fbpx
Економіка
Скільки заробляють блогери в Україні: як отримувати гроші в сосцетях

Для реклами блогеру, швидше за все, відправлять продукт або зроблять послугу, але заробіток залежить від числа шанувальників.

На своїх онлайн -«щоденниках» блогери заробляють тисячі, а деякі, і мільйони доларів в рік. Успішні українські блогери розповіли порталу Deadline, в чому секрет їхнього успіху в Instagram, чи може соцмережа стати основним джерелом доходу, і чи залежить фінансовий успіх від популярності.

Інстаграм-блогера Олена Базу зізналася, що скоро буде шукати помічницю для ведення Instagram-сторінки власного бренду одягу. Базу запевняє, що піаром досить успішно займається сама, поки на це вистачає часу. Крім блогу в Instagram, дівчина пише тексти на особистий сайт, а також веде Youtube-канал.

На соцмережі Базу витрачає кілька годин на день. Втім, на обробку великої кількості фото або монтажу складного відео йде до шести годин, а якщо обсяг контенту великий — два або навіть три дні. Про співпрацю з рекламодавцями, як запевняє Базу, їй пишуть кожен день.

Часто це бренди або установи з Нью-Йорка. Реклами в її профілі мало, оскільки більшість хоче працювати безплатно, а Олена вже давно не працює за бартером.

Базу найчастіше знімає в подорожах, і робить фото заздалегідь. Як розповідає дівчина, найбільше проблем виникає з періодичністю. Адже важливо постити без затримок — тоді аудиторія зростає найбільш органічно.

Читайте також: В УКРАЇНІ СКОРОТЯТЬ СОЦНОРМИ ВИТРАТИ ВОДИ, ТЕПЛА ТА «СВІТЛА», А СУБСИДІЇ ПОЧНУТЬ ВИДАВАТИ ГРОШИМА

Поради початківцям блогерам від Олени Базу:

 1. «Перші перегляди і підписки в Youtube можна отримувати від друзів — скидати їм посилання, розповідати про свої відео в Instagram, Facebook, Twitter або просто наживо».
 2. «Щоб набрати аудиторію, потрібна стабільність публікацій. Будь контент знаходить свого глядача, і чим більше ви будете постити, тим більше людей будуть за вами стежити і підписуватися. Я знаю блоги, в яких дуже посередній контент, зате по два мільйони передплатників, так як ведуть канал уже п’ятий рік «.
 3. «Набирати аудиторію серед школярів простіше, ніж серед 30-річних, але важливо не зупинятися на цьому і робити свій контент для аудиторії, яка вам близька».
 4. «Істинний сторітелінг — на вагу золота».

Про заробітки і ціни на рекламу в Instagram розповіла блогер з Києва Тетяна Губенко. За її словами, все залежить від числа передплатників.

Наприклад у тих, хто має 20 тис. шанувальників, реклама буде коштувати 400 грн;

 • 50 тис. — 700 грн;
 • 100 тис. — 1500 грн;
 • 200 тис. — 4000 грн.

Губенко підкреслює, що для реклами блогеру, швидше за все, відправлять продукт або зроблять послугу.

У сторіз в Instagram розцінки відрізняються:

 • 50 тис. шанувальників — 400 грн;
 • 100 тис. — 800 грн;
 • 200 тис. — 2000 грн.

Якщо допустити, що блогер в середньому публікує в день один рекламний пост і одну рекламну «історію», заробіток за місяць буде також залежати від числа передплатників:

 • 50 тис. — 33 тис. грн;
 • 100 тис — 69 тис. грн;
 • 200 тис — 180 тис. грн.

Втім, це не означає, що публікувати потрібно саме один рекламний пост в день, пояснює Губенко — в якісь дні реклами може бути більше, а в якісь не бути взагалі.

Губенко запевнять — якщо відняти витрати на аксесуари для фото, їжу в ресторанах, де робляться фото і реквізит, дохід буде на 20% менше. А якщо у блогера є помічник — на 50% менше.

За словами Губенко, також варто врахувати, що це дуже приблизна сума і є блогери, які постять багато реклами, а є ті, хто публікує раз в тиждень. Також існує реклама по бартеру — тобто коли магазин дарує продукт, а блогер його рекламує без додаткової оплати.

PR-директор компанії SAME & Friends Олена Дальський підсумовує, що традиційні блоги, наприклад, на LiveJournal вичерпали себе. «2018 й — це рік відеоблогеров, а тому успішний блогер — це користувач з великою кількістю передплатників на YouTube або Vimeo. Звичайно, щоб вести влоги потрібен ресурс: час і гроші, тому без інвестицій того чи іншого не обійтися», — зазначає Дальський .

Вибір реклами по бартеру або за гроші, за словами експерта, залежить від стратегічних завдань блогу. «Думаю, в принципі не існує користувача, який би нічого не рекламував. Інше питання, робить він це свідомо з комерційною вигодою чи ні», — відзначає фахівець.

При цьому рекламодавці рідко звертаються до блогерів безпосередньо — частіше взаємодія відбувається за допомогою агентства, яке обслуговує рекламодавця.

Джерело.

Related Post

facebook