fbpx

ТОП-9 нaйнeбeзпeчнiшиx літніх страв

У морозиві може “сидіти” стафілокок, а в рибі – бoтyлізм.

Влітку частина продуктів стають потенційно небезпечними. Які і чому, нам розповіла Людмила Денисенко, дієтолог, член Європейської асоціації з вивчення ожиріння, член Національної спілки дієтологів.

  • Кисломолочні продукти

Навіть незважаючи на стабілізатори і консерванти в складі сиру, кефіру або йогурту, термін їх зберігання невечен, адже допустима доза “хімії” не може нескінченно стримувати процес бродіння в продукті.

В умовах жаркого літа бродіння відбувається інтенсивніше, і продукт може прийти в непридатність набагато швидше заявленого на етикетці терміну.

  • Фрукти і овочі з тріщиною

Через пошкоджену шкірку всередину овочів і фруктів можуть проникнути caльмонели і нopoвіруси, що мешкають на них (з цільної шкірки їх можна видалити миттям). Особливо небезпечні ягоди і фрукти другої свіжості: вони бродять через цукру, який містять.

  • Майонез і салати з ним

Вітчизняні майонези готуються без пастеризації. Тому дуже важливо, щоб дотримувався температурний режим зберігання – не вище 7 С, інакше вони почнуть псуватися раніше терміну придатності, зазначеного на етикетці.

Влітку недотримання цього правила ще більш матиме наслідком те, що ви приправи салат не “провансальським” соусом, а “мікробним”. Адже ви не можете бути впевнені в тому, що майонез перед продажем піддавався випробуванню спекою.

Особливо якщо купите його не в великому мережевому магазині, а в найближчому міні-маркеті, де, як правило, немає відповідне обладнаних складів.

З цієї ж причини не купуйте салати з майонезом, а приготовані самостійно з’їдайте одразу, максимум – після 2-годинного зберігання в холодильнику.

  • М’ясні і рибні копченості

Справжнє холодне копчення має тривати до п’яти діб при температурі диму близько 40 ° С, а гаряче – до п’яти годин при температурі диму 90-100°С.

Але вже давно вдалося здешевити і “раціоналізувати” димове копчення, просто виключивши його з технологічного процесу. Для цього в приготуванні “копченостей” використовуються речовини, що надають їм смак і запах димку, а період “копчення” скоротився всього до 4-6 хвилин.

Таким чином нинішня копчена риба має вельми скромний період придатності – не більше доби. А ви знаєте, який сьогодні день після народження такої рибки або ковбаски?

Читайте також: НІЖНИЙ КІТ ЛЕДЬ НЕ ЗІРВАВ ІНТЕРВ’Ю ПОЛІТОЛОГА: КУМЕДНЕ ВІДЕО

  • Вершки і солодощі з ними

Навіть рослинні вершки в готових виробах їстівні лише не більше п’яти діб, і тільки за умови, що тістечко зберігалося при температурі не вище 6°С.

Солодощі з натуральними вершками або вершковим маслом навіть в міксі з рослинними жирами при цьому ж температурному режимі не є небезпечними для здоров’я тільки протягом 36 годин після виготовлення.

При зберіганні поза холодильником солодощі з будь-якою начинкою або кремом стають небезпечними для здоров’я в чотири рази швидше зазначених термінів.

Ви впевнені, що у всіх продавців є можливість не порушувати умови зберігання солодощів до продажу вам? Якщо ви любите додавати вершки в гарячі напої, купуйте стерилізовані: коли ви їх відкриєте, їх можна вживати (зберігаючи тільки в холодильнику) протягом 14 днів.

  • Страви з багатьох інгредієнтів

Сальтисон, холодець, окрошка, супи, будь-які другі страви, пиріжки з начинкою і напівфабрикати (фарш, пельмені, неконсервовані паштети).

Якщо їх не з’їли відразу, не зберігали в холодильнику або не відправили відразу ж в морозильник після приготування, небезпечні вже через 2-3 години. Кількість більшості патогенних і умовно-патогенних мікробів, що живуть в продуктах, в такому випадку через 30 хвилин подвоюється.

Через годину цей показник збільшиться в чотири рази, через дві години – в 16, то є небезпека продуктів буде рости в герметичній прогресії. При тому для такого сценарію досить, щоб в кімнаті або на дворі було близько 35°С.

  • Mолоко

Безпечним може бути тільки молоко, що минув ультрапастеризація або стерилізацію і продається в тетрапаку, але і воно після розтину повинно бути використано протягом доби.

Будь-яке інше проходило обробку при t 60-70°С, а тому в спеку є мікробної бомбою. Особливо небезпечно молоко, куплене в останній день придатності, адже від прилавка до будинку ви будете транспортувати його в теплі, а значить наближати стан “простроченості”.

  • В’ялена риба

Клостридії бoтyлізму може бути заражена яка завгодно риба, незалежно від того, виловлена ​​вона в річці, озері або морі.

Bбuтu бактерію може лише теплова обробка протягом не менше 30 хвилин або використання великої кількості солі, якщо готується сушена риба, притому сушка повинна тривати кілька тижнів. Тому варто відмовитися від покупки малосольнy і не дуже сухою рибки, навіть якщо вона продається в супермаркеті.

  • Mорозиво

Морозиво готують шляхом пастеризації молока і вершків. Нагрівають до 90°С, змішують їх, збивають, фасують і гартують: витримують кілька діб при t мінус 30°С.

Бактерії гинуть, але їхні суперечки, на жаль, виживають. Поки морозиво тримається в морозилці, все добре. Але варто йому підтанути (що запросто трапляється влітку), патогенні мікроби починають розмножуватися.

Джерело.

You cannot copy content of this page