fbpx
Україна
Зима може повернутися в середині березня: вчені зробили несподіваний прогноз

Рекордно тепла зима була в цьому році не тільки в Україні. Самий Теплий січень за багато років зафіксували в Норвегії , а в Австралії вирували грандіозні лісові пожежі. Джерело

А в ніч на 14 лютого температура на континенті Антарктида піднялася до 20,75 градусів тепла – вперше в історії спостережень!

Винна у всьому цьому виявилася Арктика. А точніше – арктичні коливання, показники яких в цьому році теж були рекордними. Так пояснюють ситуацію в Центрі прогнозування клімату Національної метеорологічної служби США, пише The Washington post .

Арктичні коливання – це показник того, як холодне повітря з Арктики проникає в середні шари атмосфери, провокуючи похолодання по всьому світу.

Але в цьому році, через аномального низького атмосферного тиску, весь холодне повітря залишився сконцентрований власне в Арктиці.

Це викликало рекордно холодну зиму на Алясці – січень на півночі Америки був найхолоднішим за останні 8 років, середня температура в Фербанксі склала -21 градуса морозу. Тим часом, в Карпатах, навпаки – призвело до літніх гроз в лютому.

Читайте також: Цей пляцок – один із популярних галицьких пляцків, які традиційно готують на свята господині. Рецепт – перевірений неодноразово

“Ми бачимо, що холодне повітря залишається в Арктиці, а не блукає”, – пояснює Андреа Ленг, доцент кафедри атмосферних наук в Державному університеті Нью-Йорка в Олбані. І попереджає: в найближчі тижні, за їхніми прогнозами, ситуація не зміниться, і зима буде як і раніше дуже м’якою.

Але до початку весни цикл арктичних коливань зазвичай змінюється. А значить, в середині березня європейських країн можуть чекати повернення справжньої зими – з морозами та снігом, попереджає Ленг.

Українські метеорологи, на відміну від американських колег, зберігають оптимізм: так, начальник відділу кліматології Центральної геофізичної обсерваторії ім. Бориса Срезневського Олена Донич каже, що після теплих зим весна в Україну приходить рано .

“Марти після теплих зим були теплі, значно вище за кліматичну норму”, – сказала вона.

Що стосується зими, то вона в Україні може стати найтеплішою за всю історію спостережень . І це не дуже добре: аграрії вже заявили, що подорожчання хліба неминуче, тому що тепло негативно вплинуло на посіви пшениці в країні.

facebook