fbpx
Суспільство
У столиці послуги ЖЕКу виросли майже вдвічі: чому люди платять за повітря

У Києві більше половини жител в прямому сенсі підвладні ЖЕКам.

Українцям обіцяли, що будуть платити менше. Українцям розповідали, що будуть знати і контролювати, скільки і за що вони платять. Говорили, що ці динозаври радянського минулого — ЖЕКи зникнуть‚ пише «Сегодня».

Не тут то було. Хоча реформа житлово-комунального господарства стартувала однією з перших. І будинками українців вже повинні управляти або ОСББ, або компанії, певні спеціальним конкурсом.

Але тільки в столиці, наприклад, більше половини жител в прямому сенсі підвладні ЖЕКам. І цифри в свіжих платіжках виросли майже вдвічі.

Світлана Олександрівна живе в невеличкій двокімнатній квартирі — в старій панельної хрущовці. За адресою Стеценко-13. В її будинку — затоплений підвал. А жінці — дуже не пощастило жити на першому поверсі.

Читайте також: СКІЛЬКИ МІГ БИ ЗАРОБИТИ КОЖЕН УКРАЇНЕЦЬ НА ВІДХОДАХ

Вся волога — через пів піднімається вгору. Паркет здувся. Довелося міняти на нові і робити в ньому отвори. Одна зі стін в квартирі початку обвалюватися.

Довелося зносити цегляну стіну і ставити гіпсокартонну. Решта стіни в квартирі — вже давно покриті грибком.
З настанням холодів — жити тут стає просто нестерпно, каже жінка.

Світлана Олександрівна — тепер xвоopa на хронічний бpoнхіт. Все через вогкість — так сказали їй лікарі. А ще через вогкість — в квартирі завелися блохи.

Жінка каже, звернення в ЖЕК — нічого не дали. Блох вона труїла сама. Робити чужу роботу — вона вже звикла. Сама поливає клумби під будинком. Щоб це робили комунальники — ніколи не бачила. Як не бачила і прибиральників у себе в під’їзді.

Таке враження, що тут люди все роблять самі. Ось , наприклад, в під’їзді розбилося старе вікно. Мешканці просили у ЖЕКу поставити нове. Але майстри так і не дочекалися. Довелося робити ремонт самостійно. З підручних матеріалів.

І при цьому адже всі жителі справно платять за обслуговування будинку ЖЕКом. Ось тільки все, що їм залишається — це постійно дзвонити на гарячу лінію мерії. І залишати скарги. Видно, скарг накопичилося дуже багато.

Сюди приїхав заступник міського голови Києва — ПTтр Пантелєєв. Ось він викликав до входу в затоплений підвал головного інженера ЖЕКу.

Все це, звичайно ж, в присутності телекамер. Журналістів спеціально запросили на цей комунальний рейд.
Інспектор спокійно визнає — ну да, не допрацювали. Але чи буде хтось покараний за це? Їдемо в ЖЕК. Точніше шукаємо його.

Десятки кабінетів — бухгалтери, економісти, майстри. Але навколо ні душі. У розпал робочого дня. А ось і приймальня начальника.

А ось заступник мера інспектує вже ЖЕК в іншому районі столиці. Дев’ятиповерхова панелька. Підвали — затоплені. У квартирах у людей — цвіль. Дах — тече. Під’їзди — брудні. Двірники скаржаться — що купують миючі засоби за свої гроші. Це вже межа — каже Пантелєєв. І приймає рішення звільнити начальника ЖЕКу. І це лише початок.

Інспекції — будуть проводиться постійно. Замість звільнених начальників будуть брати нових людей. Конкурс розпочнеться вже завтра. Брати участь зможе будь-хто. Заявки можна подавати на сайті горадміінстраціі. Таким чином в столиці створять кадровий резерв начальників ЖЕКів.

А зараз ми розповімо, як істотно зменшити плату за утримання будинку. На прикладі хрущовки за адресою Марічанская, 10. Жителі тут теж скаржаться, що працівники ЖЕКу не прибирають в під’їздах.

А найбільша біда цього будинку — це дах. Вона протікає. Під час дощів квартири заливає водою. Через дірки в покрівлі — сюди проникають голуби — всюди пташиний послід.

Звернення до ЖЕКу — нічого не дають. Тому люди — вирішили домагатися перерахунку. Вони хочуть, щоб в наступному місяці їм прийшла платіжка з меншою сумою. Щоб вони не платили за ті послуги, які насправді не отримали.

Для цього потрібно заповнити ось такий документ. Знайти його може кожен. Вводите в рядку пошуку в Інтернеті «Акт-претензія про Перерва в наданні послуг з Утримання будинків». Ось він. Роздруковуєте. І заповнюєте.

Вказуєте свої дані. І описуєте, яку саме послугу Ви не одержуєте. В даному випадку — це прибирання парадних, а так само ремонт і утримання в належному стані даху.

Щоб цей листок став офіційним документом — достатньо підпису лише двох власників квартир в будинку. Люди йдуть реєструвати свій акт-претензію до ЖЕКу. А ось і сам начальник.

Ошелешує людей. Каже — ремонт і прибирання даху — ЖЕК проводити не зобов’язаний. Мовляв, це — капітальні роботи. Вони в тариф не входять. Мешканці кажуть про брудний під’їзд.

І тут начальник ЖЕКу ошелешує людей ще раз, відправивши прибирати самих.

Начальник має на увазі, що жителі можуть написати заяву — і самі прибирати в під’їзді. Плату за цю послугу з тарифу приберуть. І вони будуть платити не шість гривень з квадратного метра, а п’ять п’ятдесят. Але у людей ці слова лише викликають лють.

Поки йде перепалка, дивимося в Інтернеті декларацію цього начальника ЖЕКу. Тепер ця інформація відкрита для кожного в єдиному реєстрі. Квартира, дача, депозит на вісімдесят тисяч гривень. А ще машина Фіат Добло. І Мазда трійка у дружини. І це при зарплаті менше десяти тисяч гривень на місяць. Звідки гроші на таке авто?

Куди йдуть гроші, які ми платимо ЖЕКу? Ось трохи цікавих цифр. Візьмемо звичайну хрущовку. Тут — вісімдесят квартир. Загальна сумарна площа їх усіх — близько трьох тисяч трьохсот метрів. Множимо на новий тариф — шість гривень за квадратний метр.

І виходить — що цей будинок платить майже двадцять тисяч гривень на місяць. А тепер задайте собі питання — чи отримуєте ви послуг на двадцять тисяч? А чи знаєте ви, які послуги ви повинні отримувати? Ось список.

Окрім прибирання території — це ще й вологе прибирання під’їздів. Мінімум два рази на місяць. Прибирання підвалів, покрівель і технічних поверхів. А ще винищення гризунів і комах. Освітлення місць загального користування — тих же сходових майданчиків.

Всього — 18 пунктів. І абсолютна більшість цих пунктів — не виконується, говорить громадський активіст Арсеній Пушкаренко. Він відправляв запит до мерії — вимагав детально распісать- скільки і на які послуги витрачає грошей кожен ЖЕК.

Читайте також: ХТО ВТРАТИТЬ СУБСИДІЮ В УКРАЇНІ ВОСЕНИ ЧЕРЕЗ НОВІ ПРАВИЛА

Громадські opганізації навіть подали в суд — будуть домагається скасування підвищення тарифу вдвічі. Заступник мера Петро Пантелєєв ж переконує — всі складові тарифу — детально розписані. Каже, рішення підняти ціну вдвічі — було необхідним.

Після того, як тарифи підняли вдвічі — люди почнуть вимагати підвищення якості. Вимагати перерахунку. Вимагати звільнень начальників ЖЕКів. І можливо — будуть прощається з ЖЕКами назавжди — і об’єднаються в ОСББ.

До речі, навіть в старих хрущовках, які обслуговуються асоціацій співвласників багатоквартирного будинку — тариф не піднімали. І жителі зараз там платять менше.

Поки люди з сусідніх — жековськіх будинків віддають шість гривень з квадратного метра, жителі точно такого ж будинку в ОСББ — платять лише 4 гривні. І тут знайшли гроші і на те, щоб утеплити фасад, і на ремонт даху, і на облаштування території.

Related Post

facebook