fbpx
Суспільство
Затримка рейсу: яку компенсацію українці отримають через незручності в аеропорту

Цього року аеропорти підкинули українцям масу проблем, витрат та зіпсованих нервів.

Далеко не кожен пасажир знає, що він має право вимагати від летовищ у разі виникнення форс-мажорних ситуацій, наприклад, коли ваш рейс відклали та чекати доводиться годинами. Джерело

Федеральними авіаційними правилами “Загальні правила повітряних перевезень пасажирів, багажу, вантажів і вимоги до обслуговування пасажирів, вантажовідправників, вантажоодержувачів” чітко прописано, в яких випадках при затримці рейсу, і які компенсації покладені пасажирам.

  • Кімната матері та дитини

Батьки з дітьми молодшими 7 років мають право безкоштовно відвідувати спеціальні приміщення, де можна перевдягнути дитину чи помити.

До того ж ці правила діють відразу ж, незалежно від того на скільки затримується виліт. Навіть якщо це всього 10-15 хвилин.

  • Затримка на 2 години

Прохолодні напої повинні бути надані при затримці на 2 години і більше. Тобто після двох годин очікування, ви маєте право вимагати у представників аеропорту виконання певних умов.

Також мало хто знає, що у вас є право на два безкоштовні дзвінки, або одне повідомлення електронної пошти.

  • Затримка на 4 години та більше

Гаряче безкоштовне харчування – це ваше право, якщо ви не можете вилетіти протягом чотирьох годин. І кожні 6 годин вдень, і через кожні 8 годин вночі.

Їду, звичайно, вам не принесуть, а швидше за все, забезпечать харчуванням в кафе, в аеропорту.

Після восьми годинного очікування вдень, (6 годинного вночі), вас зобов’язані відвезти в готель, і дбати про безпеку вашого багажу.

Читайте також:  Доступного хліба українці не побачать: влада перекрила можливість зекономити

Не соромтеся вимагати те, на що маєте право та чого потребуєте. Як правило представники аеропортів не поспішають вам пропонувати ту чи іншу послугу, таким чином економлячи.

  • Грошова компенсація

Якщо рейс затримали, наприклад, через несприятливі погодні умови, швидше за все, за словами юристів, гроші вам не повернуть.

Грошова компенсація була б можлива, якби авіаперевізник прислужився неналежним чином.

  • Скасовані рейси

У цьому випадку авіакомпанія зобов’язана повернути пасажиру повну вартість авіаквитка.

Для цього потрібно звернутися до стійки авіакомпанії в аеропорту, в касу або оформити повернення на сайті авіаперевізника.

Для повернення коштів доведеться написати заяву в довільній формі і прикласти до нього авіаквитки.

Якщо скасований рейс, квитки на який входять в пакет туру, то доставка туриста до місця відпочинку – турбота туроператора.