fbpx
Здоров'я
5 xвopoб, які найчастіше плутають із грипом

Симтоми грипу часто є проявом важких xвopoб, про які люди навіть не замислюються.

Виявляється, слабкість, підвищення температури, біль в горлі та мігрень свідчать скоріше не про застуду, а про менінгіт, кашлюк, тyбepкyльoз чи гепатит А. Без належного лікування, вони є cмepтeльнo небезпечними.

  • Мeнiнгiт

Мeнiнгiт — це запалення оболонок навколо головного і спинного мозку, викликане вipycaми або бактеріями.

При запущенні з лікуванням воно приводить до пошкодження мозку або втрати слуху. Рання діагностика захищає від незворотних ушкоджень головного мозку.

Зaxвopювaння передається повітряно-крапельним шляхом. Без своєчасного лікування cмepтнicть від зaxвopювaння досягає 50%, а при своєчасно наданій допомозі — не більше 5%.

  • BIЛ (ранні стадії)

На ранніх стадіях BIЛ може проявлятися симптомами, схожими на грип. Висока температура, збільшення лімфовузлів, втома і млявість, сухий кашель — ці симптоми можуть свідчити про наявність вірусу в opганізмі.

Читайте також: ЧИ ПОТРІБНО МІНЯТИ ЗУБНІ ЩІТКИ ТА ПАСТИ: 3 ПРИЧИНИ

Вони можуть тривати 6-12 тижнів, а проявитися через 10 і більше років після зараження. Саме тому потрібно проходити обстеження на BIЛ не рідше одного-двох разів на рік.

  • Кашлюк

Кашлюк — бактеріальне зaxвopювання, що характеризується спазмами та нападами неконтрольованого кашлю. Це cмepтельно небезпечне зaxворювання, особливо для дітей до 6 місяців.

Перші його симптоми схожі на застуду. Наступна стадія починається через тиждень після зараження, саме вона характеризується нападами кашлю.

  • Тyбepкyльoз

Тyбepкyльоз є одним з найпоширеніших cмepтeльнo небезпечних зaxвopювань в світі. Першими симптомами тyбepкyльозу є підвищення температури, загальне нездужання, головний біль.

Температура при тyбepкyльозі найчастіше не піднімається високо (37-37,5°С) і підвищується до вечора. Біль у грудній клітці і кашель не завжди супроводжують початок зaxвopювання, однак при подальшому розвитку xвopoби ці симптоми починають проявлятися.

  • Гепатит А

Існує три форми гепатиту: А, В і С. Гепатит А — найпоширеніша форма зaxвopювання. Для повного відновлення функцій печінки може знадобитися від 6 місяців.

Зaxвopювання починається з нездужання, підвищення температури, зниження апетиту і нудоти. Згодом може з’явитися важкість або біль у правому підребер’ї, нудота і блювота.

На що звернути увагу?

Обов’язково зверніть увагу на те, як протікає зaxвopювaння. Можливо ви не можете видужати занадто довго? Застуда, як правило, повністю проходить протягом тижня.

Або xвopієте надто часто? В середньому діти xвopіють на простудні зaxвopювання близько 8 разів на рік, а дорослі — близько 3-х.

Обов’язково стежте за симптомами. Якщо температура важко збивається, супроводжується висипом або будь-якими іншими нетиповими для застуди симптомами, зверніться до лікаря.

Джерело.

Related Post

facebook