fbpx

Якою їжею можна і потрібно запастися на рік вперед

У зв’язку з тим, що ціни на продукти харчування ростуть не по днях, а по годинах, потрібно запасатися на кілька місяців, а то й на рік вперед.

Дуже до речі, що є безліч їжі “без певного терміну придатності”, і ми можемо зберігати її у себе вдома. Якими саме  продуктами потрібно запастися:

  • Мед

У меді низький вміст води і висока кількість цукру, що призводить до того, що бактерії практично не можуть в ньому розмножуватися. Крім того, мед містить низький рівень перекису водню, яка сприяє зростанню мікробів.

Читайте також: ЯКИЙ ФРУКТ ПОКРАЩУЄ ЗІР КРАЩЕ МОРКВИ

Однак при переробці та упаковці термічна обробка прибирає воду з меду, а кришка захищає від попадання вологи. Це дозволяє зберігати мед довше.

  • Сушені боби

Як і у випадку з медом, секрет довгого зберігання – правильна обробка та зберігання. Сушіння бобів призводить до підвищення концентрації цукру при зниженні вмісту води, тому бактерії і цвіль в них не проростають.

Якщо правильно зберігати сушені боби і не впускати вологу, то вони будуть довгий час залишатися відмінним джерелом протеїну.

  • Соєвий соус

Соєвий соус можна зберігати до трьох років. Однак точний термін придатності залежить від типу соєвого соусу і від того, коли ви відкрили пляшку.

  • Оцет

Хтось вважає, що оцет – це кисле вино або сидр. Однак його кислотне середовище означає, що бактеріям буде досить складно там розмножуватися і рости.

Білий оцет може зберігатися практично вічно, а ото інші види оцету можуть змінювати колір і давати осад.

  • Білий рис

Білий рис може залишатися їстівним, якщо зберігати його в жерстяних коробках. У цьому процесі важливий повітря і температура. Згідно з дослідженнями для зберігання рису необхідно низька температура (близько трьох градусів за шкалою цельсія) і повітря з низьким вмістом кисню.

  • Темний шоколад

Темний шоколад може зберігатися довго, хоча його зовнішній вигляд може змінюватися. Це відбувається через те, що змінюється температура: жир в шоколаді піднімається на поверхню і з’являється біла пилок, схожий на цвіль.

Джерело.

You cannot copy content of this page