fbpx
Авто
Купівля б / у авто: як правильно перевірити двигун

Часом трапляється так, що при покупці ідеальної по кузову машини інші агрегати поїдають бюджет з завидним апетитом.

Мотор складається з величезного числа труться і рухомих елементів, при цьому відчувають високі навантаження.

Дізнатися стан двигуна візуально дуже складно – приховані дефекти можуть зовні ніяк себе не проявити. Але можна скоротити ризик помилкової покупки, подивившись ключові точки, пише AutoNews.

Відкриваємо капот

Як вірного психологічного прийому можна відкрити капот автомобіля і запитально подивитися на продавця, занурившись в багатозначне мовчання. Порядний власник не витримає і сам почне розповідати, що і як робили під капотом останнім часом.

Слід також відкрутити масляну пробку і подивитися на її зворотну сторону – ніяких білих слідів і емульсії бути тут не повинно.

Якщо вони є – значить, двигун перегрівався (причому неодноразово), блок циліндрів покоробило, прокладку пробило, антифриз потрапив в масло. Такий двигун довго без капремонту не проживе.

Потрібно також звернути увагу на зовнішній вигляд подкапоткі. Якщо ключові агрегати прикриті декоративними пластиковими накладками, їх краще зняти тримаються вони або на засувках, або на парі-трійці болтиков.

Намитий чи движок або має природний наліт пилу? Краще, якби це був якраз немитий мотор. На такому моторі легко знайти сліди течі, замасливании або недавнього ремонту.

Варіанти з натертими до блиску агрегатами повинні насторожити. Або господар дійсно фанатичний чистоплюй, або намагається приховати якісь несправності.

Але патьоки масла ще не вирок (деякі мотори починають хворіти такими недугами мало не з другого-третього року життя), хоча вже перший привід для торгу. Інша справа, коли масло або антифриз капає з автомобіля.

В такому випадку попахує терміновим ремонтом із заміною великої кількості елементів. Недолік антифризу і моторного масла – популярні причини cмepтi мотора.

Чорний колір масла на щупі і низький рівень антифризу в системі – не показник швидкої кончини двигуна, але привід задуматися про ставлення власника до автомобіля, а також вимагати сервісну книжку і відстежити інтервали заміни витратних матеріалів.

Найчастіше у недбалих водіїв її бракуватиме. У такому випадку рекомендується не вірити продавцеві на слово, а перевірити все самому або в сервісі.

Читайте також: УКРАЇНЦІВ В 2017-М ЧЕКАЮТЬ ЩЕ ОДНІ «ДОВГІ» ВИХІДНІ: СКІЛЬКИ ВІДПОЧИВАТИМЕМО

Складно адекватно оцінити стан мотора, не піднявши автомобіль і не подивившись на піддон картера. Це найближча до землі деталь двигуна і частенько страждає від недбалості водія або дорожніх служб. Заварені або заліплені герметиком тріщини на піддоні аж ніяк не рідкість.

Варто нова деталь дорого, змінюється (особливо для передньо-і повнопривідних авто) складно, та й удар, якщо він припав в піддон, можливо, передався і на інші деталі. А якщо було “наскрізне поранення”, то, швидше за все, мотор встиг попрацювати на суху, поки водій не виявив витік.

Потрібно також помацати приводні ремені: не сильно вони провисають при натисканні, чи немає видимих ​​тріщин? Якщо вони починають куйовдитися або вже видно заломи – необхідна термінова заміна.

Приділити увагу варто і ременя ГРМ, особливо якщо його можна розглянути, не знімаючи захисних кришок. Його заміна – дорога операція.

На багатьох двигунах можна візуально оцінити стан опор – подушок двигуна. Якщо на гумі є тріщини і надриви – готуйтеся розлучитися з кругленькою сумою або миритися з вібраціями кузова.

Якщо двигун турбований, потрібно перевірити турбокомпресор і додатковий радіатор інтеркулера на предмет замасливания і витоків.

Оцінити слід і стан радіатора і його патрубків. Проблеми з радіатором можуть сильно зіпсувати враження від покупки автомобіля, особливо в жарку пору. Патьоки, сліди антифризу, пошкоджені стільники самого радіатора, криві кріплення – привід задати відповідні питання власник, наприклад, коли він міняв кришку радіатора.

Заводимо мотор

Обов’язково потрібно подивитися, що “говорять” піктограми і що пише борткомпьютер при заведеному двигуні. Головна контрольна лампа – Check engine – повинна згаснути через кілька секунд після включення запалення. Якщо немає, то доведеться їхати на комп’ютерну діагностику.

Коли двигун прогрівся, обороти повинні наблизитися до холостим і вирівнятися. Якщо обороти помітно плавають, швидше за все, доведеться почистити дросельну заслінку, також проблема може виявитися в волюметр або свічках.

Спробуйте різко натиснути на газ : якщо мотор захлинувся або почав троить, та ж версія, плюс, можливо, прострілюють високовольтні дроти запалювання.

Дим з вихлопної труби і його колір

Багато що про здоров’я мотора можуть повідомити вихлопні гази. Сизий або блакитний дим з труби розповість про необхідність заміни маслос’емних ковпачків, що призводить до постійних падінь рівня моторного масла в системі – воно потрапляє в камеру згоряння.

А якщо допустити пару-трійку істотних масляних голодувань мотора, можна потрапити на капіталку.Білий дим з труби – до заміни прокладок мотора, що спричинить його розбір. У циліндри потрапляє антифриз або вода – ознака того, що капремонт не за горами.

Виняток: дим білого кольору в зимовий час або в перші хвилини після старту двигуна вважається нормою, так як свідчить про наявність конденсату в вихлопній системі. На прогрітому двигуні в теплу пору року цього бути не повинно.

Чорний дим. Швидше за все, всередині двигуна скупчилася велика кількість сажі або ж є явні проблеми в паливній системі. Втім, і це не остаточні причини. В такому випадку краще відмовитися від покупки.

Виняток можуть скласти дизельні двигуни, тут, можливо, пустує паливний насос високого тиску. Але це дуже недешева запчастину.

Норма – невелике хмарка пари біля труби і крапельки конденсату на неодружених або блідо-сизий дим на високих оборотах.

Поки працює мотор, оцінити можна і стан випускної системи – рик, сопіння або простріли скажуть про проблеми, починаючи від прокладок і закінчуючи прогнилими елементами випуску.

Електронна діагностика мотора

Багато що розповість електронна діагностика мотора, яку можна зробити як дилерським сканером, так і простим китайським Bluetooth-пристроєм, підключившись до діагностичного роз’єму OBD-II.

Найбільш часто зустрічаються несправності – вийшли з ладу каталізатор і лямбда-зонд в системі випуску. І нехай скільки б не твердили “гаражні знавці” про те, що машина і без них їде як куля, витрата палива впав мало не до нуля, не потрапляйте на подібні байки, а проведіть аргументовану торг.

Зіпсований або віддалений каталізатор може вийти боком під час проходження тесту на токсичність вихлопу. Крім того, керамічні нутрощі каталізатора можуть потрапити в двигун, що часом трапляється і на свіжих машинах.

Читайте також: ЯК ПЛАТИТИ ЗА СВІТЛО В ДВА РАЗИ МЕНШЕ

Відомий випадок з Kia Rio, коли людина на 100 000 км “потрапив” на капітальний ремонт якраз з вини розсипається каталізатора. Під гарантію ця проблема не підпадає.

Ще одна легко визначається помилка – пропуски запалювання за певними циліндрах. Тут варіанти: свічки запалювання, котушки, високовольтні дроти – все це коштує грошей і вимагає негайного втручання.

Тест Драйв

Саме під навантаженнями мотор може як проявити свої кращі якості, так і дискредитувати стан автомобіля і репутацію продавця. Робота тандему мотор-коробка – це важливий показник доглянутості автомобіля і його стану.

Звернути увагу потрібно на можливі симптоми: поштовхи, ривки, вібрацію, запах в салоні (масло, паливо, вихлопні гази), зовнішні шуми як на середніх, так і на високих оборотах.

Після поїздки треба знову зазирнути під капот. Яким би вилизаним до блиску мотор не був, “втомлені” сальники або прокладки проявлять себе.

You cannot copy content of this page