fbpx
Україна
Прогноз погоди в Україні на тиждень: в які дні буде сухо

У найближчі дні синоптики прогнозують в Україні холод, мінливу хмарність та дощі. Дізнайтесь, в яких регіонах вдасться хоча б кілька днів обійтися без парасольки.

7 жовтня, в суботу в Україні буде прохолодно — стовпчик термометра вдень буде коливатися від 12 до 18 градусів вище нуля (хіба що в Криму температура складе до 22 градусів тепла).

Якщо на півночі і заході країни буде сухо, то на сході, подекуди в центрі (в Кіровоградській області) і в південних областях пройдуть дощі. В Одеській області очікуються справжні зливи.

8 жовтня, у неділю заливати буде вже всю країну, крім Донецької та Луганської областей. При цьому температура повітря вдень залишиться на тому ж рівні — від 12 до 14 градусів тепла на заході країни, стільки ж на півночі і в центрі, і від +16 до +18 градусів в східних областях.

9 жовтня, в понеділок дощі накриють всю Україну, в тому числі і схід країни. Опади принесуть невелике похолодання — так, на заході температура складе від 10 до 13 градусів вище нуля, в центрі — від 12 до 14 градусів, а на півдні від 16 до 18 градусів тепла.

10 жовтня, у вівторок в Україні буде сухо, практично по всій території країни мінлива хмарність (дощі пройдуть лише в Луганській області).

Правда, що з’явилося сонце не принесе тепла: на заході очікується вся та ж холодна погода з температурою від 11 до 13 градусів вище нуля (виняток — Закарпатська область , де буде до +15); в центрі очікується від 11 до 14 градусів тепла; на сході — від 12 до 16 градусів вище нуля.

11 жовтня, в середу в країну знову повертаються дощі. Опади пройдуть у всіх західних областях, на півночі і в центральній частині України.

Читайте також: ЯК ПРИСКОРИТИ ПРОЦЕС ОТРИМАННЯ БІОМЕТРИЧНОГО ПАСПОРТА

Температура повітря там складе від 11 до 13 градусів вище нуля, тоді як на сході стовпчик термометра коливатиметься в діапазоні від 12 до 15 градусів тепла, а на півдні — від 14 до 17 градусів тепла.

Народний прогноз погоди

7 жовтня вшановується пам’ять святого Теклі, повідомляє портал «Синоптик» . У народі день називався Текле Заревніца. З цього дня ночі стають все темніше, день убуває «кінськими кроками».

У цей день було прийнято збирати з городу буряк. Щоб дізнатися майбутню зиму, спостерігали за дубом: якщо на ньому багато жолудів — до теплої зими і «хлібного» літа .

8 жовтня — в цей день відзначається Преставлення преподобного Сергія, ігумена Радонезького. Наші пращури примітили, якщо на Сергія перший сніг випаде, то зима встановиться на Михайла (21 листопада). А якщо хороша погода у цей день, то стояти їй цілих три тижні.

9 жовтня святкується день пам’яті апостола Іоанна Богослова. У народі примітили, якщо на Богослова — сніг, то зима ляже на Михайлів день (21 листопада). Якщо дощ зі снігом — з середини січня і до середини лютого тричі варто чекати сильних відлиг. Якщо сонячно і тепло — липень буде дощовим і холодним .

10 жовтня вшановується пам’ять преподобного Саватія Соловецького, одного із зачинателів Соловецького монастиря.

Саватія в народі називали бджолярів, оскільки в цей день закінчувалася прибирання вуликів на зимівлю. «Бджолина матка відносить ключики від літа в далекі краї». Якщо на Саватія станеться грім, то зима буде безсніжною, короткою і м’якою .

11 жовтня відзначається день пам’яті Іллі Муромця. В Англії існує повір’я, нібито саме в цей день диявол плює на ягоди чорниці, а тому той, хто їх з’їсть, буде осквернений. Погоду в цей день визначали по інею: якщо вранці на дворі багато інею — бути сухій, сонячній погоді.

Джерело.

Related Post

facebook