fbpx
Суспільство
Європа кардинально змінює правила в’їзду для заробітчан, яких незручностей чекати на кордоні

З’явилася інформація, що Євросоюз впроваджує нові правила перетину кордонів. Українські журналісти спробували з’ясувати, як це вплине на життя простих громадян і чи доведеться тепер залишити на кордоні більше грошей. Джерело

Відомо, що з 2021 року Євросоюз запроваджує Європейську інформаційну систему авторизації подорожей (ETIAS).

Через це умови безвізових подорожей зміняться не тільки для українців, але й для громадян Великобританії, Бразилії, США, Японії, Канади, Австралії та інших країн.

Після того, як зміни запрацюють, для подорожі в Євросоюз українцям потрібно буде заповнити онлайн-заявку і отримати дозвіл.

За кожне звернення потрібно буде сплатити комісію в розмірі 7 євро (для осіб, молодше 18 і старше 70 років – безкоштовно). Дозвіл буде дійсним протягом трьох років або до закінчення терміну дії закордонного паспорта.

Читайте також: Що не можна робити після півночі: прикмети і забобони, які варто знати

Нову систему вводять, в першу чергу, через наплив біженців до країн Європи. Очікується, що вона дозволить ефективніше виявляти міграційні порушення. А тим, хто подорожує, система допоможе заощадити час на кордоні.

Безвіз з ЄС, через що можуть відмовити у в’їзді?

Відмовити у в’їзді можуть, якщо у прикордонників виникнуть сумніви щодо мети вашої подорожі, здатності її оплатити або, якщо ви перевищили дозволений термін перебування в Євросоюзі без візи.

В’їжджати до ЄС без візи можна тільки з біометричним паспортом, а перебувати там не більше 90 днів на півроку.

Такі правила в’їзду в Європу для Української працюють з 1 вересня 2017 і поширюються тільки на короткі туристичні подорожі.

У кожній країні ЄС є власний денний прожитковий мінімум, тому прикордонник може запитати, чи є у вас з собою необхідна сума.

Втім, за безвізовим режимом в ЄС їздять навіть автостопери, якщо зможуть пояснити, як харчуватися і де ночувати. І, головне, доведуть, що не планують залишатися в ЄС.

facebook