fbpx
Здоров'я
Вчені назвали серйозну причину пити каву кожен день

Користь принесе навіть найдешевший кави.

Творець легендарних «Твін Пікс» і «Внутрішньої імперії» Девід Лінч одного разу повідомив : «Навіть погана кава краще, ніж ніяка». І знавець тонких матерій виявився неймовірно близький до істини.

Свіже дослідження, результати якого опублікував в журналі Американської медичної асоціації, говорить:

,,Ті, хто регулярно п’є каву, набагато більше шансів прожити ще 10 років, ніж у тих, хто ігнорує напій”.

Щоб прийти до такого висновку, вчені з американського Національного інституту oнкoлoгії провели неймовірно масштабний статистичний аналіз. Вони використовували дані учасників великого генетичного дослідження в Великобританії – UK Biobank.

Добровольців в ньому налічувалося близько мільйона. І майже 20 років кожен з них регулярно здавав аналізи і старанно відповідав на питання про своє здоров’я, спосіб життя, звички.

Читайте також: АНАЛІЗ КPOВI ПОКАЖЕ, СКІЛЬКИ ВАМ ЗАЛИШИЛОСЯ ЖИТИ: ПОВІДОМИЛИ ВЧЕНІ

За згодою авторів UK Biobank американці вибрали анкети тих, хто кожен день пив каву. Вчені проаналізували кількість і якість напою (мелений або розчинний, міцний) і то, як змінювалося стан здоров’я кавоманів протягом 10 років.

За це десятиліття пoмepло 14 225 учасників дослідженні UK Biobank. Але серед них було набагато більше тих, хто в принципі не пив кави. Вчені навіть вивели залежність, яка звучить так:

,,Любов до кави обернено пропорційно до cмepтнocтi”.

Що примітно, знижений ризик пoмepтu спостерігався навіть у тих, хто пив виключно розчиннy кавy або кавy без кофеїну, або зловживав напоєм – випивав 8 і більше чашок в день.

З чим це пов’язано, вчені поки і самі толком не розуміють. Передбачається, що причини – комплексні. Кава робить найпотужнішу оздоровчу дію на організм.

  • Напій (як з кофеїном, так і без) є лідером за вмістом антиоксидантів – речовин, які перешкоджають пошкодження клітин,
    уповільнює розвиток запальних процесів в організмі.
  • Захищає від цирозу та інших пошкоджень печінки.
  • Знижує ризик розвитку дiaбeту II типу.

Загалом, пити каву однозначно корисніше, ніж не пити. Спираючись на дослідження, вчені навіть пропонують зробити напій важливою частиною системи здорового харчування.

Джерело.

Related Post

facebook