fbpx
Лайфхаки
8 несподіваних причин посміхатися якомога частіше

Навіть фальшива посмішка зробить вас щасливішими і здоровішими.

Тільки на перший погляд усмішка – щось мимовільне і незначне. Насправді це найпотужніше профілактичний засіб, здатний запобігти і застуду, і мігрень, і серцево-судинні захворювання – доведено наукою. Ось що станеться з вами, якщо ви почнете частіше посміхатися.

1. Зменшиться навантаження на серцево-судинну систему

Як показує дослідження, у людей, які починають посміхатися в стресовій ситуації, знижується частота серцевих скорочень. А це веде до відновлення спокою і впевненості в своїх силах.

Крім того, стрес з посмішкою менше навантажує серцево-судинну систему, майже не надаючи негативного впливу на її здоров’я.

У тих же, хто в складних ситуаціях краще зберігати природно-панічний або нейтральне вираз обличчя, серце продовжує битися, і заспокоїтися їм складніше. Так що наступного разу, навіть якщо все погано, спробуйте посміхнутися – трохи полегшає.

2. Зменшиться стрес

Посмішки і сміх відчутно знижують рівень гормонів стресу: кортизолу, адреналіну, норадреналіну.

Читайте також: ЧОМУ ЗАЙЦІ ВЗИМКУ БІЛЬШЕ НЕ БІЛІ: РОЗПОВІЛИ ВЧЕНІ

Чим частіше ви посміхаєтеся, тим нижче ризик виникнення хронічного стресу, який сучасні вчені вважають відповідальним практично за всі проблеми зі здоров’ям – від зайвої ваги до мігреней , проблем з травленням і шкірних реакцій.

3. З’явиться відчуття щастя

Якщо будете посміхатися, з’явиться відчуття щастя.

Навіть натужна соціальна посмішка підвищує вироблення ендорфіну – гормону щастя. А його рівень безпосередньо пов’язаний з настроєм. Чим він вищий, тим світліше і радісніше здається життя.

Фальшива посмішка підвищує рівень ендорфіну так само, як і справжня: мозок, даючи команду на вироблення гopмoнiв, реагує на поведінку лицьових м’язів, а не на емоції.

4. Зникає біль

З тих же причин, що і в пункті вище: ендорфіни мають заспокійливий і болезаспокійливу дію, яке можна порівняти з ефектом опіатів. А опіати, між іншим, раніше використовували замість нapкозу при oпepaціях.

5. Зміцниться імунітет

Посмішка змушує opганізм швидше виробляти білі кpoв’яні тільця – лейкоцити. Лейкоцити – одні з ключових солдатів імунної системи: саме вони відповідають за захист opганізму від вipyсів, бактерій і іншої зарази. Чим оперативніше тіло здатне виробляти лейкоцити у відповідь на загрозу, тим вище імунітет.

6. Пройде безсоння

Хороші новини для тих, хто любить вечорами подивитися комедії або просто провести час з сім’єю, друзями та коханими. Посмішки, які супроводжують таке дозвілля, істотно поліпшують сон, роблячи його більш спокійним і глибоким, і полегшують процес засинання .

7. Покращиться пам’ять

Дослідники з Медичного центру Університету Лома Лінда (Каліфорнія, США) провели тести на запам’ятовування серед людей у ​​віці між 60 і 70 роками. Літнім добровольцям було запропоновано запам’ятати зміст декількох карток.

Потім випробовуваних розділили на дві групи: першій дозволили просто відпочити, а другий включили смішні відеоролики.

Через 20 хвилин літніх людей попросили згадати зміст карток. З’ясувалося, що ті, хто дивився ролики і посміхався, згадалиThe effect of humor on short-term memory in older adults: a new component for whole-person wellness в середньому в два рази більше інформації, ніж їх відпочивали колеги. Це говорить про те, що усмішки здатні поліпшити як мінімум короткочасну пам’ять .

8. Чи збільшиться тривалість життя

Якщо будете посміхатися, збільшиться тривалість життя

Люди, які часто посміхаються, мають в середньому 70-відсотковий шанс дожити до 80 років, в той час як у їх менш усміхнених приятелів цей шанс становить лише 50%. Такими є результати дослідження, Проведеного Ернстом Абелем і Майклом Крюгером з Університету Уейна (Мічиган, США).

You cannot copy content of this page