fbpx

Яку погоду чекати українцям: прогноз на тиждень

В Україні після спекотного тижня прийде незначне похолодання,  пише «Сегодня».

В Україні стовпчик термометра на цьому тижні буде коливатися в межах від 24 до 31 градуса тепла. Спекотна погода очікується на півдні та сході. Тут температура вдень може піднятися до 36 градусів.

Прогноз погоди на тиждень

8 серпня грозові дощі пройдуть у Чернігівській, Сумській, Харківській, Луганській, Полтавській, Черкаській, Кіровоградській областях і в столиці. На решті території – мінлива хмарність.

Щодо спекотна погода очікується на півдні та сході , тут стовпчик термометра коливатиметься в межах від 30 до 37 градусів. Так, в Донецькій області температура повітря підніметься до 36-37 градусів, в Одеській області стовпчик термометра коливатиметься в межах 30-32 градусів, а в Херсонській та Запорізькій областях – до 35 градусів.

У той же час жителів півночі і заходу України очікується відносно прохолодна погода – від 23 до 25 градусів вище нуля вдень. У центрі країни – від 25 до 27 градусів.

9 серпня дощової циклон покине Україну. На всій території очікується мінлива хмарність. При цьому на півночі і заході очікується потепління – до 30 градусів тепла вдень. У південних і східних областях повітря прогріється до 32-34 градусів, в той час як в центрі стовпчик термометра коливатиметься в межах 28-31.

Уже 10 серпня українців очікує спекотна і малохмарна погода. На всій території країни температура повітря підніметься вище позначки в 30 градусів. На заході і в центрі – від 31 до 33, на півночі і сході – від 29 до 31, а на півдні – від 33 до 35 градусів спеки вдень. Без опадів.

11 серпня грозові дощі очікуються у Волинській, Львівській, Івано-Франківській та Закарпатській областях, на інше території – мінлива хмарність.

Синоптики прогнозують жарку погоду на півдні – до 35 градусів вище нуля вдень. У центрі і на сході стовпчик термометра коливатиметься від 29 до 33 градусів. На півночі України – від 29 до 31 градуса.

Народний прогноз погоди

8 серпня відзначається день священномученика Єрмолая, Єрмипп і Єрмократа, ієреїв Нікомедійських, повідомляє портал “Синоптик” . У наших предків це був час збору трав у лікарських цілях. У минулі часи помітили, золотавий колір зорі і фіолетове забарвлення горизонту – до хорошої погоди.

9 серпня вшановується пам’ять великомученика і цілителя Пантелеймона. У цей день бояться грози: “Хто на Палія (Пантелеймона) працює, у того гроза спалить хліб”.

В цей час починається ранній листопад у берези ; ходять за лікувальними травами і корінням. Наші пращури помітили, якщо птахи перестають співати, незабаром буде негода.

10 серпня вшановується пам’ять Прохора, Никанора, Тимона і Пармена дияконів. У цей час викопують цибулини тюльпанів. У давнину помітили, що сильне мерехтіння зірок на світанку віщує через два-три дні дощ.

11 серпня відзначається день святого мученика Калинника. Стежили за старих часів за вівсом на Калинника: якщо стиглий овес вдруге зазеленіє – осінь буде похмурої . У колишні часи існувало таке поняття як “мороки” – це похмуре туманне час, яке було характерно для цього дня.

12 серпня вшановується пам’ять апостолів Сили, Силуана та інших. У минулі часи помітили, якщо в цей час дні стоять похмурі і прохолодні, то дощу побоюватися не варто , і роботи в полі можуть тривати без зупинки; коли ж душно і обтяжливо, і комахи особливо злі і їдкі, то буде дощ.

Читайте також: ЩО БУДЕ З КУРСОМ ДОЛАРА В УКРАЇНІ

13 серпня відзначається день пам’яті праведника Євдокима. У народі цей день називали Євдокимова заговини, так як з 14 серпня починається Успенський піст.

У минулі часи наші предки стежили на Євдокима за сходом: якщо сонце при сході яскраво-червоне і незабаром ховається у хмари – можна чекати дощу.

You cannot copy content of this page