fbpx
Лайфхаки
Чому похмілля з віком стає тільки гірше

З віком людина починає гірше переносити алкогольні напої по ряду причин. Це може бути обумовлено не тільки біологічними факторами і процесом старіння як таким, а й способом життя, якого ви дотримуєтеся.

У 18 років похмільний ранок – це коли вам хочеться пити, а якщо болить голова, значить, алкоголь був неякісний. У 25 ранку після п’янки нагадує пекло – в голові наче провертають гострий ніж, нудить, думки крутяться повільно і неквапливо.

У 29 похмілля затягується на весь день, а іноді навіть і на наступний. Ось уривок з серіалу «Клініка», який відмінно це ілюструє.

Чому так відбувається? Насправді причин декілька.

Менше фepмeнтів печінки

Одна з головних причин, по якій похмілля стає все болісніше з віком, полягає в тому, що ви починаєте гірше переносити алкоголь. Кожен келих пива або стопка міцного напою переробляється близько двох годин (точний час можна обчислити, беручи до уваги стать, вік і вага).

Ось як все відбувається: фepменти печінки, алкогольдегідрогенази, переробляють алкоголь в ацетальдегід. Потім інші фepменти, дегідрогенази альдегідів, роблять з них ацетат, який перетворюється на двоокис вуглецю і воду.

Коли вам 21, цей процес проходить легко. Але з часом рівень необхідних фepментів падає, і у opгaнiзму йде набагато більше часу на переробку високотоксичного ацетальдегіду. Ця речовина довше знаходиться в вашому opгaнiзмі, викликаючи головний біль , «сушняк», нудоту та інші знайомі всім симптоми.

Більше жиру, менше води

Також з віком змінюється загальний склад тіла. Люди накопичують більше жиру, за рахунок якого opгaнiзм стає більш сприйнятливим до дії спиртних напоїв.

Жир не поглинає алкоголь, і у людини з великим відсотком жиру в opгaнiзмі спирт буде гірше засвоюватися. Ось чому жінки, за природою мають більший відсоток жиру, ніж чоловіки, швидше п’яніють від меншої кількості алкоголю.

Крім того, з віком тіло втрачає воду – в 20 років в організмі більше води, ніж в 40. А чим менше води, тим вищою буде концентрація алкоголю в opгaнiзмi після його вживання.

Oслаблення імунітету

З віком opгaнiзм слабшає, і ви гірше відновлюєтеся після впливу різних шкідливих факторів: хвороб, травм, алкоголю.

Якщо у вас є діти, ви знаєте, що подряпини на колінах і садна на кулаках гояться у них буквально за два дні. А ось якщо ви поріже палець, знадобиться не менше тижня, щоб рана повністю затяглася.

У підлітків біль в м’язах проходить дуже швидко, а якщо людина у віці побуває на важкій тренуванні, це може вибити його з колії на кілька днів.

Національний інститут старіння називає це іммуностареніем, або поступовим ослабленням імунної системи. Дослідження передбачає, що з віком тіло все одно продовжує відновлюватися, просто це відбувається не так швидко, як раніше.

Все це особливо проявляється в середньому віці, після 50-ти років. Літні люди частіше приймають ліки від хронічних захворювань, і є ймовірність того, що таблетки вступлять в реакцію з алкоголем, який прискорює природний спад когнітивних здібностей . З кожним випитим напоєм негативний ефект буде все помітніше.

Алкоголь підсилює зниження когнітивних здібностей, характерне для людей у ​​віці. Нейрони стають більш повільними. Мієлінові оболонки, що покривають аксони і прискорюють передачу нервових імпульсів, стають тоншими.

З віком нейрони втрачають продуктивність, а якщо додати до цього дію алкоголю, вони стають в кілька разів менше ефективними. Так що якщо ви в 65 років підете в бар, всього після пари коктейлів ви будете міркувати дуже погано.

Читайте також: ДІЄТА ПО ГРУПІ КPOВI: НА ЩО ЗВЕРНУТИ УВАГУ

Вплив способу життя

Має значення не тільки стан opгaнiзму, але і спосіб життя, який ви ведете. Набагато простіше впоратися з головним болем, якщо після бурхливої ​​п’ятниці ви лежите в ліжку і тихенько стогнати.

А ось якщо по дому носиться пара репетують дітей, а вам треба готувати, прибирати або йти на роботу, то головний біль ризикує перетворитися на справжній кошмар.

У 2013 році дослідження виявило, що вік, в якому буває найжахливіше похмілля, становить 29 років. І не через фізичних факторів, а через одночасного впливу біології та обставин.

У 29 років люди часто дотримуються алкогольних звичок, які залишилися з більш юного віку, навіть якщо похмілля стає болісним і довгим.

Якщо 29-річний і 45-річний вип’ють однакову кількість алкоголю, похмілля другого буде сильніше. Але суть в тому, що 45-річні люди рідше напиваються.

You cannot copy content of this page