fbpx
Лайфхаки
10 фінансових помилок, які ви робите кожен день

Ви втрачаєте гроші, коли йдете в магазин, погоджуєтеся на низьку зарплату або лежите на дивані замість того, щоб діяти.

1. Не фіксуєте, на що йдуть гроші

Гроші люблять рахунок, і це не просто розхожа фраза, а керівництво до дії. Поки ви не ведете облік своїх витрат, ви не знаєте, куди витікають кошти, і не можете грамотно скорочувати витрати, навіть якщо це необхідно.

Є безліч зручних додатків, які дозволяють швидко і просто фіксувати всі витрати.

Коли це увійде в звичку, ви перестанете надавати цьому значення, зате кожен місяць зможете подивитися, на що витратили гроші. У наступному періоді це дозволить відмовитися від непотрібних витрат.

2. Не відкладайте хоча б 100 грн в день

Економлячи кожен день по 100-200 рублів, в кінці місяця ви зможете купити собі навушники, про які давно мріяли, або зробити подарунок близькій людині.

Не треба боятися, що після того, як ви вирішите кожен день відкладати таку невелику суму, якість вашого життя різко погіршиться.

Читайте також: 6 ВАЖЛИВИХ РИС: ЯКИХ ЖІНОК НЕ КИДАЮТЬ ЧОЛОВІКИ

На практиці ви не відчуєте різниці, як і раніше купуючи собі все необхідне і не дуже. Зате в кінці місяця або року зможете дозволити собі трохи більше звичайного.

3. Не шукаєте товари зі знижками

Користуватися знижками не тільки приємно (ви обдурили систему і купили товар в рази дешевше, ніж вам намагалися його продати), а й реально вигідно.

Немає нічого поганого в тому, щоб купувати продукти за зниженими цінами, ходити в кіно за половину вартості і користуватися спеціальними пропозиціями ресторанів, кафе і служб доставки.

Ви не будете виглядати біднішими в очах оточуючих – найімовірніше, вони оцінять ваш прагматичний підхід.

Доброю звичкою стане оновлення гардероба не в сезон: влітку зимові черевики зазвичай коштують дешевше, а через кілька місяців неодмінно припадуть до речі.

4. Не складаєте списки покупок

Ходити в магазин голодним і без списку продуктів давно вважається моветоном. Ви наберете стільки їжі, скільки не зможете з’їсти, і в результаті витратите гроші даремно.

Якщо ви постійно забуваєте листочки зі списками, ведіть записи в мобільному додатку. Так перелік товарів завжди буде під рукою, а спокуса купити зайве зменшиться.

5. Розлучається з грошима занадто швидко

Сьогодні транзакція займає лічені секунди, що, крім безумовних плюсів, має і свої мінуси. Ми підносимо картку до терміналу не роздумуючи – і гроші відлітають з рахунку.

При цьому ми перестаємо розмежовувати покупку дійсно необхідних речей і всього того, без чого спокійно проживемо.

Не робіть серйозних придбань імпульсивно. Слідуйте правилу 24 годин: якщо через добу ви як і раніше будете готові купити річ або заплатити за послугу, платите. Але часто ви без праці відмовитеся від вчорашньої ідеї.

6. Не користуєтеся банківською картою з кешбеком

Виявляється, можна бути в плюсі, не скорочуючи свої витрати, а навіть навпаки. Сьогодні майже всі банки пропонують дебетові карти з кешбеком.

Залишається тільки порівняти їхні переваги й недоліки і випустити відповідну.

Зазвичай можна вибрати категорії, за якими кешбек буде підвищеним. Так, якщо ви їздите на машині, зручно буде повертати на рахунок більший відсоток від сум, витрачених на бензин.

7. Ведетись на рекламу

Реклама в інтернеті і по телевізору так чи інакше впливає на наші купівельні переваги. Ми хочемо купити саме ту зубну пасту, якою користувалася чарівна блондинка з ролика.

І неважливо, що цей товар відрізняється від аналогів тільки ціною.

Підходьте до споживання більш усвідомлено, вибираючи речі виходячи з якості, а не розкрученості. Це дозволить не переплачувати за бренд.

8. Продовжуєте займатися тим, що приносить мало грошей

Робота заради роботи – підхід героїчний, але навряд чи практичний. Будь-яка праця повинна оплачуватися і бажано так, щоб ви могли зізнатися собі: «Так, я і правда стільки стою».

Продовжуючи працювати на низькооплачувану роботу, яка більше не дозволяє жити повним життям, ви позбавляєте себе повсякденних радощів.

Зберіть волю в кулак і знайдіть для себе нове місце, де вас будуть цінувати як фахівця, а подяку за працю, яка приходить на карту, буде вас влаштовувати.

9. Не використовуєте свій вільний час, щоб заробляти більше

Ваш час і сили – цінні ресурси, які дозволяють вам отримувати більше. Якщо ви не витрачаєте їх даремно, звичайно.

Навіть працюючи по 8 годин на добу, можна знаходити можливості додаткового заробітку.

Наприклад, влаштуватися в службу таксі і підвозити людей по дорозі з роботи, гуляти з сусідським собакою або монетизувати своє хобі.

10. Не приділяєте належної уваги своєму головному активу – здоров’ю

Якщо ваша робота перетворилася в тривалий стрес, сам робочий процес вже давно не приносить задоволення, а бажання витрачати зароблене у вас після всього не залишається, це привід для занепокоєння.

Чи не буде здоров’я і гарного настрою – не буде і всього іншого. Не лінуйтеся ходити в зал, стежте за сном, вчасно приймайте вітаміни – робіть все необхідне, щоб залишатися в гарній формі.

Джерело.

Related Post