Події
На Житомирщині дітей відібрали у батьків через вегетаріанство (фото)

В родини рідновірів забрали у батьків трьох малюків через раннє вегетаріанство. Сусіди скаржилися, що вічно голодні діти приходили та просили в них їсти. Батьки ж твердять, що діти є вегетаріанцями через релігіні переконання, розповідає ТСН.

“Тато і мама сповідують рідновірство та годують дітей тим, що вважають за правильне. «Це гречка з травами і салат – огірки, помідори і олія», — каже Святозара Батєнкова.

Відсутність у раціоні трьох дітей м’яса дорослі проблемою не вважають. «Якщо результат такий, що дитина активна, здорова, непідвладна хворобам – значить, харчування того варте», — каже мама дітей.

Однак у селі переконані, що діти недоїдають. Родина язичників оселилася в Буках п’ять років тому, і відтоді, кажуть сусіди, до їхніх дворів постійно приходили голодні діти.

«Навіть до чоловіка мого приходили: дядя, дай їсти. Я сама салат виносила з курки – і вони їли», — каже одна з селянок. Люди поскаржилися до сільради.

Читайте також: ЧИ ВВЕДУТЬ В ШКОЛАХ 12-Й КЛАС І ЧИ ВАРТО ВЧИТЕЛЯМ ОЧІКУВАТИ ПІДВИЩЕННЯ ЗАРПЛАТИ

Там ситуацію дослідили та вирішили забрати малечу до притулку. «Старша дівчинка ходить в Корчацьку школу, тільки щоб наїстися», — каже Тетерівський сільський голова Валентина Ільницька.

Тепер Богдан, Ангеліна і Лев звикають до життя у притулку. «Нормально, але не так, як удома з батьками. Тут матюкаються, курять, ще тут не так часто випускають на вулицю», — каже донька язичників-веганів Богдана Батєнкова.

Діти в притулку їдять те ж, що й усі, окремого меню для вегетаріанців просто немає. «Що держава передбачила – те і є», — каеж вихователь-методист центру реабілітації дітей «Сонячний дім» Руслан Селюченко.

Дітей у центрі називають доглянутими і здоровими. «Таких бачимо уперше», — зізнається психолог Алла Болуй.

Найближчі чотири місяці діти проведуть у центрі реабілітації. Чи залишать дітей у родині – вирішить суд. Батьки збираються подавати зустрічний позов на соціальну службу. Юристи вважають, що в них є всі підстави, аби виграти справу.

«Я не знайшла таких справ, де було б позбавлено батьківських прав за те, що вони якось інакше годують своїх дітей, ніж це прийнято в Україні. Служба з питань дітей має дізнаватися, чи дійсно такий раціон, такі традиції і такий розвиток дитини – він є негативний для неї», — каже юрист Інна Рудник.

Лікарі ж кажуть, що в багатьох країнах світу вегетаріанство дітей заборонене, а в Італії навіть готують закон, який передбачає тюремне ув’язнення для тих, хто забороняє малюкам їсти м’ясо. «Якщо дитина не вживає незамінні амінокислоти, це проблеми в розвитку – фізичному, психічному розвитку дитини», — твердить педіатр Ганна Горбань.

Читайте також: ЖІНКА, ЯКА ПОКИНУЛА В ЛІКАРНІ ОДНОРІЧНОГО СИНА, ВAГIТНA ЩЕ ОДНІЄЮ ДИТИНОЮ

Related Post