fbpx

Якими будуть ціни на квартири в Україні: прогноз на осінь

Влітку вартість нерухомості підросла, але фахівці не бачать причин для продовження тенденції.

На ринку купівлі-продажу нерухомості традиційно вважається, що літо – “ледачий” сезон затишшя. Але в 2017 ситуація з активністю покупців виглядає по-іншому, повідомляє «Сегодня».

Вторинний ринок , який історично прив’язаний до курсу валюти, падав до кінця весни 2017 року, відзначають експерти. А влітку почалася стабілізація запитуваних продавцями цін і зараз медіанна вартість квадратного метра в Києві дорівнює 979 дол.

На вторинному ринку. На первинному ринку Києва медіанна вартість квадратного метра дорівнює 20 699 грн і при перерахунку за курсом НБУ становить 808 дол.

“Через тривалої складної економічної ситуації в Україні попит на житло на сьогодні не великий. Деяка стабілізація цін на ринку нерухомості на початку літа носить ситуаційний характер, і розраховувати на продовження цієї тенденції не варто”, – відзначають аналітики.

Свій прогноз експерти пояснюють відсутністю фінансових заощаджень у більшості населення, низьким темпом реформ і відсутністю іпотеки.

“Тому до кінця року варто очікувати подальше поступове зниження цін на вторинне і первинне житло. … Немає серйозних підстав говорити про зростання вартості нерухомості в найближчі кілька років.”, – резюмують аналітики і перераховують основні фактори, які можуть вплинути на ринок в подальшому :

  • Курсові коливання і інфляція

“Курс долара США в бюджеті України на 2017 рік закладений рівним 27,2 грн. Вже досить довгий час з початку року гривня займає більш” дорогі “позиції, а значить, є велика ймовірність, що ближче до кінця року гривня опуститься нижче 27 грн за долар.

Плюс, потрібно враховувати, що осінь – це часто “турбулентний” пору року для національної валюти.Также є побоювання, що інфляція в цьому році буде вище прогнозованої: прогноз НБУ складає 9,1% але економісти говорять про рівень інфляції в 12- 14% до кінця року.

Таким чином, заощадження населення будуть у одіть на боротьбу за виживання, а не на покупку комфортного житла “, – відзначають аналітики.

  • Зростання пропозиції і бюджетне житло

“Зростає конкуренція в середовищі забудовників, в тому числі, серед тих, які активно освоюють передмістя. Таким забудовникам доводиться розвивати повноцінну інфраструктуру, адже покупець готовий мириться з віддаленістю від міста тільки в разі, якщо всі елементи цивілізації будуть поблизу від будинку.

Також потрібно врахувати , що в нинішньому році ринок поповнюється доступними варіантами житла. Стосується це прийнятого в квітні 2017 року закону про приватизацію гуртожитків. Розраховувати на те, що сім’я працівників заводу вибере покупку нової квартири, а не прив атізацію кімнати в гуртожитку не варто “, – вважають експерти.

  • Низький попит і відсутність іпотеки

“Мантра” нерухомість досягла дна “в черговий раз ставиться під сумнів платоспроможними покупцями – купувати житло вони не поспішають, а анонсований на початку 2017 року повернення іпотечного кредитування не такий привабливий для потенційних покупців з-за своїх ставок.

В Україні середня ставка за іпотечними кредитами складає більше 20% річних. При великому відсотку першого внеску (30-50%) кінцева вартість квартири буде недозволено вище початкової. Більшість сімей з середньостатистичним заробітком не можуть дозволити витрачати ть близько 10 000 гривень в місяць на виплату іпотеки за однокімнатну квартиру.

Читайте також: ЧИ БУДУТЬ УКРАЇНЦІ ВОСЕНИ ПЛАТИТИ ЗА ОПАЛЕННЯ БІЛЬШЕ

Розуміючи таку ситуацію, стимулювати продажі взялися самі забудовники, які почали пропонувати клієнтам розстрочку. І якщо, наприклад, 5-6 років тому типовий термін розстрочки був до 3 років, то в останні 2 роки термін деякі забудовники виплати ділять вже на 5-10 років “, – зазначають фахівці.

  • Низька привабливість України як країни для інвестування

“Іноземні партнери займають вичікувальну позицію і починають роботу з Україною не поспішаючи. А значить, доходи населення в перерахунку на долари збільшуватися в найближчі рік-два не будуть”, – вважають експерти.

  • Фактор “виборів-2019” і виплати за зовнішнім боргом

“За рік до виборів влада буде прагнути підвищити соціальні виплати, що буде з деякою затримкою тиснути на валютний курс . Тиск також надаватимуть порівняно великі виплати, майбутні Україні в 2018-2020 роках за зовнішнім боргом”, – вважають аналітики.

You cannot copy content of this page