fbpx
Лайфхаки
11 ознак того, що дружбу пора закінчувати

Суспільство близької людини може бути руйнівним. Головне – вчасно це розпізнати.

1. Дружба перетворюється в змагання

Ділитися своїми досягненнями і радіти успіхам один одного нормально. Але традиційні п’ятничні посиденьки не повинні перетворюватися на ярмарок марнославства. Якщо ви готуєте до чергової зустрічі короткий перелік своїх звершень, можливо, щось пішло не так.

У разі невдачі один повинен підтримувати, а не самостверджуватися за ваш рахунок. Інакше це негативно впливає на вашу самооцінку і світовідчуття, а хіба цього ви хочете?

2. Друг вас ревнує

Позиція «або я, або він» виглядає більш-менш адекватно в середній групі дитячого садка. Коли і шкільні роки давно позаду, подібні ультиматуми, ревнощі і спроби контролювати виглядають як мінімум дивно.

Ви маєте право вступати в любовні і дружні відносини на стороні, і, якщо товариш цього не розуміє, безпечніше припинити спілкування.

3. Всі ваші тусовки закінчуються похміллям

Можливо, у вас є друг, з яким можна як слід повеселитися, влаштувати рейд по барах, пропустити по чарочці. Але якщо кожна ваша зустріч супроводжується алкогольними випивкою, а вранці ви погано себе почуваєте від випитого напередодні і соромтеся згадувати вчорашній вечір, це тривожний дзвіночок.

Друзі повинні мати спільні інтереси, але спиртне не може бути єдиним каталізатором відносин. Тут мова йде вже про інших залежностях. До того ж спілкування повинно заряджати вас бадьорістю, а не укладати на добу в ліжко з головним болем і мокрим рушником на лобі.

Читайте також: КОЛИ І ЯК ПРАВИЛЬНО ПОЗБАВЛЯТИСЯ ВІД НОВОРІЧНОЇ ЯЛИНКИ

4. Вас змушують грати в мовчанку

Дружні і любовні відносини хороші і продуктивні, коли є повноправним партнерством. При цьому ви приблизно в рівних частках віддаєте і отримуєте, і мова не тільки про матеріальні речі.

Якщо у всіх розмовах співрозмовник майже весь час говорить про те, що цікаво йому, а ви тільки киває і не встигаєте слова вставити, це нормально тільки в одному випадку: на ваших дверей висить табличка «психолог» і співрозмовник вам не друг, а клієнт.

5. Ви ділитеся тільки поганими новинами

Дружба, як і шлюб, розрахована на те, що ви разом і в горі, і в радості. Коли ви починаєте виливати один на одного тільки негатив, приберігаючи хороші новини для кого-то другого, ці відносини працюють не зовсім нормально.

Можливо, ви боїтеся ділитися щасливими моментами, тому що за цим послідує критика , знецінення, спроба змагання. І це дуже прозорий натяк, що в дружбі пора ставити крапку.

6. Ваш друг багато бреше

Між обговоренням спільних знайомих і їх засудженням лежить глибока прірва. Якщо один любить перемити комусь кісточки, розповісти про неприємні секрети, знайти неіснуючі недоліки, варто задуматися, а чи можна йому довіряти. Великий ризик, що і ваші таємниці розходяться по місту, причому в спотвореному вигляді.

7. Передчуття зустрічі лякає, а не радує

Ви більше не включаєте посиденьки з товаришем в свої плани, а думка про випадкову зустріч скоріше лякає, ніж радує. І це не просто тривожний дзвінок, а сигнальна сирена, яка сповіщає про необхідність евакуюватися з цієї дружби.

На те, що вас більше нічого не пов’язує, натякає також небажання проводити час удвох: на тусовку ви обов’язково запрошуєте когось третього-четвертого, щоб вони виступили буфером між вами і заповнили незручні паузи в бесіді.

8. Друг вимагає від вас дій, які завдають вам шкоду

Фольклор складається з тисяч прислів’їв і пісень про справжню дружбу і особливо допомоги, за якою визначається істинність відносин. Виручити товариша в скрутну хвилину нормально, але є маркери, які допоможуть визначити, що людина перетворюється з одного в паразита, якого цікавлять тільки ваші послуги.

Наприклад, якщо людина просить вас встати раніше, щоб допомогти йому прикурити акумулятор на машині, це нормально. Якщо він вимагає того ж в момент, коли у вас важлива нарада на роботі, а потім ображається, що ви не допомогли, варто задуматися.

9. Друг завжди продавлює свою позицію

У вас, напевно, є не тільки загальні інтереси, а й різняться. Наприклад, ви любите мексиканську кухню, один – японську. Але замість того, щоб чергувати ресторани, ви раз по раз з тугою їсте суші і роли, а ваш товариш при цьому навідріз відмовляється навіть поглянути.

Під час посиденьок ви слухаєте тільки джаз, хоча самі любите рок, хоча із задоволенням би переглянули «дуже страшне кіно». Гру в одні ворота варто припинити, дружба працює на принципах взаємності.

10. Ви боїтеся бути уразливим поруч з одним

Ви давно спілкуєтеся, багато один про одного знаєте, разом потрапляли в кумедні і сороміцькі ситуації, але тепер вам некомфортно ділитися з товаришем. Особливо якщо мова йде про важливе. Можливо, одного разу він вас не підтримав, був саркастичен або грубий.

У будь-якому випадку, навіть якщо один вів себе бездоганно, але вам не хочеться з ним ділитися сокровенним, це натяк на те, що ваші шляхи починають розходитися.

11. Після зустрічей з одним ви відчуваєте себе не натхнені, а спустошеним

У відносинах буває всяке, але в цілому вони швидше повинні мотивувати і підтримувати вас. Якщо дружба перетворилася в подолання і ви тримаєтеся за неї тільки через ностальгічних почуттів, пора з цим зав’язувати.

Джерело.