fbpx
Суспільство
Що тепер потрібно робити: в Україні змінюються правила звернення до лікаря

З 1 квітня терапевти, педіатри та сімейні лікарі прийматимуть пацієнтів тільки після підписання меморандуму. Для цих цілей створили спеціальну організацію — Національну службу здоров’я з бюджетом в 8,2 млрд грн.

Відзначається, що кожен лікар зможе підписати меморандуми з 2 тис. пацієнтами. Для педіатрів це — 120 тис. грн/міс.

Гроші дістаються лікарні, а не лікаря. Але від кількості пацієнтів залежить і розмір зарплати.

«Якщо раніше існувала можливість відразу безоплатно записатися до вузькопрофільних спеціалістів, тепер отримати цю послугу безкоштовно можна буде тільки після консультації у сімейного лікаря», — пояснюють експерти реанімаційне пакету реформ.

Читайте також: ЩО ЗМІНИТЬСЯ: УКРАЇНА ЗБИРАЄТЬСЯ СКАСУВАТИ БАНКІВСЬКУ ТАЄМНИЦЮ

Як це буде діяти

У поліклініці, яку ви відвідуєте вам запропонує меморандум — контракт з сімейним лікарем або педіатром.

«Якщо раніше кожен українець був «прикріплений»до дільничного лікаря, зараз укладати договір можна з тим лікарем, якого вам порекомендували або який вам сподобався.

Якщо ж з яких-небудь причин робота терапевта чи педіатра не влаштовує, в будь-який момент можна укласти меморандум з іншим медиком», — йдеться в публікації.

Також зазначено, що на одного пацієнта буде виділено 370 грн на рік — виключно на роботу лікаря. За додаткові аналізи або спеціалізовану допомогу вже з 2020 року доведеться платити окремо і за затвердженими тарифами.

Для чого це

«Лікар первинної медичної допомоги — це фахівець, який має всю інформацію про ваше здоров’я. Завдяки цьому він бачить взаємозв’язку і може визначити, на якій стадії потрібне втручання профільного фахівця. Інформація про стан здоров’я пацієнта буде міститися в електронній системі охорони здоров’я.

Навіть коли пацієнт перейде до іншого лікаря, вся інформація буде доступна. Головний обов’язок лікаря первинної медичної допомоги — вчасно попередити або виявити захворювання на ранній стадії «, — пояснюють в Міністер стве охорони здоров’я.

Джерело.

Related Post

facebook