fbpx

Житель міста Хуст у Закарпатській області знищив 9 га “Долини нарцисів”, спалюючи суху траву. Палій завдав “Долині нарцисів” збитки на суму 650 тис. грн. Що його за це чекає: подробиці.

49-річний житель міста Хуст у Закарпатській області знищив 9 га “Долини нарцисів”, спалюючи суху траву.

Йому загрожує до 12 років в’язниці. Про це 10 квітня повідомили в прокуратурі Закарпаття, передає видання Гордон.

Пожежа від спалювання сухої трави знищила квіти білоцвіту весняного, які занесені до Червоної книги України. Таким чином палій завдав “Долині нарцисів” в Закарпатті збитки на суму 650 тис. грн.

Слідчі повідомили чоловікові про підозру в умисному підпалі природоохоронного науково-дослідного відділення “Долина нарцисів” ім. Василя Комендаря.

Слідство встановило, що 27 березня 2020 року чоловік навмисне підпалив суху траву і покинув заповідник.

Тоді вигоріло близько 6,5 га сінокосів. На наступний день він побачив, що вигоріла, на його думку, не вся суха трава, і підпалив її ще раз. На цей раз пожежа охопила 2,5 га території заповідника.

В цілому підозрюваний завдав “Долині нарцисів” збитків на суму 650 тис. грн.

Кримінальне провадження відкрили за ч. 1, 2 ст. 252 Кримінального кодексу України. Вирішується питання про обрання підозрюваному запобіжного заходу. Йому загрожує від п’яти до 12 років в’язниці.

Спалювання сухого листя і трави заборонено законом, в разі його порушення передбачена адміністративна, а в деяких випадках кримінальна відповідальність.

Фото – ілюстративне, etnosvit.com

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page