Після повноцінного сну належить бути бадьорими, свіжими і життєрадісними. Часто замість цього ми прокидаємося з поганим настроєм і дратівливістю. Цьому є пояснення.
Чому ми відчуваємо втому після сну
1. Накопичення aдeнoзинy в мозку
Останні кілька годин перед пробудженням ми проводимо в фазі швидкого сну. Ця фаза характеризується підвищеною активністю мозку. Найбільш помітний ознака – швидкі рухи очних яблук. Цикли швидкого і повільного сну за ніч повторюються 4-5 разів. Саме під час фази швидкого сну ми бачимо яскраві сновидіння.
У цій фазі мозок споживає значну кількість аденозинтрифосфату (АТФ). Це джерело і переносник енергії в клітинах. Аденозин пригнічує бадьорість і уважність і стимулює сон, через що ми і прокидаємося невиспані.
2. Спільний сон або його відсутність
На стан після пpoбyджeння також впливає те, спали ви з кимось поруч чи ні. Наприклад, жінки, які ділять ліжко з чоловіком, відзначають зниження якості сну.
На сон чоловіки присутність в ліжку жінки ніяк не впливає. Навпаки, чоловіки відзначають зниження якості сну, коли проводять ніч на самоті.
3. Пізній відхід до сну
Сови, які віддають перевагу заснути і прокинутися пізніше, бадьорі вдень і ввечері. Але у любителів лягти спати пізно вночі страждає якість сну і частіше зустрічається безсоння.
Нічні пильнування впливають на гіпокамп, який відповідає за емоції, пам’ять і увагу, і навіть можуть сприяти зменшенню його обсягу, що веде до зниження здатності до навчання і втрати пам’яті, а також може бути ранньою ознакою хвороби Альцгеймера.
4. Нестача цукру
Те, чим ми перекушуємо перед сном, також впливає на наше самопочуття. Останні дослідження показали, що вживання солодкого перед сном може поліпшити стан з ранку. Підвищений рівень цукру в крові викликає активність нейронів, що відповідають за сон. З цих же причин після рясного обіду хилить в сон.
Читайте також: 5 ПРОДУКТІВ, ЯКІ НЕ МОЖНА ЇСТИ НА ГOЛOДНИЙ ШЛУНОК
Чому важливо висипатися
Вчені до цих пір не знають, чому ми спимо. Але вони точно знають, що нам потрібно не менше 6-8 годин сну щодня. Недолік сну веде до подразнення і активізує погані спогади і негативні емоції. Емоційна нестабільність – наслідок нездатності передніх часток мозку контролювати лімбічну систему.
Порушення сну також впливає на пам’ять, а важка безсоння може призводити до галюцинацій. Постійний поганий сон може викликати ayтoiмyннi захворювання, paк і депресію.
Уві сні, як вважають вчені, мозок позбавляється від шкідливого білка, який, накопичуючись, сприяє розвитку cтаречої деменції. Якщо ви не виспалися, прямо зараз киньте всі справи і здрімніть!
Недавні записи
- Три роки тому від мене пішов до іншої чоловік. Я з двома дітьми відмовилася від аліментів але залишилася в квартирі свекрухи. В цьому ж будинку живе нездоровий старший брат колишнього чоловіка. Вчора прийшла Антоніна Василівна. Або я зголошуся на її умову, або збираю з дітьми речі
- Що я тільки не робила, під яким приводом не старалася завести розмову, дочка мене навіть слухати не хоче. Анна переконана в тому, що сходивши до РАЦСу з іншим чоловіком я зрадила батька. Але ж я не можу все життя носити чорну хустину. Лише старша дочка знайшла до Анни доріжку, після чого все розповіла мені. Боюсь, добром це не закінчиться
- І тоді мама покликала нас з братом на серйозну розмову. Вона змогла сплатити собі дорогу, а решту поділила між нами з братом. І поїхала на роки доглядати старих синьйорів. Наступного дня після того, як я дізналася, що чекаю дитину, мама оголосила нам з братом про те, що вирішила повертатися. Квитки вже куплені, тож чекайте, діти дорогі. І це була хороша ідея, що я не взяла з собою чоловіка, так він не побачив моїх сліз
- Я ще не заміжня, без діток. Кілька років тому виїхала з нашого селища на Херсонщині в Київ. А минулого року довелося забрати до себе в орендовану квартиру маму й тата, самі розумієте, чому. Вже сім місяців я віддаю батькам половину зарплати, а сама живу фактично у злиднях, більше немає сил
- Декілька місяців тому Олена почала жалітися, що Андрійко відстає в англійській. Всі її натяки йшли до того, щоб я помагала їй в оплаті репетитора. Я погодилася, це ж мій рідний онук. Але нещодавно я задумалася про наступне. Раз, а то і два рази в місяць, в моєї Оленки міняється колір манікюру. Я коли в своєї сусідки дізналася ціну цієї процедури, мало зі сходової клітки не звалилася. Виходить, дочка мене обманює!