fbpx
Здоров'я
Від яких шкідливих звичок в офісі краще скоріше позбутися: 10 пунктів

Шкідливі звички можуть з’явиться не тільки в повсякденному житті, а й безпосередньо в офісі, де ви проводите досить багато часу.

Експерти Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна більш детально розглянули ТОП-10 шкідливих звичок, від яких краще позбутися при перших ознаках появи.

1. Відмова від сніданку. Чашка кави вранці, ще одна – по дорозі, третя – по приходу на робоче місце, в гіршому випадку в парі до кожної йде сигарета.

Так недалеко до гастриту або навіть виразки шлунка. Тоді як сніданок допомагає запустити метаболізм, підняти рівень енергії, і ви не будете на початку дня відчувати себе млявим.

2. Обідати на робочому місці. По-перше, це негігієнічно, так як крихти можуть падати на стіл і клавіатуру комп’ютера, по-друге, запах ваших котлет і голубців може до кінця перерви не вивітритися, по-третє, мозок обов’язково вимагає відпочинку і перезапуску.

Крім того, дослідження показують, що такого типу багатозадачність шкодить ефективній роботі, так що навряд чи вдасться встигнути дуже багато під час обіду на робочому місці.

Читайте також: НАЗВАЛИ НAЙНEБEЗПEЧНIШY ГРУ ДЛЯ ЖІНОК

3. Сидіти за столом весь день, особливо ненормований. В такому випадку проблем зі здоров’ям не уникнути. Постарайтеся вставати і робити прості вправи, які можна виконувати прямо в офісі.

4. Сутулість. Крім того, що неправильна постава призводить до болю в спині і плечах, сколіозу і інших проблем з хребтом, сутулість ще і веде до погіршення настрою.

5. Сидіти зі схрещеними ногами, ногою на нозі або підгинаючи одну. Така поза хоч і здається комфортною, але також може призводити до дискомфорту в спині. Ідеальна поза для сидіння – з рівною спиною, а ноги при цьому рівно стоять на підлозі.

6. Підпирати рукою підборіддя. Це, може, і зручно, але подумайте, скількох поверхонь ви торкаєтеся за день? І як часто миєте руки? Така звичка дуже шкідлива для шкіри обличчя.

7. Терти очі. Погано з точки зору гігієни, до того ж великий ризик травмувати шкіру повік. Якщо очі втомилися від комп’ютера, – краще зробити прості вправи для відпочинку, посидіти 10-20 секунд із закритими очима або піти вмитися прохолодною водою.

8. Гризти кінчик олівця або ручки, які спочатку полежали на столі, потім пару раз впали на підлогу, та й взагалі служать вам вірою і правдою не один тиждень.

9. Переносити xвopoбu на ногах. Це не просто шкідливо, це небезпечно для життя і здоров’я. До того ж продуктивність роботи хворої людини наближається до нуля.

Крім цього, ви піддаєте ризику колег в офісі. Задумайтесь – чи варто звання “залізної людини” таких ризиків?

10. Неможливість переключитися. Навіть після закінчення робочого дня, прийшовши додому з офісу, ви продовжуєте вирішувати робочі питання, кому-то телефонуйте, пишете, перевіряєте пошту або просто бездумно сидите в Інтернеті і соціальних мережах.

Така звичка може призвести до нервового виснаження. Спробуйте відкладати телефон, як тільки переступаєте поріг будинку.

Пам’ятайте, що є досить прості дії, які дають можливість відчувати себе краще:

  • Позначте чітку межу “робота – відпочинок”
  • Перемикайтеся. Знайдіть те, що допомагає вам переключитися з одного режиму в інший
  • Влаштуйте собі “інформаційну дієту” – перестаньте щохвилини перевіряти робочі месенджери і пошту
  • Працюйте не 16 годин, а раціонально і конструктивно; не довше а продуктивніше
  • Не прагніть до перфекціонізму у всьому
  • Делегуйте завдання і повноваження

Джерело.

Related Post

facebook