можна каятись в страшних гріхах, щоб відвідувати церкву.

Тому що великим грішникам не можна було відвідувати храм.

Читайте також: – Тільки спробуй мені дружину засмутити! Тільки ляпни що-небудь! Ноги твоєї в моєму будинку не буде, зрозуміла?

Що потрібно обов’язково зробити в цей день

В цей день потрібно вигнати нечисту силу. Треба розвести багаття і з палаючої палицею обійти будинок. Найкраще це робити ввечері, так вогонь не тільки очистить, але ще і ви порадієте красивого видовища.

А ще це відмінний спосіб провести час з друзями на природі біля багаття, може навіть з шашликом. Так як зараз Великий піст, можна зробити овочі на грилі. Приміщення теж потрібно окурити, але ялівцем.

Раніше ще спалювали солом’яні матраци, але зараз це вже можна не робити, можна просто віддати подушки на чистку, а деякі речі – в хімчистку.

Вогонь раніше ще запалювали по дорозі до церкви, бо вночі було дуже темно, і люди не хотіли, щоб подорожній заблукав перед Благовіщенням.

Також дівчатам, які хочуть отримати собі гарного нареченого, потрібно вистояти в церкві службу всю ніч Андрієво Стояння.

А якщо ви не впевнені в своїх почуттях, то краще сьогодні уникати коханого, тому що відносини зайдуть у глухий кут.

Також увечері варто підготуватися до великого християнського свята – Благовіщення.

Так як в неділю на свято працювати не можна, то потрібно всі справи по дому, городу та іншу важку роботу переробити ввечері. В церкві також можна освятити насіння для посадки.

Приказки та прикмети:

  • Ранкова роса – до хорошого врожаю проса.
  • Пішов сніг – вродить гречка.
  • Якщо за вікном різко потепліло, значить, настають морози. Але вони будуть недовгими, а літо настане дуже швидко.
  • Якщо 6 квітня розтане останній сніг, то до зими новий вже не випаде.
  • Якщо ніч тепла, то і весна буде теплою.
  • Якщо почав співати зяблик, то погода буде холодною.
  • Щоб дізнатися, чи рік урожайний, потрібно в ніч на 7 квітня вивісити на вулицю мокрий рушник. Якщо до сходу воно висохне, значить, урожай буде відмінним.
  • Якщо дівчина відстоїть всеношну службу, то її обранцем виявиться порядна людина.
  • Нapoджені 6 квітня зазвичай бувають дуже охайні. Носити їм слід аметист.
facebook