fbpx
Україна
Якою буде погода в Україні восени і взимку: розповіла метеоролог

Літо в Україні може продовжитися на місяць, а осінь буде дуже теплою через зміни клімату в нашій країні. Такий прогноз озвучила начальник відділу агрометеорології Укргідрометцентру Тетяна Адаменко.

Також за словами експерта, українців знову чекає аномально тепла зима, цей сезон навряд чи буде дуже холодним і суворим.

“Осінь буде вже традиційно тепліше звичайного. Літо триватиме до кінця вересня. Ймовірність того, що зима буде суворою – менше десяти відсотків. Відлиги і невеликі морози, крижані дощі будуть змінювати один одного”, – розповіла Адаменко УНІАН.

“Дуже багато зараз екстремальних погодних явищ. Вони і раніше спостерігалися, але тепер повторюються частіше, нехарактерні для свого розвитку сезону і не властивих їм територіях”, – додала Адаменко.

Також метеоролог пояснила, чому в Україні стало більше кліщів, це теж пов’язано зі змінами клімату.

“Температурні умови зими цим паразитам дають можливість безболісно пройти холодний період і дуже рано вийти зі сплячки. Ми робили аналіз для житомирських лісівників, де масово гине дуб від нашестя жуків-короїдів.

Дослідження температурних режимів, якими обмежується тривалості життя цих жуків, показали, що вони тепер встигають зробити набагато більше популяцій, ніж за біологічною нормою. Тобто, їх кількість, в умовах підвищення температури, збільшується в рази. Це стосується і кліщів”, – резюмувала експерт.

Фото ілюстративне, з вільних джерел.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook.

facebook