fbpx
Україна
Зеленський дав дуже неоднозначну відповідь на петицію українців з закликом забрати Києво-Печерську Лавру в Московського патріархату

Зеленський дав дуже неоднозначну відповідь на петицію українців з закликом забрати Києво-Печерську Лавру в Московського патріархату

Ще після 2014 року, коли в Україні сталася Революція гідності, українці стали все більше піднімати розмови про те, що не заважало б взагалі забрати Києво-Печерську Лавру в Московського патріархату, який нею керує.

Мовляв, знаходиться святиня на території України, а відносини з Москвою загострилися. Все було лише розмовами поки на сайті президента не з’явилася петиція в тому, щоб забрати Києво-Печерську Лавру в церкви Московського патріархату, пише ресурс “Стена”.

Оскільки всі загальноукраїнські петиції адресовані президенту України Володимиру Зеленському, йому і слід було б відповідати на таку ініціативу українців. Тим більше, що звернення вже підписали понад 27 тисяч осіб.

Автори петиції вимагають, щоб влада припинила використання Києво-Печерської Лаври Українською православною церквою Московського патріархату. Зробити це, на думку авторів петиції, можна шляхом розривання договору оренди. Після цього передати всю Лавру під контроль Православної церкви України.

Але за словами президента Володимира Зеленського, повноваження з управління об’єктами державної власності належать Кабінету міністрів.

Таким чином Зеленський вирішив звалити з себе все це питання. Згідно із законом, звичайно, все начебто правильно, але автори петиції явно не розраховували на таку відповідь глави держави. Питання про передачу Києво-Печерської Лаври дуже серйозне і явно має вирішуватися на найвищому рівні в державі. Але для цього потрібно бажання не тільки громадян, які підписують петиції, але і влади. Втім, невідомо ще, як на це все відреагує настоятель Києво-Печерської Лаври.

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, з відкритих джерел, 7sky.kiev.ua

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!