fbpx
Україна
Заступник генсека НАТО вважає, що Путін не полишив планів захопити Київ чи повалити вище керівництво. Мірча Джоане додав, що Альянс у нинішній ситуації вбачає для себе три ключові завдання – деталі

Заступник генсека НАТО вважає, що Путін не полишив планів захопити Київ чи повалити вище керівництво.

Заступник генерального секретаря НАТО Мірча Джоане вважає, що президент РФ Владімір Путін навряд чи відмовився від своїх початкових намірів захоплення Києва і повалення влади.

Про це повідомляє Digi24.

“Ми не віримо, що він відмовився від початкових планів окупувати Україну, чи принаймні повалити владу у Києві. У нього дуже високі амбіції, проте якщо подивитись на військову спроможність, стан військ, невдачі під Києвом, проблеми з моральним станом армії – ми можемо бачити, що між політичними амбіціями і можливостями є невідповідність”, – зазначив Мірча Джоане.

На запитання про те, що у НАТО думають з приводу ймовірності офіційного оголошення Росією війни, Джоане відповів, що Путін не зробив цього 9 травня і зараз виглядає так, що він все ще вважає таке рішення політично чутливим для себе.

Також Мірча Джоане додав, що Альянс у нинішній ситуації вбачає для себе три ключові завдання – підтримувати Україну, подбати про захист країн-членів і водночас подбати про те, щоб війна не переросла у війну між НАТО і Росією.

“Тож роль НАТО – допомагати Україні, і ми це робимо, захищати союзників у НАТО – і ми це теж робимо, але, водночас, зробити все, щоб мінімізувати ризик ескалації”, – підсумував заступник генсека НАТО.

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, з відкритих джерел.