fbpx
Breaking News
Неймовірно смачно! Без цієї страви з гарбуза наша родина не уявляє осені. Просто, корисно, легко і всім до вподоби! Готувала бабуся, мама, а тепер – і я. Просто, з фаршем, курятиною або грибами
Цю дивовижну притчу мені одного разу розповіла моя бабуся. І я, напевно, ніколи не перестану дивуватися мудрості і глибокому змісту, які закладені в цих словах
На столі задзвонив телефон. Подарунок дочки. Любов Сергіївна по звичці заряджала апарат, хоча дзвонити їй було нікому. Ось уже рік як мовчав, а тут раптом задзвонив. Номер якийсь невідомий. Вона притиснула руку до гpyдей і сіла на диван. Щось там, в гpyдях защеміло від почутого
Михайлик сором’язливо посміхався і ховав мокрі від сліз очі. Він ще не знав, що на його новий прoтез збирали гроші всією школою. Не знав, що хлопці організували справжній благодійний концерт, поки він був на опeрaції в місті
«Не зможу» – думала я, очікуючи у темряві своєї черги долучитися до гри. Адже чула, що не всім з однокласників вдається вгадати ту, руку, що рідна. Не вдасться, здавалося мені, зрозуміти, чим же таким особливим відрізняється мамина рука…
Економіка
Після отримання безвіза в Україні погіршилася проблема трудової міграції

В результаті кожен вирішує сам – ризикнути і поїхати, сподіваючись на те, що сумнівні схеми дозволять заробити більше, або залишитися.

Трудова міграція для України вже проблема номер один. З отриманням безвіза ситуація погіршилася. Кваліфіковані кадри їдуть в країни східної Європи, щоб стати вантажниками.

При цьому українські підприємства шукають фахівців. Харківська, Дніпропетровська області. Вакансії є. Пропонують соцпакет, білу зарплату. А ось на заводі в Чехії або Польщі, вам ніхто не гарантує, що ви отримаєте обіцяне.

Постраждала від трудової міграції Ліна в Чехію приїхала за програмою залучення фахівців. Робота для неї не профільна – виготовлення жалюзі. Але інженеру-будівельнику з 20-річним стажем велика міжнародна компанія пообіцяла гідну за українськими мірками зарплату – на наші гроші 22.5 тисячі гривень на місяць.

Але замість стабільно високої зарплати і сприятливого клімату отримала хімічне отруєння. Лікаря на заводі не виявилося. Без знання мови звернутися в лікарню не вдалося. Побоюючись за здоров’я, Ліна пішла з заводу. Зарплату повністю так і не отримала.

Тепер Ліна, кваліфікований інженер, в чужій країні миє офіси. Все ще повинна посереднику за надану вакансію. І, начебто, все по закону.

Ярослав два роки тому влаштувався водієм навантажувача на складі автозапчастин, в передмісті Кракова. Оклад, за місцевими мірками – нижче мінімального – приблизно 13 тисяч гривень. Поляки за це з дому не вийдуть. Але ще стільки ж обіцяли за понаднормові.

“Ставка 10 злотих на годину, ти 8 годин відпрацював по 10 злотих. Якщо ти відпрацьовуєш більше – тобі повинні 15 платити. Якщо ти виходиш на вихідні, то 20. Так повинно бути за договором. А вони платили по 10”, – розповідає він.

Читайте також: ЯК ТОРКНУЛАСЯ ПЕНСІЙНА РЕФОРМА НИНІШНІХ ПЕНСІОНЕРІВ

Умови постійно порушували. Аргумент один – не хочете – на кордоні сотні бажаючих вас замінити. Українці подавали скарги в польську інспекцію праці. Звичайно, анонімно. Боялися втратити місце. Але допомоги не добилися.

Невиплата – найпоширеніша проблема, з якою стикаються українці, кажуть у вітчизняному генконсульстві. Часто дипломати знаходять важелі впливу і допомагають. Але тільки в тому випадку, якщо людина працює легально. Але легально і платять менше.

Ця історія наробила багато шуму в польських ЗМІ. Неподалік від міста Нове-Място-Любавське прикордонники виявили справжній трудовий табір. Півсотні українців працювали і тулилися тут же, в маленьких кімнатках. Залишати територію підприємства їм було заборонено. І ніхто не скаржився.

У нелегалів прав немає. Роботодавці часто селять їх в непридатних для життя умовах не виплачують зарплату, навіть можуть забрати документи. Звертаються в поліцію такі співробітники вкрай рідко – за нелегальну роботу їм загрожує депортація і заборона в’їзду.

Через 11 років роботи в Іспанії Василь Кіт вирішив повернутися в рідну Львівщину. Але не з порожніми руками. Привіз традиційні іспанські рецепти. Побудував ферму і разом з родичами зайнявся виготовленням ковбас.

Його приклад – історія успіху. Василь зайняв вільну нішу і тепер постачає делікатесне м’ясо в відомі київські та львівські ресторани. І місцевих працевлаштовує – на власній еко-фермі. В Україні.

Микола Бриннік теж повернувся. Довелося. Він працював столяром в польському Запсене. Обіцяли 2,5 тисячі злотих – 20 тисяч гривень. Начебто, непогано. Але ось – нещасний випадок і він – без руки. До того ж, як виявилося, ще й – нелегал. Але ж думав, що працює законно.

Генеральний Консул України в Польщі Олег Мандюк рекомендує українцям, які приїхали на роботу в Польщу, скласти договір з роботодавцем. Документ повинен бути зареєстрований в місцевому уряді.

Процедура може тривати кілька тижнів. Але, як розповіли в профспілці українців в Польщі, співробітники зазвичай приступають до роботи негайно. Не підозрюючи, що порушують законодавство. Після нещасного випадку Миколи спішно відправили в Україну.

Будинки за нього переживали дружина і двоє дітей. Роботодавець в Польщі клятвено обіцяв і компенсацію, і протез, і навіть нове місце. Пізніше подзвонив і сказав – грошей не буде.

Тепер єдине, на що він може розраховувати, – це українська пенсія по інвалідності – 1300 гривень.

“При 15 тисячах середньої зарплати в Україні 90% нікуди не поїдуть. Плюс, не завадило б уряду чинному спробувати американський шлях початку 70-х, кінця 60-х. Прибуток, реінвестування у виробництво протягом одного кварталу не обкладається податком”, – говорить Борис Колесніков, віце-прем’єр-міністр України.

Тим більше в Україні вже є галузі і регіони, де зарплата досягла 15-ти тисяч гривень.

Наприклад, столяр Микола Бриннік в Україні міг би отримувати ці 15 тисяч (25 тис.грн в Польщі). Правда, в Дніпрі. Зварнику в Дніпропетровській і Харківській областях пропонують також до 15-ї (22 тис.грн в Польщі). Стільки ж заплатять автомеханіка (22 тис. грн в Польщі).

Слюсар отримає до 12 тисяч гривень (22 тис. грн в Польщі). Швачка – від 12 до 20 тис (20-30 тис. грн в Польщі). Менше всіх стоїть некваліфіковану працю. Різноробочий в Україні може знайти місце за 10 тисяч (19-27 тис.грн в Польщі).

Працівник складу в Харкові – від 7 до 10-ї (20-25 тис. грн в Польщі). Зарплати дипломованих фахівців вище і обговорюються окремо. А на великих підприємствах обіцяють ще й солідний соцпакет.

Звичайно, в результаті кожен вирішує сам – ризикнути і поїхати, сподіваючись на те, що сумнівні схеми дозволять заробити більше. Або залишитися і, можливо, заробивши менше, заощадити час, нерви і ті ж самі гроші.

Джерело.

Related Post