fbpx

В Україні різко зміниться погода: прогноз на тиждень

У першій половині тижня очікується малохмарна та відносно прохолодна погода, але потім синоптики прогнозують потепління‚ пише «Сегодня».

У найближчі кілька днів стовпчик термометра в Україні буде коливатися в межах 16-23 градусів вище нуля. Відносно прохолодна погода – на півночі (від 16 до 18 градусів), а найтепліше в ці дні буде на півдні та в Закарпатській області (від 22 до 23 градусів вище нуля вдень).

Уже в другій половині тижня Укргідроментцентр прогнозує значне потепління – до 27 градусів тепла вдень.

Прогноз погоди на тиждень

29 серпня в Україні очікується відносно прохолодна погода. Температура повітря не підніметься вище 23 градусів тепла. При цьому опади синоптики в цей день не прогнозують, на всій території країни – мінлива хмарність.

У західних областях стовпчик термометра коливатиметься в межах 19-21 градуси, а в Закарпатській області – вище 22 градусів тепла. На півдні України вдень температура повітря прогріється до 20 -22 градусів, в центрі – від 19 до 21, в столиці – від 17 до 19 градусів тепла.

На півночі України в цей день очікується відносно прохолодна погода. Так, стовпчик термометра підніметься всього до 16-18 градусів тепла.

У Донецькій області – від 21 до 23 градусів. У Луганській області температура повітря підніметься до 21 градуса, в Донецькій – від 21 до 23 градусів вище нуля, а в Харківській – від 16 до 18 градусів тепла.

Уже 30 серпня синоптики прогнозують незначно потепління. Так, на півдні України очікується потепління до 20-22 градусів тепла, на сході стовпчик термометра коливатиметься в межах 19-21 градусів, в столиці – 20-22 градуси, на заході – до 21 градуса тепла.

У той же час в північних областях збережеться відносно прохолодна погода – від 16 до 18 градусів тепла вдень.

Значне потепління очікується в останній день літа, 31 серпня. У цей день стовпчик термометра на заході підніметься до 26 градусів тепла.

У центрі і на півночі температура повітря вдень коливатиметься в межах 22-24 градусів, на сході – від 21 до 23 градусів, а на півдні – від 23 до 25 градусів вище нуля. Без опадів.

Першого вересня на півдні і в центрі потеплішає до 27 градусів, на заході – до 28 градусів, а на сході і півночі – до 26 градусів вище нуля . Синоптики прогнозують в цей день мінливу хмарність на всій території України.

Читайте також: ЯК ЗМІНИТЬСЯ КУРС ДОЛАРА В УКРАЇНІ: ПРОГНОЗ АНАЛІТИКІВ

Народний прогноз погоди

29 серпня відзначається свято Спаса Нерукотворного, повідомляє портал ” Синоптик” . Наші пращури говорили: “Третій Спас – хліба припас”, оскільки до цього дня вже збирався новий урожай.

У минулі часи помітили, якщо в цей день буде заморозок – осінь тривалою буде. А якщо журавель відлетить до третього Спаса, то на Покров (14 жовтня) буде морозно.

30 серпня вшановується пам’ять святого Мирона пресвітера. З 30 серпня починається осінній листопад (першою випускає з рук лист береза, за нею липа, в’яз, черемха і т.д.). У минулі часи помітили, якщо вранці цього дня туман і роса, то погода на Мирона буде хороша.

31 серпня відзначається день святих Флора і Лавра. З цього часу починаються осінні холодні ранки, що переходять в заморозки. Останній день літа не завжди балував наших предків теплом: часто у цей день осідали важкі тумани, йшов дощ, дули вітри холодні.

У перший день осені вшановується пам’ять святого Андрія Стратилата. З цього часу уже можливі заморозки на ґрунті.

Дерева потроху набувають осінню забарвлення: жовтіють листя берези, починається листопад у ліщини. Наші пращури помітили, якщо першого вересня дме вітер з півночі – осінь холодна буде, а якщо з півдня – то тепла.

Другого вересня відзначається день пророка Самуїла. Починають збиратися в зграї перелітні граки. З’являються зимові опеньки.

На городі час смикати буряк і моркву – городу кланятися. Наші пращури помітили, якщо в цей день буває грім, то осінь буде довгою.

You cannot copy content of this page