fbpx

Завтра, 11 червня, – Троїцька батьківська субота 2022. Як потрібно провести цей день що не можна робити. Цього дня заведено згадувати наших батьків, рідних і близьких, які вже на небесах

Завтра, 11 червня, – Троїцька батьківська субота 2022. Цього дня заведено згадувати наших батьків, рідних і близьких, які вже на небесах.

Троїцька батьківська субота припадає за день до Трійці, яка настає через 50 днів після Великодня.

У суботу перед Днем Святої Трійці Православна Церква звершує загальне поминання, а сам день, відповідно, носить назву Троїцької поминальної батьківської суботи. Батьківська – тому що Церква закликає кожного з нас молитися за своїх спочилих рідних та близьких, за всіх, хто відійшов із цього земного життя до прабатьків, у вічність.

Троїцька батьківська субота починається з вечора п’ятниці спеціальною поминальною службою – парастасом (з грецької «клопотання»). Адже, як відомо, біблійний та богослужбовий день бере початок з вечора:

«І був вечір, і був ранок: день перший» (Бут. 1: 5).

У суботу вранці служитиметься Божественна літургія, а після неї – загальна Панахида.

У храмах ми підноситимемо молитви за спочилих, благаючи Господа, щоби Він простив їм їхні провини, вільні і невільні, та сподобив перебування у Царстві Небесному, де немає ні недуги, ні журби, ні зітхання, а є життя безкінечне. Спочилі вже не можуть просити прощення і каятися у своїх гріхах, але ми можемо допомогти їм, молячи Бога за них.

У поминальну суботу також прийнято подавати у храмах записки з іменами спочилих рідних та близьких, які зачитуються священнослужителями під час богослужіння. Також вітаються діла милосердя, допомога нужденним; є традиція відвідувати місця спочинку родичів.

Якщо ж відвідати їх можливості нема – можна прочитати молитву вдома, попросити в Ісуса покаяння та прощення гріхів для них.

Цього дня можна роздавати милостиню, і натомість попросити помолитися за родичів.

Заборони на Троїцьку батьківську суботу

Як і під час більшості церковних свят, заборонено займатися фізичною працею – прибирати вдома та поратися на городі. Виконувати легкий домашній клопіт можна лише після присутності на богослужінні цього дня.

Заборонено приносити з собою на цвинтар їжу та міцні напої – краще прийти зі свічкою або лампадкою. Від вживання таких напоїв також потрібно відмовитись у цей день.

Думати про погане теж заборонено – сперечатися з близькими та бажати зла іншим не можна. Під забороною і згадування спочилих недобрими словами.

Не можна ходити у цей день в ліс і купатися у водоймах. Наші пращури вірили, що в суботу перед Трійцею починає гуляти нечиста сила — русалки можуть потягнути на дно людину, якщо вона втратить пильність.

Завтра варто присвяти день родині і молитвам.

Всіми миру і добра!

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, з відкритих джерел, Ibilingua.com.

You cannot copy content of this page