fbpx
Breaking News
Неймовірно смачно! Без цієї страви з гарбуза наша родина не уявляє осені. Просто, корисно, легко і всім до вподоби! Готувала бабуся, мама, а тепер – і я. Просто, з фаршем, курятиною або грибами
Цю дивовижну притчу мені одного разу розповіла моя бабуся. І я, напевно, ніколи не перестану дивуватися мудрості і глибокому змісту, які закладені в цих словах
На столі задзвонив телефон. Подарунок дочки. Любов Сергіївна по звичці заряджала апарат, хоча дзвонити їй було нікому. Ось уже рік як мовчав, а тут раптом задзвонив. Номер якийсь невідомий. Вона притиснула руку до гpyдей і сіла на диван. Щось там, в гpyдях защеміло від почутого
Михайлик сором’язливо посміхався і ховав мокрі від сліз очі. Він ще не знав, що на його новий прoтез збирали гроші всією школою. Не знав, що хлопці організували справжній благодійний концерт, поки він був на опeрaції в місті
«Не зможу» – думала я, очікуючи у темряві своєї черги долучитися до гри. Адже чула, що не всім з однокласників вдається вгадати ту, руку, що рідна. Не вдасться, здавалося мені, зрозуміти, чим же таким особливим відрізняється мамина рука…
Економіка
Як торкнулася пенсійна реформа нинішніх пенсіонерів

Одні незадоволені, інших реформа дійсно порадувала. Осінь реформ нам обіцяли напередодні старту 7-й сесії у вересні. І, напевно, можна сказати, що обіцянка виконана. Реформа освіти, пенсійна, медична, судова – всі вони були проголосовані в парламенті. Як працюватимуть – побачимо далі.

Для рейтингу взяли найбільш важливі – реформу освіти, пенсійну та медичну. З великим відривом на першому місці – реформа в системі освіти, яка визначає і наше майбутнє, і майбутнє наших дітей.

Далі – пенсійна, і на третьому місці – медична. І переможець рейтингу, і бронзовий призер – це ті закони, які стартують вже в новому 2018 році. А ось пенсійна реформа вже працює.

Її вже назвали Пенсійною реформою Гройсмана. Для прем’єра її прийняття було мало не справою принципу. Наскільки вона справедлива? – до цих пір ведуться запеклі суперечки.

Але точно ясно одне – ця пенсійна реформа – торкнеться всіх без винятку українців. Сімдесят вам років, п’ятдесят або тридцять. Ця реформа вплине і на ваше життя, і на життя ваших дітей і навіть онуків. Але про все по порядку.

Першими відчули її на собі нинішні пенсіонери. Уже в жовтні – буквально через кілька днів після прийняття реформи – їм пенсії перерахували. І суми доплат вийшли різні. Кому-то – кілька сотень гривень. Кому-то – значно більше.

Кому і наскільки підвищити – кожному вважали індивідуально. І це – одне з головних нововведень реформи. Тепер розмір пенсії залежить виключно від стажу людини і від величини внесків, які відраховувалися з його зарплати до Пенсійного фонду.

Формула для розрахунку пенсії – тепер однакова практично для всіх громадян. Крім стажу і внесків – в ній є ще один дуже важливий показник – розмір середньої зарплати по країні. І він теж для всіх буде єдиним. До прийняття реформи – було інакше.

Читайте також: П’ЯНА ЧИНОВНИЦЯ ОБРАЖАЛА ПОЛІЦЕЙСЬКИХ І КИДАЛАСЯ НА ЖУРНАЛІСТА (ВІДЕО)

Припустимо, ви вийшли на заслужений відпочинок десять років тому. Тоді вам нарахували пенсію виходячи із середньої зарплати по країні в тисячу двісті гривень. Зарплати весь цей час росли. А ваша пенсія – немає. У вас – п’ятдесят років стажу. А у вашого сусіда – тільки двадцять.

І він отримує мінімальну пенсію. Раніше – ваша пенсія була значно вище, ніж його. Але за десять років – мінімалку потроху – по кілька разів на рік – піднімали. І ось його пенсія – і ваша – вже однакові. Адже його росла. А ваша – стояла на місці. Ось так виходила зрівнялівка.

Тепер же – для розрахунку формули береться єдиний для всіх показник середньої заробітної плати. Це сума відображає середню зарплату в країні за останні три роки.

І застосовується до всіх – хоч двадцять років тому людина пішла на заслужений відпочинок, хоч тільки вчора. Ось чому людям, які давно не працюють і у яких великий стаж – пенсію підняли суттєво – деяким відразу на кілька тисяч.

Нілі Петрівні додали тисячу гривень. Її чоловікові – майже дві. Отримавши гроші, жінка йде за продуктами. Як і раніше – купує все на стихійному ринку – тут дешевше.

Надбавка до пенсії суттєва – але все одно проблеми вона не вирішує, каже Нілу Петрівна. Як і раніше, ледве зводять кінці з кінцями. Якби не субсидія – то і за комуналку б заплатити не змогли.

Жінка, як і її чоловік – все життя пропрацювала в будівництві. Великий стаж, офіційна зарплата. Однак є й ті, кому не додали майже нічого. І вони сердяться. І на уряд. І навіть на саму Нілу Петрівну.

В Україні – дванадцять мільйонів пенсіонерів. Дев’яти мільйонам з них – пенсії підвищили. У решти – вони залишилися колишніми.

Вже через тиждень – з першого січня – осучаснення пенсій проведуть для українських військових. І для них підвищення буде більш відчутним. Про це заявили в Кабміні.

Осучаснення пенсій – як для військових, так і для цивільних – буде проводитися щороку автоматично, незалежно від волі Верховної Ради чи уряду. Це також передбачає реформа.

Вам до пенсії ще далеко? Або ви тільки готуєтеся виходити на заслужений відпочинок? Реформа торкнеться і вас. Є люди, за якими вона сильно вдарить. Фактично не дозволить їм залишити робоче місце в шістдесят років. І ось чому.

В Україні кардинально збільшили страховий стаж – відразу на десять років. До реформи – потрібно було п’ятнадцять. А тепер – двадцять п’ять років. Неприємний сюрприз для багатьох людей, які в наступному році збиралися виходити на пенсію.

Якщо вони якийсь час працювали неофіційно і отримували зарплату в конвертах – страховий стаж їм не нараховувався. Щоб отримати право хоча б на мінімалку, доведеться працювати аж до шістдесяти п’яти.

Але і це не все. Вимоги до кількості стажу будуть рости і далі. З кожним наступним роком на один рік. Якщо в дві тисячі вісімнадцятому це буде двадцять п’ять років, то в дві тисячі дев’ятнадцятому – вже двадцять шість. І так мінімально необхідний стаж виросте до тридцяти п’яти років.

Якщо вам зараз п’ятдесят – то при виході на пенсію в 60 років – ви повинні будете мати тридцять п’ять років стажу. А скільки є зараз? Це питання – після прийняття реформи – став хвилювати дуже багатьох людей.

Ірина Петрук прийшла в управління пенсійного фонду. Тільки тут вона може дізнатися напевно – чи платив роботодавець за неї внески – а значить – зараховувався їй стаж. Все ця інформація – є в електронній базі даних. Ось їй роблять роздруківку – жінка зітхає з полегшенням.

Але ж часто буває і по-іншому. Електронна база працює з двохтисячного року. З того часу – саме її дані, а зовсім не записи в трудовій – є підтвердженням вашого стажу.

Експерти радять самому переконатися, чи не обманює вас роботодавець. Для цього і потрібно прийти в пенсійний фонд, як це зробила Ірина Петрук. Вас повинні прийняти в будь-якому управлінні. З собою потрібно мати лише паспорт та ідентифікаційний код.

Ваш стаж до двохтисячного року – в базі не відображається. Його будуть вважати за записами у трудовій книжці. До стажу так само зарахують роки служби в армії або перебування в декреті.

Ваші діти, внуки здавалося б – ну що їм до пенсійної реформи? Але як раз їх – вона торкнеться найбільше. Вже з 2019-го – в Україні вводиться накопичувальна система. Це вже факт – рішення прийняв парламент. А значить, молоді люди – самі будуть збирати собі на пенсію.

У кожного з них буде особистий рахунок у пенсійному накопичувальному фонді. Туди – роботодавець – щомісяця буде відраховувати певний відсоток від зарплати. І після досягнення пенсійного віку накопичена сума стане другою пенсією – на додачу до тієї, яку буде платити держава.

Читайте також: В УКРАЇНІ ПРАЦІВНИКІВ МОЖУТЬ ЗВІЛЬНИТИ ЗА ПОРУШЕННЯ КОМЕРЦІЙНОЇ ТАЄМНИЦІ: ЕКСПЕРТИ

Деталі – як буде працювати ця система в Україні – ще належить затвердити парламенту. Зараз лише розробляють законопроект.

Накопичувальні пенсії – це практика більшості країн ЄС. Ось тільки експерти попереджають про ризики. Адже фонди можуть збанкрутувати. Гроші – прірва. А поки що – Україна має державний пенсійний фонд – з величезною фінансовою дірою. Дефіцит – більше ста сорока мільярдів гривень.

І якщо в системі нічого не міняти – він буде рости, а пенсії – ставати все більш і більш мізерними. Який ефект дасть пенсійна реформа – побачимо вже в найближчі роки. У будь-якому випадку – як цю систему не реформує, які закони не приймай – підвищувати пенсії і далі можна буде тільки за умови зростання економіки.

Джерело.

Related Post