Останнім часом почастішали історії, коли люди купували техніку в великих торгових мережах, а потім стикалися з масою проблем – то гаджет виявився краденим, то в ньому не працювала половина функцій.
Представники рітейлу далеко не завжди згодні поміняти товар, відремонтувати його або виплатити компенсацію.
Читайте також: «ГАЛЬМА І ГЛЮКИ»: СКЛАДЕНО РЕЙТИНГ НАЙБІЛЬШ НЕНАДІЙНИХ СМАРТФОНІВ
У Адвокатському об’єднанні “Suprema lex” нам порадили взяти за основне правило купувати товари тільки в перевірених магазинах і ретельно оглядати їх на місці, бажано – не “з рук” консультанта, щоб точно переконатися, що з гаджетом все в порядку і працює він справно.
Якщо ж неприємна ситуація все ж сталася, не варто забувати про гарантійні зобов’язання продавця.
“Якщо все ж сталася прикра ситуація, варто звернутися до статті 7 ЗУ” Про права споживачів “, де чітко вказані гарантійні зобов’язання продавця в залежності від виду товару, який ви купуєте.
Тобто, протягом усього зазначеного терміну гарантії товар повинен нормально працювати і використовуватися. Гарантійні терміни завжди вказуються в паспорті продукції, на етикетці або будь-який інший супровідної документації.
Якщо поломка товару відбувається ще до закінчення терміну гарантії, виробник, продавець або сервісний центр зобов’язані безкоштовно відремонтувати браковану річ, а в разі неможливості усунення поломки замінити її на нову”, – відзначає молодший юрист Адвокатського об’єднання” Suprema lex “Регіна Сай.
Юрист відзначає, що покупцям потрібно запам’ятати головні правила для обміну товару:
- повернути, обміняти або відремонтувати неякісний товар можна тільки при наявності чека, тому не варто викидати його як мінімум два тижні з дня покупки;
- товар потрібно правильно експлуатувати, адже в разі, коли псування товару сталася через порушення правил використання або зберігання, організувати повернення буде набагато складніше.