Експерт поділився важливою інформацією для українців, які хочуть покинути межі країни.
Юрист Ростислав Кравець розповів, різницю між статусом біженців та тимчасовим захистом. Такі знання важливі для тих, хто хоче перетнути кордон з Україною, щоб заховатися від жахіть війни.
Юрист розповів у чому відмінність між біженцями та тимчасовим захистом для громадян України на території країн Євросоюзу. Про це юрист розповів на своєму каналі Youtube.
На сьогодні, в країнах Євросоюзу діє відповідна директива про тимчасовий захист №2001/55/ЄС, яка була впроваджена для України 4 березня 2022 року, — розповідає юрист. Ця директива до цього часу не застосовувалась, але вона дає змогу уникнути складних механізмів, щодо надання тимчасового притулку або статусу біженця.
Тимчасовий захист, відповідно до цієї директиви на один рік. Деякі країни вже це запровадили. Надалі він може продовжитися ще на один рік. Відповідно до тої ситуації, яка буде розвиватися в Україні.
Для людей, які отримали тимчасовий захист, є доступ до роботи. Ці вимоги, очікування 6 місяців, які діють при статусі біженця, при тимчасовому захисті немає – можете відразу працювати також можна отримувати освіту, соціальний та медичного забезпечення, а також забезпечення житлом.
Документ про тимчасовий захист не виключає в майбутньому можливість отримати статус біженця. Як адвокат, я не раджу поспішати отримувати статус біженця. Краще отримати документ на тимчасовий захист.
Крім того, ви маєте можливість повернутися в Україну та не втратити громадянство в будь-який час, тому що при статусі біженця такої можливості. Якщо ви не хочете тривалий час знаходитись в цих країнах, краще обдумати цю ситуацію.
Фото ілюстративне, з вільних джерел.
Недавні записи
- А тут ти навіть не вирішуєш як відсвяткувати свій день народження – це вже зовсім. Про решту взагалі мовчу, бо перебір для мене. Минулого тижня був у чоловіка день народження, його навіть додому відпустили на три дні
- Зараз у мене додалося роботи, я медсестра, а мама хоче перекласти на мене ще й свої обов’язки. Моя бабуся, мамина мама, живе з батьками. З ними ще живе моя молодша незаміжня сестра. Бабуся вже зовсім слабенька, майже весь час лежить. Я дуже її люблю, часто відвідуваю, але цього разу мама сказала, що я мушу двічі на тиждень сидіти з нею
- Свіжі новини Кремля: Шойгу не втомлюється робити заяви, які вони молодці, але серед росіян в правлячих структурах знаходяться перші з тих, хто йде проти системи
- Ці знаки Зодіаку не переживуть, якщо у “сусіда” справи йтимуть краще за них самих. Вони дуже ревно до всього ставляться. З ними варто бути обережними
- Хто в Європі побоюється перемоги України: компроміси, «Україна мусить зрозуміти», «Росію не перемогти»