fbpx

На українців чекає різка зміна погоди

В кінці тижня очікується значне потепління. На цьому тижні опади не очікуються. Найближчі кілька днів стовпчик термометра коливатиметься в межах 24-26 градусів тепла вдень, а до кінця тижня – підніметься до 30 градусів.

Сама спекотна погода на цьому тижні очікується в Закарпатській області – через кілька днів температура повітря тут підніметься до 33 градусів, пише “Сегодня”.

Прогноз на тиждень

У вівторок, 18 липня, на всій території України очікується малохмарна погода . При цьому стовпчик термометра на півночі і заході України буде коливатися в межах 22-24 градусів, а в центрі і на сході – від 24 до 26 градусів.

Щодо спекотна погода в цей день очікується в південних областях. Так, тут повітря вдень прогріється до 27-29 градусів тепла.

Така погода, згідно з прогнозом Укргідрометцентру, протримається в Україні два дні. Так, 19 липня без опадів, 27-29 градусів – на півдні, від 22 до 26 градусів – на заході і півночі, 24-26 градусів в центрі і на сході – 24-26 градусів.

20 липня очікується потепління. Так, в західних областях температура вдень підніметься до 29 градусів, а в Закарпатській області – до 30 градусів вище нуля. Відносно прохолодна погода буде в цей день на півночі – від 23 до 25 градусів.

У столиці та в центрі України – 25-27 градусів. У той же час в східних областях очікується потепління до 26-28 градусів тепла. Щодо спекотна погода, згідно з прогнозом синоптиків, – на півдні. Тут повітря прогріється до 30 градусів тепла.

Значне потепління чекає українців у п’ятницю, 21 липня. Так, в західних областях температура повітря підніметься до 30-32 градусів спеки, а в Закарпатській області – до 33.

У Києві, в центрі і на заході України стовпчик термометра коливатиметься між відмітками в 26-28 градусів. У той же час в південних областях – від 28 до 30 градусів

Читайте також: ПРО ЩО 18 ЛИПНЯ РОЗКАЖЕ МІСЯЦЬ-«ІМЕНИННИК», ЯКИЙ ВІДДАЄ СВОЇ СИЛИ ЛЮДЯМ

Народний прогноз погоди

18 липня вшановується пам’ять преподобного Афанасія Афонського, повідомляє портал “Синоптик”. У народі в цей день відзначали місяців свято. На Афанасія місяць продовжує грати, що віщує хороший врожай.

Наші предки в цей день слідкували за хмарами: якщо на небі пливуть жовті, немов мед, хмари – до дощу. З цього приводу говорили: “З гнилого кута (південного заходу) наволокло хмари – буде дощ”.

19 липня вшановується пам’ять мученика Єрмія. З колишніх часів дійшла традиція на Єрмія варити варення з чорної смородини. Також в цей день вшановується пам’ять преподобної Макрини (Макріді).

У народі говорили, що осінь по Макріді треба дивитися, якщо 19 липня дощ, то і осінь буде дощовою : “Макрида мокра – і осінь мокра”.

20 липня відзначається день пам’яті преподобної Євдокії, княгині Московської. У народі цей день називався Авдотья Сеногнойка, оскільки починалося час затяжних дощів, що, у свою чергу, псувало сіно . Наші пращури наставляли: “згребеш сіно в купи, так і не бійся хмари”. Наші пращури помітили, яка Явдоха Сеногнойка, такий буде і листопад.

21 липня вшановується пам’ять святого великомученика Прокопія. У народі святого Прокопія називали Жатвенніком, оскільки в цей час починали в’язати снопи. Також в цей день відзначається свято Казанської ікони Божої Матері.

У народі говорили: “Хто на Казанської одружується, щасливий буде”, тому в цей час справлялося багато весіль. По цьому дню судили про майбутню зиму: “Що Казанська покаже, те й зима скаже”. З 21 липня починається найсильніша спека.

У суботу, 22 липня, відзначається день пам’яті священномучеників Панкратія і Кирила. На Панкратія і Кирила пробують перші огірки з грядки. У народі цей день називався чорничним, оскільки з 22 липня починався збір чорниці.

За народним повір’ям, “чорниця веде від живота лихо”, вона “лікує виразку шлунку, чистить кров, відновлює роботу печінки”. Наші пращури помітили, якщо цей день спекотний, то у грудні варто чекати сильних холодів.

Читайте також: ЧОМУ ВЛІТКУ ТРЕБА ЗМІНЮВАТИ ПОСТІЛЬ КОЖНОГО ТИЖНЯ

You cannot copy content of this page