fbpx
Лайфхаки
20 способів заощадити на комунальних послугах

Стримати зростання тарифів ми не можемо, але зменшити суму в квитанціях нам під силу. Ось рішення, які допоможуть витрачати на комуналку менше.

1. Перевірте теплоізоляцію

Дерев’яні рами змінили пластикові склопакети. Вони надійніше, але з часом монтажна піна висихає. Перевірте, чи не дме у вас з вікон. Якщо так, закладіть щілини, інакше взимку будете опалювати вулицю. Також перевірте теплоізоляцію вхідних дверей.

2. Регулюйте температуру в приміщенні

Йдучи на роботу або їдучи на дачу, зменшуйте радіатори. Навіщо опалювати порожні кімнати?Повернувшись, ви зможете повернути вентиль на батареї і нагріти квартиру до комфортного рівня. Найзручніше регулювати температуру за допомогою термостата з таймером.

Якщо вдома жарко, краще зменшити температуру батареї, ніж відкривати кватирку.

3. Встановіть багатотарифний електролічильник

Багатотарифні прилади обліку дозволяють варіювати плату за електроенергію в залежності від часу доби. Виділяють денний тариф, коли кіловат на годину коштує умовно 5 рублів, і нічний, коли він коштує 2 рубля. Також існують напівпікові вечірні зони, коли електроенергія дешевша денний, але дорожче нічний.

Читайте також: ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ, ЩОБ КУПИТИ ІДЕАЛЬНУ НОВОРІЧНУ ЯЛИНКУ

Якщо запускати пральну і посудомийну машини після початку дії нічного тарифу (приблизно 23 години), можна непогано заощадити.

4. Замініть лампи розжарювання на світлодіодні

Це потребуватиме вкладень, але вони окупляться. Світлодіодні лампочки споживають в 8-10 разів менше енергії, ніж звичайні.

5. Йдучи, гасіть світло

Банальний рада, але ми їм часто нехтуємо. Особливо важливо привчити вимикати світло дітей. Поки вас немає вдома, він може горіти у всіх кімнатах.

6. Встановіть датчики руху

Ці прилади є актуальними не тільки для під’їздів багатоквартирних будинків, а й для терас і горищ в приватних будинках, коридорів, балконів, комор і інших приміщень, куди ми рідко заглядаємо і де так просто забути вимкнути світло.

7. Перевірте енергоефективність побутової техніки

Сучасна побутова техніка підрозділяється на класи енергоефективності.

Чим він вищий (А ++, А +, А), тим менше енергії прилад споживає за годину. Якщо ваш холодильник і духовка мають маркування нижче C, варто задуматися про їх заміну. Так, це теж потребуватиме вкладень, але в довгостроковій перспективі вигода виявиться набагато більше.

8. Обстежуйте холодильник

Перевірте гумки на дверях і лід в морозилці. Якщо синтетичні прокладки прилягають нещільно, охолодження відбувається неефективно. Страждає свіжість продуктів, і електрику витрачається фактично даремно.

Полій в морозильній і тим більше холодильній камері також знижує ефективність приладу. Намагайтеся регулярно розморожувати холодильник, це потрібно робити не тільки з міркувань гігієни.

9. Виймайте продукти з морозилки заздалегідь

По-перше, природна розморожування корисніше. По-друге, навіщо влючає мікрохвильовку або духовку, якщо за кілька годин все прекрасно відтане саме?

10. Вимикайте електроплиту заздалегідь

Поверхня електроплит, як правило, зроблена з керамічних матеріалів, які досить довго тримають тепло. Так що якщо в кінці рецепта написано «гасити ще 5-10 хвилин на повільному вогні», сміливо вимикайте плиту. Блюдо дійде, поки робоча поверхня остигає.

11. Використовуйте посуд з швидко нагріваючих  матеріалів

Керамічна, скляна і мідний посуд нагрівається швидше чавунної і сталевий. Закон фізики. Чим швидше нагрілася сковорода, тим менше на це витратилася енергії. Закон економії.

Також не варто брати трилітрову каструлю, якщо потрібно всього лише відварити пельмені для одного-двох чоловік. Великі ємності довго гріються, а значить, тринькають ваші гроші.

12. Наливайте в чайник рівно стільки води, скільки потрібно зараз

Електрочайник споживає багато енергії. Щоб закип’ятити повний дволітровий чайник, потрібно близько п’яти хвилин. Але чи завжди ви використовуєте відразу весь цей окріп?

Нагрівання чашки води забере не більше хвилини, а значить, ви заощадите кілька десятків ват, що в перекладі на місячні показники досить відчутно (15-20 кВт / год). І очистіть чайник від накипу. Він буде закипати швидше, заощаджуючи електроенергію.

13. Очистіть пилосос

Пилосос теж жадібний до електроенергії. Якщо він забитий пилом і брудом, користь від нього зводиться до нуля. Доводиться по десять разів пилососити одне і те ж місце. А це не тільки зайвий час, але і зайві кіловати.

14. Періть на менших потужностях

Ми часто вибираємо режим прання, не подивившись на ярличок вироби. Нагрівання води до 60 ° С вимагає в чотири рази більше електроенергії, ніж до 30°С.

Далеко не завжди потрібна гаряча вода (60°С і вище), щоб відіпрати забруднення. Пам’ятайте про це, коли наступного разу затіє прання.

Ще один спосіб економії – віджимання на менших оборотах (600 або 800 замість 1 200). Так, ви дістанете більш вологе білизна, але заощадите електроенергію.

15. Викличте сантехніка

Якщо капає кран або підтікає зливний бачок унітазу, то в трубу втікає не вода, а ваші гроші. Усуньте всі сантехнічні протікання самостійно або за допомогою професіонала.

16. Не лийте воду без толку

Закривайте кран, коли чистите зуби, голитеся або наносите миючий засіб на посуд. Та, що біжить без толку струмінь води – це просто марнотратство.

17. Встановіть аератори

Це насадки на змішувачі, розбризкують воду і зменшують її витрата в 2-3 рази. Виробники таких пристроїв стверджують, що зі звичайним потоком води з крана виливається 10-15 літрів, а з насадкою всього 5-6 літрів.

18. Подумайте над покупкою посудомийної машини

З одного боку, посудомийка споживає досить багато електроенергії. З іншого, вона дозволяє істотно економити на воді.

Читайте також: ВЧЕНІ НАЗВАЛИ ГОЛОВНУ КОРИСТЬ ВОДОПРОВІДНОЇ ВОДИ

З посудомийній машиною витрачається в 2-3 рази менше води, ніж при ручному митті під краном.
Вигода ще більш очевидна, якщо дотримуватися ряду умов:

  • Купуйте посудомийку з максимально високим класом енергоефективності.
  • Збирайте посуд протягом дня і запускайте посудомийку один раз на добу.
  • Користуйтеся посудомийкою після 23 годин, якщо у вас двохтарифний лічильник.

19. Платіть тільки за тих, хто зареєстрований

Часто вартість користування ліфтом, прибирання в під’їзді і капремонту залежить від кількості осіб, прописаних в квартирі. Навіть якщо брат, тітка або син давно живе в іншому місті, але не знято з реєстрації за цією адресою, за цю людину доведеться платити.

Сума в платіжці може стати менше, якщо виписати які не проживають в квартирі.

20. Ведіть комунальний облік

За даними опитування, до 71% громадян вважають основною проблемою ЖКГ не якість послуг, а їх високу вартість. При цьому майже половина респондентів не змогли назвати точно суму, яку вони платять за комуналку.

Вести облік і тим більше сумніватися в правильності нарахування комунальних платежів в нашій країні якось не прийнято. І дарма.

Завжди звіряйте цифри у квитанції з показаннями приладів обліку і діючими тарифами.
Не соромтеся вимагати у керівників і енергопостачальних компаній перерахунок. У тому числі за час відсутності в квартирі. І платите за комуналку без комісій.

Застосовуйте ці поради комплексно, і економія стане відчутною. А якщо у вас є свої хитрощі, діліться ними в коментарях.

Джерело.

Related Post