Україна
Для чого аферисти крадуть в українців мобільні номери

В Україні набирає обертів новий вид шахрайства — у людей крадуть номери мобільних телефонів. Абоненти вже втрачають гроші , якими поповнювали рахунки, але ризикують втратити ще більше, пише «Сегодня».

Така історія трапилася з Ігорем. Чоловік продавав в Інтернеті гітару. Одного разу побачив на телефоні кілька пропущених дзвінків з різних номерів. Передзвонив. Люди назвалися покупцями. Правда, вели себе підозріло.

«Вони розмовляв так:» Ха, Ігорьок, здрастуй! «; Абсолютно не розбиралися в інструменті, просто підтримували розмову. Головна їх мета була, як мені здалося, щоб я їм передзвонив. На наступний день від мобільного оператора надійшло SMS, що номер заблокований.

Людина передбачає: один зі зловмисників під виглядом власника телефону, назвав останні вхідні дзвінки — спровоковані самими ж шахраями, щоб заблокувати сім-карту і зробити її дублікат «, — говорить жертва шахраїв.

На розблокування телефону у Ігоря пішло кілька днів. Злодії тим часом за допомогою дубліката SIM-карти вкрали з рахунку п’ятдесят гривень. Однак, зазіхали на значно більше — доступ до банківських заощаджень.»Для шахрая ця інформація — це інструмент отримання підтверджень від банку.

Наприклад, коли він буде проводити операції по платіжній картці обманутого громадянина, то підтвердження будуть приходити від банку саме на цей номер», — говорить експерт з безпеки Олексій Красюк.

Мобільний оператор запевняє: допомогти в цій ситуації нічим не міг. Адже Ігор — НЕ є контрактним абонентом, отже, анонімний. Хоча способи убезпечити себе ж є.

Читайте також: ЩО РОБИТИ, ЯКЩО БАНКОМАТ НЕ ВИДАВ ГРОШІ АБО «ЗАЖУВАВ» БАНКІВСЬКУ КАРТУ

«Ви можете прийти в будь-який салон і сказати» Хочу зареєструватися «. Там вносять ваші паспортні дані в базу, потім можна завести свій пароль, слово-код і тоді дублікат SIM-карти видадуть тільки після того як ви називають це слово-пароль», — розповідає прес-секретар мобільного оператора Вікторія Павловська.

А тим часом на незнайомі номери експерти з безпеки радять не передзвонювати.

Related Post