fbpx
Україна
В Україні хочуть збільшити тривалість відпустки

Мінсоцполітики пропонує зробити фріланс офіційної роботою. Серед ідей також – пропозиція збільшити тривалість відпусток.

Нещодавно прем’єр-міністр Володимир Гройсман анонсував підвищення зарплати і збільшення тривалості відпустки у вихователів. Джерело

Андрій Макарський працює вдома. Прокидається о 08:00, далі – ранкові процедури, кава і ніякого поспіху. Він працює на фрілансі: з дому, по телефону, дає консультації з економічних питань.

“Я можу перебувати вдома, готувати чай, кава або обід. Робити прибирання по будинку і одночасно займатися своєю діяльністю, тобто консультувати клієнтів”, – розповідає фрілансер Андрій Макарський.

Ось і сьогодні у нього заплановано миття вікон. Паралельно дзвонять клієнти. Така робота хлопця цілком влаштовує. Єдиний недолік – працює без договору або трудової книжки.

Офіційне оформлення фрілансерів – одна з пропозицій Мінсоцполітики. Для лікарів, вчителів та комунальників фріланс – лише мрія.

Журналісти побували на одній з фірм з пошиття одягу. Дати більше свободи працівникам керівництво не проти, але кажуть, що це не вдасться.

“Що використовується в нашій роботі обладнання – промислове. Домашні, побутові машинки не впораються з теми матеріалами, які ми використовуємо у себе”, – говорить директор фірми з пошиття одягу Володимир Каграманов.

Читайте також: “Танці з зірками”: відомі перші імена учасників шоу

А ось інші ноу-хау законопроекту – гнучкий графік – директор уже ввів. Шиють з 07:30 до 16:00. Обідня перерва – коли зголодніє.

Тим, хто зайнятий на виробництві або в офісі, законодавці хочуть збільшити відпустки до 28 днів на рік.

“Більша кількість днів відпусток буде йти на користь, так як якщо співробітник відпочив, його ментальне здоров’я допомагає йому працювати ефективніше”, – вважає фахівець з підбору персоналу Тетяна Пашкіна .

Новації торкнуться і випробувального терміну. Замість трьох місяців буде лише один. Baгiтним, особам з інвалідністю та матерям малолітніх дітей його не призначатимуть.

Ці зміни до Трудового кодексу буде розглядати вже новий склад Верховної Ради. І щоб реформа відбулася, кажуть фахівці, в законопроекті слід прописати індивідуальні норми і умови, для різних видів праці. На це – ще є час.

Related Post