fbpx

За невикористання української мови будуть штрафувати на 11 тисяч гривень, – мовний омбудсмен Монахова.

Закон “Про забезпечення функціонування української мови як державної” почав діяти з 16 липня 2019 року.

Він передбачає, що українська мова є обов’язковою в усіх сферах суспільного життя. Мовний омбудсмен Тетяна Монахова під час свого першого спілкування з пресою, яке відбулося 10 грудня, розповіла як буде застосовувати передбачені законом про тотальну українізацію штрафи для сфери послуг, передає “Країна”.

Так, чиновниця нагадала, що кримінальної відповідальності за невиконання мовних норм в сфері послуг не передбачено. Але є штрафи від 20 до 70 неоподатковуваних мінімумів.

“На сьогодні це 9 800-11 700 грн”, – уточнила вона.

У тому числі штрафувати покладається і працівників сфери послуг (магазинів, ресторанів та інших закладів) за невикористання в спілкуванні з клієнтами української мови. Правда, вона сказала, що така відповідальність настане не відразу.

Монахова дала напуття працівникам сфери послуг.

Вона сказала, що спілкування з клієнтами має відбуватися українською мовою. Російська допускається тільки в разі, якщо її вжив сам користувач сервісу.

Читайте також: РАДА ПРИЙНЯЛА ДЕРЖБЮДЖЕТ-2020: СКІЛЬКИ І КУДИ.

“Те ж саме і в медичній сфері. Якщо пацієнт з лікарем узгодили, що для них більш комфортною буде інша мова спілкування, усно. Тобто прийшла людина і розпитує про своє здоров’я. І хоче це почути на вірменській мові. І лікар знає вірменський і може по-вірменськи пояснити – це не забороняється законом “, – розповіла вона.

Джерело: 

You cannot copy content of this page