fbpx
Здоров'я
4 причини, чому ми відчуваємо втому після пробудження

Після повноцінного сну належить бути бадьорими, свіжими і життєрадісними. Часто замість цього ми прокидаємося з поганим настроєм і дратівливістю. Цьому є пояснення.

Чому ми відчуваємо втому після сну

1. Накопичення aдeнoзинy в мозку

Останні кілька годин перед пробудженням ми проводимо в фазі швидкого сну. Ця фаза характеризується підвищеною активністю мозку. Найбільш помітний ознака – швидкі рухи очних яблук. Цикли швидкого і повільного сну за ніч повторюються 4-5 разів. Саме під час фази швидкого сну ми бачимо яскраві сновидіння.

У цій фазі мозок споживає значну кількість аденозинтрифосфату (АТФ). Це джерело і переносник енергії в клітинах. Аденозин пригнічує бадьорість і уважність і стимулює сон, через що ми і прокидаємося невиспані.

2. Спільний сон або його відсутність

На стан після пpoбyджeння також впливає те, спали ви з кимось поруч чи ні. Наприклад, жінки, які ділять ліжко з чоловіком, відзначають зниження якості сну.

На сон чоловіки присутність в ліжку жінки ніяк не впливає. Навпаки, чоловіки відзначають зниження якості сну, коли проводять ніч на самоті.

3. Пізній відхід до сну

Сови, які віддають перевагу заснути і прокинутися пізніше, бадьорі вдень і ввечері. Але у любителів лягти спати пізно вночі страждає якість сну і частіше зустрічається безсоння.

Нічні пильнування впливають на гіпокамп, який відповідає за емоції, пам’ять і увагу, і навіть можуть сприяти зменшенню його обсягу, що веде до зниження здатності до навчання і втрати пам’яті, а також може бути ранньою ознакою хвороби Альцгеймера.

4. Нестача цукру

Те, чим ми перекушуємо перед сном, також впливає на наше самопочуття. Останні дослідження показали, що вживання солодкого перед сном може поліпшити стан з ранку. Підвищений рівень цукру в крові викликає активність нейронів, що відповідають за сон. З цих же причин після рясного обіду хилить в сон.

Читайте також: 5 ПРОДУКТІВ, ЯКІ НЕ МОЖНА ЇСТИ НА ГOЛOДНИЙ ШЛУНОК

Чому важливо висипатися

You cannot copy content of this page