Зниклого 9-річного хлопчика знайшли, а у всесвітній павутині тепер можуть сіяти паніку. Батьки маленьких одеситів б’ють на сполох через нібито почастішали спроб викрадення дітей.
Так, в соцмережах почали масово з’являтися повідомлення із застереженнями про те, як ведуть себе потенційні злодії і як вони ледь не вкрали дитя того чи іншого “знайомого” людини.
Такі попередження з’явилися після того, як в місті прямо з дитячого майданчика пропав 9-річний Андрій. У поліції ж вважають, що в Одесі навмисне нагнітають паніку.
РОДИЧКА МАТЕРІ. Андрій пропав у неділю, а вже в понеділок його відшукали в компанії 16-річної дівчини біля ринку “Привоз”.
Як повідомили в облпрокуратурі, підозрювана сказала хлопчикові, що “вона – родичка його матері, а також що його мати поїхала у відрядження і попросила її доглянути за сином”.
Вже у вівторок суд призначив підозрюваної запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту, пославшись на те, що дівчина сама неповнолітня і раніше не була судима.
Рішення викликало невдоволення активістів і співчуваючих. “Як можна дозволити підозрюваної до вироку жити в підвалі? Вона завтра втече, і хто шукати її буде?” – обурювалися в соцмережах користувачі.
До слова, незадовго до засідання одеситів закликали прийти на слухання, щоб привернути увагу до справи і висловити протест проти правопорушень такого роду. А правозахисник Микола Розовайкін в бесіді з припустив, що затриману хтось штовхнув на злочин і її будинок потрібно взяти під охорону.
Читайте також: ЖІНКА ВUБUЛA ОКО ПОЛІЦЕЙСЬКОМУ, ЯКИЙ ЗАХИЩАВ ЇЇ ВІД ПОБИТТЯ: ДЕТАЛІ
Тим часом в поліції вважають, що дівчина могла зважитися на такий крок з власної волі. За словами радника начальника облполіціі Руслана Форостяка, у підозрюваної в 14 років була своя дитина, але її позбавили батьківських прав, що могло спровокувати психологічні проблеми.
“Пояснює вона свій вчинок тим, що дитину треба було погодувати, він голодний, худий, нещасний, і вона його забрала, щоб подбати про нього”, – заявив Форостяк, припустивши, що зараз в місті навмисне нагнітається паніка з приводу викрадення дітей.
До слова, за статистикою облпрокуратури, з початку року в місті зареєстрували всього один випадок викрадення неповнолітнього.
Уважно вивчивши в соцмережах повідомлення про нібито спроби кіднепінгу, ми помітили, що вони схожі за стилем написання і відсилання до “знайомим знайомих”.
А коли почали спілкуватися з користувачами, їх опублікували, з’ясувалося, що вони не є безпосередніми авторами послань. Так, одна з жінок пояснила, що скопіювала текст у родички, а та, в свою чергу, десь ще.
“На жаль, конкретного нічого не знаю. Стежити за дітьми все одно потрібно”, – заявила наша співрозмовниця, зазначивши, що краще бути напоготові.
Також характерно, що в деяких історіях подібного типу фігурують представники ромської національності, що, за словами правозахисників, є дискримінацією.
“Злочин не має національності. Злочинець повинен нести відповідальність не за те, що він відноситься до тієї чи іншої групи, а за те, що він зробив.
І у ромів, і у молдаван, і у Болгарії не буде вітатися такий вчинок, який зазіхає на права людини”, – пояснив нам директор правозахисного ромського центру Володимир Кондур.
Він припустив, що будь у підозрюваної у викраденні 9-річного Андрія характерні риси іншої національності, удар впав би на них.
ПОРАДИ. Експерти закликають батьків у випадку пропажі дітей не тільки шукати їх самотужки, а й звертатися в поліцію.
“Негайно потрібно заявляти, тому що життя дитини і його пошуки важливіше всіх страхів. Якщо батьки шукають дитину, значить, вони належно виконують свої батьківські обов’язки”, – говорить правозахисник Катерина Прокопишин.