fbpx
Без рубрики
Зовиця Люба займається манікюром. Уже три роки роблю у нею манікюр і жодного разу не просила знижки. Вона сама теж не пропонувала і в кінці сеансу перша озвучувала вартість. А я роблю торти на замовлення. І ось у її сина Стасика день народження, провозилася з тортом я близько 15 годин, назвала ціну. – – Почекай, які гроші? Ми ж родички! Я мовчки прибрала “просто торт” назад в холодильник

Зовиця Люба займається манікюром. Уже три роки роблю у нею манікюр і жодного разу не просила знижки.

Вона сама теж не пропонувала і в кінці сеансу перша озвучувала вартість. Платила я без питань.

А я роблю торти на замовлення. І ось у Любиного сина Стасика день народження, і їй торт знадобився. Я позначила ціну, так стільки обурення почула, що це не по-родинному чиню. Як взагалі це працює?

У мене з сестрою чоловіка Любою завжди були нормальні стосунки. Ми з нею не кращі подруги, звичайно, але хороші знайомі. Вона майстер манікюру. Зараз вже цілком досвідчений, але я пам’ятаю, коли вона тільки починала.

Я тоді ще не знайшла свого майстра, тому на пропозицію Люби пристала, втрачати все одно нічого. Вона робила все дуже довго, але акуратно і старанно. Коли вона назвала повну суму за манікюр, я дещо здивувалася, чесно кажучи, розраховувала на знижку, але претензії висувати не стала. Все одно дешевше я б за манікюр у салоні не віддавала.

Почала ходити до неї на манікюр постійно. Іноді вона щось робила не так, але сама ж виправляла. Згодом вона стала затребуваним майстром і цінник виріс, але я продовжувала ходити до неї, адже вона вже і смак мій знає, і робить якісно. А ціни скрізь ростуть.

Все було добре, поки я в декреті не захопила випічкою. Раніше якось не займалася цією справою особливо, а в декреті раптово виявилося багато вільного часу – дитину постійно пропонували забрати то мої батьки, то батьки чоловіка. Перша внучка у всіх! Отже півдня я була абсолютно вільна.

У мене є помічниця по господарству, яка прибирає і гладить. Вона приходить раз на тиждень, тому прибиранням я займаюся не дуже старанно. А в інтернеті надивилася на всі ці шедеври кулінарії і вирішила теж спробувати. Мій вибір припав на випічку.

Спочатку готувала собі, друзям, батькам, рідні безкоштовно. А коли вже навчилася краще, то почали надходити замовлення від знайомих. Рідних же я періодично балувала безкоштовно, коли були сили і час. Іноді їх не було, тому що навалювалося занадто багато замовлень.

Люба мою випічку дуже нахвалювала, але сама нічого не замовляла. Але недавно вона замовила у мене торт з досить складним оформленням.

– Ось, ти таке оформлення зможеш зробити? – вона показувала мені картинку з інтернету.

– Один в один швидше за все не вийде, але в загальному можу, так.

– Дуже добре! Це ж малому два рочки, мені потрібно до п’ятниці. Зробиш?

У мене як раз не дуже завантажений тиждень був, тому я погодилася. Зазвичай я працюю по передоплаті, але з рідні її не беру, свої люди все ж таки. От і цього разу я вирішила, що Люба віддасть гроші, коли буде забирати торт, а продукти я куплю на свої кошти.

Провозилася з тортом я близько 15 годин. Кажу ж, оформлення дуже складне, та й суфле, желе, бісквіти не за хвилину робляться. Але результатом я була сама задоволена. А Люба взагалі прийшла в захват.

– Вау, навіть крутіше, ніж я очікувала! Дякую!

Я втомлено посміхнулася і назвала ціну за торт. Люба спершу не зрозуміла, про яку ціну я говорю. А потім втупилася на мене, ніби ніколи раніше не бачила.

– Почекай, які гроші? Ми ж родички!

Тут вже я здивувалася. Питаю, а чому я тоді плачу за манікюр, ми ж родички.

– Це інше, там і матеріали, і робота. А це… Ну це ж просто торт.

Я мовчки прибрала “просто торт” назад в холодильник.

– Я витратила на нього 15 годин, купу продуктів і декору. А ціну назвала вже зі знижкою. Тому віддавати його просто так не збираюся. У нас не такі стосунки, щоб можна було вирішити, що це безкоштовно. Будь-яка робота має свою ціну.

Люба заявила, що якби знала, що я з неї гроші вимагатиму, то навіть би не просила. Я лише знизала плечима. Мені здавалося, що це очевидно. Одна справа – пригостити за власною ініціативою, інше – робити цілеспрямовано під замовлення.

Зовиця образилася і пішла. Торт мені, на щастя, вдалося продати у цей же день, хоча б не втратила в грошах.

Люба зі мною не спілкується, але навіть свекруха їй вже сказала, що вона неправа. А та все одно вважає, що я вчинила не по-родинному. Ну такі смішні бувають люди, чесне слово.

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено

Фото ілюстративне, з вільних джерел, pexels

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page