Не варто проходити по 8 кілометрів на день, щоб виглядати добре, все набагато простіше. У кожного з нас на смартфонах встановлені додатки, які беруть коріння в Японії і вимірюють кількість кроків.
Перед Олімпійськими іграми в Токіо в 1964 році почалася реклама приладу Manpo-Kei – одного з перших в світі шагомеров, створений молодим вченим, доктором Иосиро Хатано.
Лікар був щиро стурбований тим, що його співвітчизники швидко переймали у американців шкідливі звички і малорухливий спосіб життя.
Тоді Хатано вирішив, що якщо зможе переконати своїх співвітчизників більше рухатися і збільшити кількість пройдених за день кроків зі звичайних 4000 до 10000, вони щодня будуть додатково спалювати близько 500 кілокалорій, що допоможе їм зберігати здорову вагу.
Так він почав рекламувати пристрій для підрахунку кроків, і він завоював небачений успіх не тільки в Японії, але і по всьому світу.
Нещодавно вчені з University of Sheffield вирішили перевірити ефективність програми 10000 кроків і порівняти її з іншим планом фізичної активності для – Active 10, згідно з яким, необхідно протягом дня тричі йти швидким кроком не менше 10 хвилин, кроки при цьому вважати не потрібно.
Читайте також: ВЧЕНІ НАЗВАЛИ НЕСПОДІВАНУ ПРИЧИНУ ПЕРЕДЧАСНОЇ CМEPТI
Вчені розділили добровольців на дві групи – в першій добровольці повинні були робити 10000 кроків у день, в другій – три підходи відповідно до програми Active 10.
Учасники експерименту з першої групи проходили близько 8 кілометрів, а добровольці з другої групи проходили за день близько 2,5 км (приблизно 3000 кроків).
Темп ходьби за програмою Active 10 при цьому визначали наступним чином: йти потрібно так швидко, щоб можна було говорити, але неможливо було співати на ходу.
Виявилося, що 10 000 кроків на день могли пройти тільки двоє з волонтерів. А учасники з другої групи збиралися і разом виходили на короткі енергійні 10-хвилинні прогулянки протягом робочого дня. За їх словами, завдання було дуже простим і не вимагала від них ніяких зусиль над собою.
Показання датчиків, які носили на собі добровольці весь час експерименту, показали цікаві результати: в групі Active 10 загальний обсяг високого і помірного фізичного навантаження виявився на 30% більше, ніж в групі “10000 кроків”.
Учасники експерименту з групи Active 10 в цілому рухалися менше, ніж добровольці з групи “10 000 кроків”, але зате у них сильніше прискорювався пульс, і вони відчували реальне навантаження.