fbpx
Лайфхаки
10 фраз, які ніколи не варто говорити своєму начальникові

Ці необережні слова можуть привести до неприємностей на роботі.

1. Я не можу / це неможливо

Будь-якій компанії потрібні співробітники, які здатні справлятися з дорученнями. Особливо якщо їм пропонують зробити щось за профілем, а не вкусити лікоть або надіти штани через голову.

Тому швидку відповідь про неможливість виконання завдання говорить лише про небажання працювати.

Чим замінити

Деякі завдання дійсно можуть бути надзвичайно складними або реалізовуватися з важкими наслідками.

Тому уважно вислухайте завдання, а потім повертайтеся з аргументами , чому його неможливо виконати, що можна зробити в цьому напрямку і які наслідки можуть бути.

2. Це не входить в мої посадові обов’язки

Що б ви не мали на увазі, начальник, швидше за все, почує лише про вашому небажанні розвиватися. Навіть творча робота з часом перетворюється на рутину, тому для співробітника зі стажем має бути за радість змінити обридлі обов’язки на нові.

Тим більше що саме це допоможе вам у майбутньому претендувати на посади з більш високою зарплатою.

Чим замінити

Якщо ви плануєте відмовитися від завдання не з-за ліні, а тому що зайняті, поясніть ситуацію і обговоріть, кому ви можете делегувати частину поточних справ, щоб звільнити час для нових звершень.

Читайте також: ЯКІ СІМ РЕЧЕЙ ЖІНКА НЕ ПОВИННА РОБИТИ В СТОСУНКАХ

3. А що мені за це буде?

Поки мова не йде про переробки, торги рідко бувають доречні. Навряд чи вас пошлють розвантажувати фури, якщо ви менеджер. А у виконанні поточних завдань ви вже отримуєте оклад.

Чим замінити

Питання про компенсації варто піднімати, коли ви переробляє або список ваших обов’язків не змінився, а розширився. Але для бесіди про підвищення зарплати потрібно підготувати аргументи, які доведуть вашу ефективність.

4. Ви не праві

Так, ткнути боса носом в помилку – це дуже спокусливо. Особливо прилюдно: нехай усі бачать, що на його місці повинні бути ви. Тільки проблема в тому, що він вже займає свій пост, причому, ймовірно, цілком заслужено.

І, взагалі, людині властиво помилятися, навіть якщо він начальник. Так що ви своєю мети не досягнете, а керівник може виявитися злопам’ятним.

Чим замінити

Посилайтеся на авторитетні джерела. Наприклад, можна запитати, оперує чи начальник свіжими даними, тому що в квартальному звіт стоїть інша цифра. Вкажіть на помилку з турботою про спільну справу, а не з викликом.

5. Я не знаю

Якщо ви не на уроці в середній школі, ніхто і не чекає від вас, що ви будете пам’ятати все . Ставлячи питання, вам доручають з’ясувати відповідь на нього, а зовсім не тестують пам’ять.

Чим замінити

Якщо пошук відповіді вимагає часу, запитаєте, як швидко вам потрібно надати дані. Потім візьміть паузу, щоб з’ясувати необхідну інформацію.

6. Я постараюся / я спробую

Час, коли вам можна було без проблем пробувати і намагатися, закінчилося на церемонії вручення дипломів. Зараз від вас чекають результатів. Здається, що фраза «Я постараюся» залишає вам шляху для відступу.

Але якщо ви потім прийдете і скажете, що спробували, але у вас нічого не вийшло, нічим хорошим це не закінчиться.

Чим замінити

Домовтеся з начальником, що в міру виконання нового завдання ви будете зустрічатися з ним і ставити питання про те, в який бік рухатися далі. Це допоможе не збитися з курсу і не підвести всю команду.

7. Або я звільнюся

Після цієї фрази варто негайно звільнитися , тому що інакше незрозуміло, навіщо ви взагалі її вимовляєте. Після пред’явлення ультиматумів переговори зазвичай не ведуть.

Чим замінити

Якщо умови несумісні з життям, починайте шукати нову роботу. У разі коли з труднощами ще можна впоратися, обговоріть з начальством, що можна змінити, в неультіматівной формі.

8. Це не моя помилка

Перекладати відповідальність на когось іншого – сумнівна стратегія, особливо якщо саме ви відповідаєте за результат виконання завдання.

Хороший начальник на зустрічі зі своїм керівництвом бере провину за помилки відділу на себе: це він не догледів і не проконтролював.

Чим замінити

У разі помилки визнайте її і зробіть висновки.

9. Я не можу працювати з …

Є проблеми, які повинні вирішуватися керівництвом або HR-відділом. Наприклад, коли мова йде про домаганнях . Але це не поширюється на особисту неприязнь і розбіжність темпераментів.

Начальник НЕ вихователь у дитячому садку, він не може поставити кривдника в кут.

Чим замінити

Для скарги може бути одна причина: людина погано працює, через що страждає вся компанія. І це, як правило, можна підтвердити фактами.

У вас повинен бути перелік проблем і перелік можливих рішень. Причому не варто вставляти в нього пункт «звільнити». Якщо ситуація серйозна, начальник сам зробить висновки.

10. Ми раніше не так робили

Традиції – це прекрасно. Але в будь-якій справі краще шукати нові шляхи, що дозволяють виконати завдання швидше і ефективніше.

Чим замінити

Коли метод керівництва обіцяє проблеми, оцініть ризики і розкажіть про них начальнику. При цьому не забувайте про пункт №4: чи не тикайте його носом в помилку.

Джерело.

facebook