fbpx
Суспільство
З 1 квітня пенсійний вік для українок знову підвищується: в якому віці українські жінки зможуть вийти на заслужений відпочинок, який нас чекає мінімальний страховий стаж та інші деталі нововведень.

Українкам передпенсійного віку залишилося менше 50 днів, щоб вийти на пенсію раніше – в 59 років. З 1 квітня вік виходу на пенсію для жінок знову підвищується на півроку, до 59 років і 6 місяців.

Це поки передостаннє підвищення, тому що ще через рік, з 1 квітня 2021 року, чоловіки і жінки будуть виходити на пенсію однаково – в 60 років. Якщо звичайно, депутати до того часу не збільшать ще більше пенсійний вік, як збираються.

Як пише сайт «Сегодня», насправді вийти на пенсію в 59 років в даний момент можуть тільки жінки, які досягли цього віку пізніше 30 вересня 2019 року. Тобто, що народилися до 1 жовтня 1960 року.

Як роз’яснили у Пенсійному фонді, така вимога закону №1058 «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», ст. 26.

У цій статті сказано, що право виходу на пенсію в 59 років мають жінки, які народилися в період з 1 квітня 1960 року по 30 вересня 1961 року.

А ті жінки, хто народився пізніше, наприклад, 12 лютого 1961 року (цього дня їм виповнилося 59 років) вже не мають права вийти на пенсію в 59 років, тільки в 59,5.

При цьому як жінкам, як і чоловікам, треба мати не менше 27 років страхового стажу, тобто стажу легальної роботи, з якої їх роботодавцями сплачувалися внески до Пенсійного фонду. Облік сплати таких внесків роботодавцем ведеться в автоматичному режимі з 1 липня 2000 року. А факт сплати внесків до цієї дати вважається підтвердженим записом в трудовій книжці працівника.

Кількість років страхового стажу теж підвищується щорічно, з 1 січня кожного нового року – +1. Наприклад, з 2021 року мінімальний страховий стаж, необхідний для призначення пенсії, виросте до 28 років, з 1 січня 2022 року – до 29 років і так далі.

Так буде тривати до 2028 року, поки мінімальний страховий стаж не досягне 35 років як для чоловіків, так і для жінок.

Після підвищення мінімального страхового стажу з 2018 року відразу на 10 років або до 25 років, без пенсії зосталися кілька мільйонів чоловік, у яких його не набиралося на момент досягнення ними 60 років.

Читайте також: М’ЯСО ВІДПОЧИВАЄ: ЧУДОВА ІДЕЯ ДО ПОСТУ – ГРИБНА ЗАПІКАНКА ВСЬОГО ЗА 25 ХВИЛИН! СМАЧНА, СИТНА, СОКОВИТА І АРОМАТНА – ВАМ СПОДОБАЄТЬСЯ!

Заголовок, текст, головне фото відредаговані творчим колективом видання Ibilingua.com.

Фото – з відкритих джерел.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!