fbpx

Зарплати зростуть, а інфляція сповільниться

Уряд говорить про плавний ріст економіки, а експерти вважають, що потрібно прискорення, пише «Сегодня».

Кабмін оновив трирічний прогноз розвитку країни на 2018-2020 роки, заснований на розрахунках Мінекономрозвитку і торгівлі. У порівнянні з попереднім прогнозом, опублікованим рік тому (на 2017-2019 рр.), Очікується прискорення зростання ВВП, зниження інфляції і зростання зарплат, випереджаюче зростання цін.

У документі не прогнозується курс гривні, але фінансисти кажуть, що якщо не буде форс-мажорів (загострення конфлікту на Донбасі, негативні тенденції в світовій економіці), то нацвалюта до 2020 року може не подешевшати, а навіть зміцнитися за рахунок перебудови нашої економіки і зростання експорту.

ПЛАНИ. Як видно з інфографіки, реалістичний сценарій передбачає поступове зростання ВВП, з 3% до 4% в рік, підвищення середніх зарплат – з нинішніх 7 тис. Грн до більш ніж 10,5 тис., Або на 50%. Якщо врахувати, що інфляція за 2017-2020 роки очікується в межах 35-36%, це означає, що і реальні доходи працівників збільшаться на 14-15%.

Також уряд сподівається на зниження безробіття і щорічне збільшення експорту товарів і послуг. У той же час передбачається і збільшення імпорту, причому він виросте більше, ніж експорт, на $ 300-500 млн.

ЕКСПЕРТИ. Аналітики згодні з тим, що показники, встановлені Кабміном, цілком можуть бути реалізовані, але називають їх недостатніми, щоб українці відчули істотне підвищення рівня життя. Так, керівник секретаріату Ради підприємців при Кабміні Андрій Забловський сказав нам, що поки в країні йде плавне, а не кардинальна перебудова економіки, в якій пріоритет отримують агросектор і високі технології.

“Для сталого стабільного розвитку нам необхідно мати зростання ВВП не менше 5-6% на рік, щоб до 2021 року вийти на рівень ВВП на душу населення, який можна порівняти з найбіднішими країнами ЄС , – говорить Забловський. – А Кабмін прогнозує, що Україні для цього знадобиться 6-7 років і більше.

Це об’єктивно, тому що поки не очікується істотних інвестицій в нашу економіку. Потенціал є, але потрібно розвивати не тільки агросектор, але і високі технології, наприклад переробку агропродукції, IT-сектор. МЕРТ не дає прогнозів по курсу гривні, але якщо буде ро ст ВВП, то і гривня не девальвує, а за три роки зміцниться до 25 грн / $.

Більш критичний економіст Іван Нікітченко: “Цифри абсолютно реальні, і тут немає нічого хорошого. Україна потребує амбітні плани по різкого зростання ВВП і доходів населення, а не поступове відновлення до рівня 2013 року.

Створюється враження, що головне для Кабміну – це не вийти на занадто високі цифри зростання, щоб не збільшилися щорічні виплати кредиторам – МВФ та іншим структурам. Такі, нагадаю, умови реструктуризації боргу, підписані в 2015 році тодішнім міністром фінансів Наталією Яресько.

Якщо коротко, середня зарплата м еньше $ 400 ще 4 роки – ось що підготував уряд для українців”.

Читайте також: У ДTП В КИЄВІ ЗAГUНYВ ВОДІЙ І ПOCТPAЖДAЛО 4-МІСЯЧНЕ НЕМОВЛЯ

You cannot copy content of this page