fbpx
Breaking News
Обожнюю мамині пісні голубці з грибами та пшоном! Вони такі смачні, що навіть мій чоловік любить їх більше за звичайні. Такі голубчики здавна готують у нас на Полтавщині. Спробуйте!
Ці речі треба прати набагато частіше, ніж ми думаємо і робимо це. І ось чому!
Бабусині макові пиріжки – найсмачніша макова випічка, яку я куштувала! Як я ностальгувала за ними все життя! А тут, коли була у мами, зазирнула до старого, ще бабусиного зошита, а там – яке щастя! – цей рецепт! Мама за ним не пекла – їй завжди ніколи було. А я не втерпіла, і прямо вчора наготувала цілу гору бабусиних фірмових макових пиріжечків, а сьогодні від них лишилося всього купка. Така смакота!
Це надзвичайно смачний сирник, який може стати достойною альтернативою торту. Сподобається навіть тим, хто не дуже любить сир!
Не знаю чому, але дітям такі вареники подобаються більше за традиційні. А готуються вони всього за 10 хвилин
Економіка
Абонплата і платіжки за газ: скільки платитимемо і як правильно вибрати лічильник

Велика частина українців спалюють блакитне паливо тільки для приготування їжі. Після введення абонплати платити їм доведеться більше‚ пише «Сегодня».

Уже в наступному році у всіх будинках повинні стояти лічильники на газ . В діючому тарифі вартість приладів обліку закладена, за них платять всі споживачі.

Як кажуть в Нацкомісії з питань держрегулювання в енергетиці та комунальних послуг (НКРЕКУ), вже найближчим часом в Україні введуть абонплату на газ. І розмір цієї плати буде залежати від потужності лічильника.

Лічильники і тарифи

Більшість українців використовує газ лише для приготування їжі. 70% блакитного палива, який використовує населення, спалюють газові плити.

При чому, третина таких споживачів лічильники не встановили, а 19% платять по будинковим, а не квартирних лічильниках, йдеться в даних НКРЕКУ.

Законом, як пояснює міністр соцполітики Андрій Рева, передбачена поквартирна установка лічильників. У законі “Про комерційний облік газу” сказано: всі лічильники повинні стояти вже в 2018 році.

” Закон вимагає поквартирного обліку. Більш того, в тарифі на газ це закладено. Тому не треба” ламати “жителів, не треба їм нав’язувати тісно працювати з ЖКГ , треба тісно працювати з законом. Передбачено – будь ласка, робіть так, як треба”, – заявив міністр.

Незважаючи на це 3 2% сімей в багатоповерхівках з гарячою водою та опаленням платять по будинковим лічильників. Через такої системи деякі українці платять “за сусіда”.

Так, якщо в квартирі прописана одна людина, а за фактом в ній проживають, наприклад, п’ятеро, платити вони будуть як за одну людину. А витрачати в п’ять разів більше. Весь використаний газ враховується будинковим лічильником. Тому заплатити за нього все одно доведеться.

Припустимо, в будинку на 50 квартир офіційно проживають 50 осіб (по одній людині в квартирі). Згідно соціальним нормам споживання, одна людина в середньому використовує 3,3 кубометра газу на місяць. Але в десяти з 50 квартир живе не одна людина, а по троє.

В результаті блакитним паливом будуть користуватися 70 осіб, а платити за нього будуть 50 квартир. І в результаті на квартиру, яка може спалювати 3,3 куба , прийде платіжка на 4,6 куба (3,3 кубометра – власне споживання і 1,3 “сусідських” куба, який порахував будинковий лічильник).

Якщо ж встановити квартирний лічильник на газ, платити можна буде тільки за той обсяг блакитного палива, який насправді використовували.

Уже в цьому році від того, який встановлений лічильник, буде залежати і тариф на газ. На даний момент українці платять за кожен куб газу 6,9 гривні. НКРЕКУ визначає 13% в структурі ціни на газ (80 копійок) – витрати на транспортування і розподіл, пояснює глава НКРЕКУ Дмитро Вовк.

Чиновники пропонують розділити тариф – за кожен використаний кубометр платитимуть шість гривень + незалежно від обсягів споживання фіксовану суму ( “абонплату”).

При цьому Вовк зазначає: в постанові слово “абонплата” жодного разу не згадується, нововведення називають “платою за транспортування і розподіл”.

“Споживачі завжди оплачують за транспортування і розподілу, і зараз це є в тарифі. У структурі ціни їх частка займає всього 13%. Це 80 копійок за кубічний метр.

Закон” Про ринок газу “передбачає оплату всіх послуг як за потужність. за транспортування як за потужність, за зберігання як за потужність, за розподіл як за потужність”, – розповідає в НКРЕКУ.

Введення оплати за потужність ( “абонплати”) – питання вирішене законом. Зараз чиновники обговорюють, як її рахувати. Якщо за діючою методикою, яку планували впровадити ще в квітні цього року і яка до цих пір залишається єдиною затвердженою, все залежить від максимальної потужності лічильника.

В новій постанові пропонують більш вигідні для споживача умови – вважати за номінальною потужності лічильника. Вартість абонплати буде коливатися в межах 40-60 гривень.

Хто повинен платити за лічильник

Є три типи газових лічильників за діапазоном експлуатаційних витрат: G4, G2,5, G1,6. Якщо в квартирі газ використовується тільки для приготування їжі (стоїть газова плита), досить лічильника G1,6.

Якщо в будинку є плита і газова колонка – G2,5, якщо ж є газове опалення , потрібен лічильник G4. Чим могутніше лічильник, тим більше буде абонплата.

Тому важливо, щоб, наприклад, в квартирі з однією газовою плитою не стояло лічильник G4, інакше доведеться переплачувати. Як пояснили в НКРЕКУ, українці мають право вибирати і змінювати лічильник самостійно.

Читайте також: В УКРАЇНІ РІЗКО ЗМІНИТЬСЯ ПОГОДА: ПРОГНОЗ НА ТИЖДЕНЬ

Установка лічильника оплачується:

  • У новобудові – забудовником
  • Під час капітального ремонту – від замовника ремонту
  • Якщо встановлюється лічильник вже в газифікованому будинку – споживачем

“Лічильники газу можуть встановлюватися також за кошти газопостачальних (газотранспортних) підприємств та за рахунок інших джерел”, – пояснюють в комісії.

Перевірка лічильників повинна проходити за рахунок постачальників. Правда, якщо споживач сам замовив перевірку, йому і платити.

“Послуги з монтажу, технічного обслуговування і ремонту лічильників газу за заявками споживачів оплачуються ними за затвердженими в установленому порядку тарифами (цінами) з урахуванням вартості обладнання, його вузлів і деталей, крім послуг з періодичного технічного обслуговування.

У разі, якщо лічильник газу знаходиться в власності газорозподільного підприємства, ремонт та технічне обслуговування такого лічильника газу здійснюються за рахунок зазначеного підприємства “, – пояснюють в НКРЕКУ.

Related Post

facebook