fbpx

Чи може смартфон позбавити вас зору

Виявили у себе звичку перевіряти смартфон відразу ж після пробудження або перед відходом до сну? Тоді вам напевно буде цікаво дізнатися про те, що вона може завдати вашим очам досить відчутної шкоди.

Зовсім недавно було зафіксовано два цікавих випадки тимчасової сліпоти. Жінки скаржилися на схожі симптоми: одна відчувала короткострокові проблеми із зором відразу після пробудження, а друга – перед тим, як лягати спати.

Лікарі пов’язали цей феномен з використанням мобільних телефонів: виявляється, лежання в ліжку на боці зі смартфоном перед очима може стати причиною тимчасових проблем із зором.

Першою пацієнткою виявилася 22-річна дівчина. Вона скаржилася, що в темний час доби перестає бачити правим оком. Протягом року це повторювалося кілька разів на тиждень, але зір швидко поверталося.

Нарешті дівчина все ж вирішила звернутися до лікаря, який після огляду, перевірки кровоносних судин і декількох тестів не знайшов ніяких відхилень.

Було навіть проведено обстеження, покликане виявити, чи немає у дівчини будь-яких проблем з серцем. Однак все відповідало нормі: пацієнтка була абсолютно здорова, але очей періодично не бачив.

Другою жертвою синдрому тимчасової сліпоти стала 40-річна жінка, яка описувала своєму лікареві схожі симптоми: протягом півроку вона втрачала здатність бачити одним оком відразу ж після пробудження.

Через 15 хвилин зір відновлювалася. Ситуація знову повторилася: ніяких відхилень і хвороб не спостерігалося, огляди нічого не виявили.

Лікарі стали з’ясовувати, якими факторами могла бути зумовлена ​​ця тимчасова втрата зору. Після додаткових розпитувань пацієнток була виявлена ​​наступна закономірність: сліпота наступала після того, як жінки якийсь час дивилися на екрани своїх смартфонів.

При цьому найчастіше вони робили це лежачи на боці, через що одне око був частково закритий подушкою.

Лікарі зробили висновок, що два цих явища пов’язані. Око, прикритий ковдрою або подушкою, адаптувався до темряви, а відкрите око, навпаки, пристосовувався до яскравого світла, що виходить від екрану смартфона.

Коли дисплей згасав, який звик до яскравого світіння очей переставав бачити доти, поки знову не звикав до світла.

Читайте також: ЧОМУ ПОХМІЛЛЯ З ВІКОМ СТАЄ ТІЛЬКИ ГІРШЕ

Лікарі не обмежилися розпитуваннями пацієнток, вони вирішили перевірити теорію на собі. Звичайно ж, після нетривалого експерименту зі смартфонами оброблення не надає їм синдром тимчасової сліпоти, але все ж відзначили деяке погіршення здатності бачити одним оком.

Автори дослідження впевнені, що в подальшому звернень до лікарів з подібними скаргами буде все більше. Яскравість дисплеїв телефонів і інших гаджетів постійно збільшується, і люди все більше залежать від них.

Ми описали два цих випадки для того, щоб допомогти іншим лікарям заощадити час при постановці діагнозу, а також уникнути непотрібного занепокоєння і дорогих досліджень.

Якщо ви раптом помітили у себе схожі симптоми, спробуйте позбутися від звички дивитися на екран одним оком. Не виходить? Тоді хоча б трохи зменшіть яскравість дисплея. Адже поки не ясно, як все це впливає на нашу сітківку.

Джерело.

You cannot copy content of this page