fbpx

Дієта по групі кpoвi: на що звернути увагу

Є думка, що спочатку групи крові формувалися під впливом їжі, яку людина вживав.

Розуміння принципів роботи травлення людей з різною групою кpoві, може допомогти скорегувати харчування, скинути зайву вагу і вирішити проблеми зі здоров’ям, повідомляє «Сегодня».

Вперше про дієту по групі кpoві заговорили років 15 назад, коли американський лікар Джеймса д’Адамо видав свою книгу “Харчування за групами кpoві”. З тих пір число шанувальників цієї дієти неухильно росло. У чому ж секрет популярності цієї системи харчування і наскільки вона ефективна?

Теорія дієти

В основі дієти по групі кpoві лежить теорія про еволюцію людини, в ході якої сформувалося 4 типи кpoві. Автор книги вважає, що склад кpoві змінювався в залежності від типу їжі, яку їли древні люди.

Наприклад, найперші люди на планеті, кpoманьйонці, мали однакову – I групу крові. При цьому вони займалися полюванням і вживали в їжу тільки тваринні білки, тобто м’ясо убитих тварин. На наступному витку еволюції люди зайнялися землеробством.

Відповідно, в їх меню з’явилася рослинна їжа, яка змінила склад крові до невпізнання. Так з’явилася II група кpoві. Після цього людство перейшло на новий щабель розвитку – взялося за одомашнення диких тварин.

В результаті в розпорядженні людей з’явилися молочні продукти, які вони із задоволенням стали включати в свій раціон. Це спричинило чергові зміни в складі крові – так з’явилися люди з III групою, яких Джеймс д’Адамо охрестив “кочівниками”, адже їхні предки в стародавні часи вели кочовий спосіб життя.

А ось носії IV групи з’явилися на світло порівняно недавно – 15 століть тому. Слід сказати, що цей тип кpoві досі толком не вивчений наукою, передбачається, що його утворення відбулося в результаті змішування II і III груп.

А це означає, що людям з IVгруппой кpoві підходить як рослинна, так і тваринна їжа. Правда, від предків з III групою кpoві їм дісталася негативна реакція на кукурудзу, гречку, квасолю і кунжут. А від II – любов до арахісу і сочевиці.

Cуть дієти

Грунтуючись на теорії про походження груп кpoві, американський лікар взяв на себе сміливість стверджувати, що причини нашої огрядності і хвороб криються в неправильно підібраному харчуванні. Так, запихаючи в маленького м’ясоїда (I група кpoві) каші і макарони, батьки забезпечують своє чадо чужої його opганiзмy їжею.

Тобто левову частку раціону володарів I групи крові має становити м’ясо, розбавлене невеликою кількістю овочів. Адже правнуки кроманьйонців і сьогодні прекрасно справляються з великою кількістю протеїну, з якого отримують максимальну користь.

Читайте також: ЧОМУ ВИПАДАЄ ВОЛОССЯ І ЯК З ЦИМ БОРОТИСЯ

Травна система людей з II групою кpoвi пристосована до перетравлювання рослинної їжі. А це означає, що “хліборобам” слід перейти на вегетаріанство з невеликою кількістю білкової їжі. Носіям III групи кpoвi підходить і м’ясо, і молоко.

Так що тим, в чиїх жилах тече цей тип кpoві, слід налягати на кисломолочні продукти, а також на яловичину, баранину і рибу. Володарям найскладнішою і рідкісною IV групи кpoві слід перейти на морепродукти, зелені овочі, соєві і молочні продукти, а так само горіхи.

Дієта по групі кpoві – довгострокова. При цьому людина вбиває відразу двох зайців: скидає зайву вагу і оздоровлює свій opгaнiзм. Так що дотримуватися цієї дієти менше півроку, немає ніякого сенсу.

You cannot copy content of this page