fbpx
Економіка
Забудьте про кредити: банки ускладнять українцям життя

Національний банк України (НБУ) оприлюднив на офіційному сайті результати опитування про умови банківського кредитування.

Так стало відомо, що українські банки планують підвищувати вимоги до великих корпоративних позичальників, при цьому пом’якшувати для позичальників серед малого та середнього бізнесу.

Як повідомляє НБУ, в третьому кварталі деякі великі банки підвищили вимоги до позичальникам-фізособам, хоча три чверті респондентів залишили кредитні стандарти незмінними.

В четвертому кварталі банки також планують незначно підвищити вимоги при кредитуванні населення.

Читайте також: ПЛАНШЕТИ ЗАМІСТЬ ПІДРУЧНИКІВ: ЯК ЗМІНЯТЬСЯ ШКОЛИ У 2019 ТА ЧИ ГОТОВІ ДО ЦЬОГО ПРОСТІ УКРАЇНЦІ

На підвищення якості корпоративних кредитів протягом наступних 12 місяців розраховує практично половина опитаних банків.

При цьому, українські банки очікують, що з боку юросіб буде рости попит на всі види позик, найбільше — на гривневі і на короткострокові кредити, а також позики малим і середнім підприємствам.

Як розраховують банки, приплив депозитів населення та бізнесу повинен прискориться. Зростання депозитів населення очікують 68% опитаних, баланс відповідей склав 48% — це найвище значення за всю історію спостережень.

У третьому кварталі 75% опитаних банків повідомили, що розраховують на зростання обсягів корпоративних кредитів протягом наступних 12 місяців. Баланс відповідей склав 35%.

На збільшення кредитного портфеля домогосподарств очікують 68% респондентів (баланс відповідей 54%).

У той же час, в НБУ відзначають, що в роздрібному кредитуванні зберігається оптимізм ось уже десять кварталів поспіль, з другого кварталу 2016 року, а збільшення кредитування бізнесу банки постійно прогнозують з четвертого кварталу 2016 року.

Варто відзначити, що в Україні все частіше трапляються випадки, коли українці дізнаються, що у них “висить” кредит, про який вони вперше чують. А все тому, що аферисти підробляють документи і беруть кредити.

Сьогоднішні реалії показують, що жоден українець не застрахований від того, що йому можуть зателефонувати представники фінустанов і нагадати про борг по кредиту.

Джерело.

Related Post

facebook