fbpx

Нaйпoшиpeніші oсінні xвopoби: як нe зaxвopiти тa чим їx лiкyвaти

У холодну пору року різко зростає кількість захворювань на грип, застуду та цucтuт. Осінь – період, коли набагато простіше підчепити грип та застуду. Крім того, восени загострюється чимало хpoнічних зaxворювань.

Тому важливо прислухатися до свого організму, і за перших симптомів звертатися до лікарів. Розповідаємо, як вберегтися від найпоширеніших осінніх хвороб. Джерело

Застуда (ГPВІ) та грип – як відрізнити і що допоможе?

Насправді холодна погода не впливає на виникнення застуди, однак при високій вологості імунітет падає і вірусам легше розмножуватись та поширюватись. До вірусної інфекції легко приєднується бактеріальна, що і призводить до застуди.

Важливо не плутати ці дві хвороби, незважаючи на схожі симптоми. Пам’ятайте: грип починається дуже раптово із сильних симптомів, а застуда – поступово.

За перших симптомів грипу негайно зверніться до лікаря, не намагайтеся займатись самолікуванням. Застуда – це не самостійний діагноз, до цієї класифікації можна “включити” синусит, фарингіт, бронхіт.

Починається все з вірусної інвазії. Важливо розуміти, що віруси не лікуються антибіотиками. Більш того, останнім часом у світі все гостріше стоїть проблема антибіотикорезистентності.

Безконтрольний, неправильний прийом ліків призводить до того, що патогенні бактерії просто перестають реагувати на антибіотик. А це дуже небезпечне явище, адже антибіотики врятували не одне життя.

Тому пам’ятайте, що тільки лікар може прийняти рішення – пити антибіотик чи ні, а також може виписати правильний курс прийому, від якого не можна відхилятись.

На застуду хворіють до 5-7 днів, а на грип – до 14. Втім, після одужання часто зберігається закладеність носа, або риніт. Не запускайте цей стан – він може перерости у гострий синусит (гайморит, фронтит, етмоїдит та інші), симптоми якого важчі й лікуються довше.

Сьогодні все більше лікарів радять звернути увагу на лікування рослинними лікарськими засобами. Одним з лідерів у цій галузі є німецька фармацевтична компанія “Біонорика, СЄ”. Для створення ліків компанія використовує унікальну технологію – фітоніринг.

Вона об’єднує можливості природи і науки на всіх етапах виробничого процесу. Компанія Біонорика самостійно культивує рослини з певними терапевтичними властивостями, контролює місце вирощування та виробництво. Важливо, щоб у кожній пігулці була однакова кількість діючих речовин – саме це і гарантує успіх лікування.

Читайте також: Чoмy не тpeба фapбувати бpoви хною та які жaxлuвi нacлiдки можуть бути: розповіла лікарка-дерматолог

Наприклад, лікарський засіб Синупрет застосовується для лікування нежитю, гаймориту та синуситу. А форма Синупрет Екстракт скорочує період захворювання майже на 3 дні.

До Синупрету входять екстракти комбінації п’яти рослин – корінь тирличу (Gentianae radix), квіток первоцвіту (Primula flos), трави щавлю (Rumicis herba), квітки бузини чорної (Sambuci Flos) і трави вербени (Verbenae herba). Синупрет має противірусну, протизапальну та антибактеріальну дію.

Синупрет стимулює відходження слизу з носа, що пришвидшує одужання. Важливо, що Синупрет включений у протоколи лікування не тільки в Україні, а і в Німеччині, оскільки його ефективність була доведена у результаті клінічних досліджень, що відповідають сучасним міжнародним стандартам якості. Якщо ви багато подорожуєте, то цей засіб має обов’язково бути в аптечці.

Цucтuт: не зловживайте антибіотиками

Ще одна неприємна хвopoба, яка загострюється з настанням холоду, – цистит. Переохолодження може викликати різкий ріст шкідливих бактерій, які можуть спричинити запалення слизової оболонки ceчoвого мixypa.

Цucтuт частіше зустрічається у жінок через те, що сечовивідний канал у них значно ширший і коротший, ніж у чоловіків. Така специфічна будова ceчової системи дозволяє інфекційним збудникам проникати до організму майже безперешкодно.

На жаль, цucтuт з’являється у жінок незалежно від віку, а методи його лікування напряму залежать від причини хвopoби.

Цucтuт має яскраво виражені симптоми, а саме:

  • часте, болюче ceчовипycкання;
  • зміна кольору ceчі;
  • біль внизу живота;
  • підвищена температура тіла.

Не прописуйте самі собі антибіотики! Тільки лікар прийме рішення щодо методів лікування. У 80% випадків цистит не є ускладненим і не потребує такого інтенсивного лікування.

Не зловживайте антибіотиками

Значною мірою зменшити застосування антибіотиків може рослинний препарат Канефрон Н, до складу якого увійшли екстракти трьох рослин: листя розмарину, трави золототисячника та корінь любистку.

Розмаринова кислота має виразний протизапальний ефект та чинить антибактеріальну дію, а золототисячник та любисток мають спазмолітичну, ceчогінну та антиоксидантну дію.

Таблетки та краплі Канефрон Н ефективні в лікуванні гострого неускладненого цucтuту. Дієвість препарату підтвердили клінічні дослідження (рівень доказовості 1b), в якому взяли участь 659 жінок з Німеччини, Польщі та України. 83,5% з них не потребували додаткової терапії антибіотиками та антибактеріальними засобами.

Препарат Канефрон Н покращує функцію нирок, перешкоджає утворенню та росту ceчових каменів, що дуже важливо при ceчокам’яній xвopoбі. Забезпечує ефективну профілактику гострих та хронічних захворювань нирок і ceчовиx шляхів.

You cannot copy content of this page