fbpx
Україна
Батьки не потягнуть: вища освіта в Україні в рази подорожчає. Стали відомі подробиці.

В сантехніки або на будівництво: навчання у ВНЗ різко подорожчає – батьки не зможуть потягнути такі ціни.

Вчитися може бути дуже дорого.

Практично щороку на багатьох спеціальностях стає менше бюджетних місць. Ті, хто не зміг поступити на них, змушений йти на контрактну систему навчання. Ось тільки ціни будуть значно вище.

Як передає новинний портал “Обозреватель”, про це розповів заступник міністра освіти і науки Єгор Стадний.

Як виявилося, представники уряду переконані, що вартість контрактного навчання повинна покривати ту суму, яку держава витрачає на бюджетні місця. Отже, ціни на навчання у ВНЗ будуть поступово збільшуватися.

Вже в 2020 році вартість контрактного навчання в українських університетах буде становити не менше 60 відсотків середньої вартості від суми, яка з державного бюджету виділяється на “безкоштовні місця”.

Так вартість і почне збільшуватися: у 2021 році контракт повинен бути не менше 70 відсотків вартості “безкоштовного місця”, у 2022 – не менш, ніж 80 відсотків.

При цьому варто відзначити, що в основному таке подорожчання вплине на найпопулярніші серед абітурієнтів спеціальності.

Це факультети економіки, менеджменту, журналістики, права, медицини, міжнародних відносин і так далі.

Якщо зараз з державного бюджету на підготовку одного фахівця виділяють приблизно 44 тисячі гривень, то і контакт в поточному році буде коштувати близько 26 тисяч гривень.

Відзначається, що в минулому році на журфак можна було витратити приблизно 25 тисяч гривень, а на навчання на спеціальності “соціологія” можна було витратити близько 18 тисяч гривень. Отже, різниця досить велика.

Нагадаємо, раніше портал Стіна писав про те, що українським студентам запропонують стипендії від двох тисяч гривень.

Однак отримати такі суми зможуть не всі. Подробиці про нововведення розповів прем’єр-міністр України Олексій Гончарук в соціальній мережі.

Читайте також: НА ВЕСІЛЛІ МАМА МОГО ЧОЛОВІКА ПІДВЕЛА ДО НАС ДВОХ ДІТОК, БЛИЗНЮКІВ РОЧКІВ ПО ЧОТИРИ, І СКАЗАЛА: «ЦЕ ВАМ, ДІТИ, МІЙ ВЕСІЛЬНИЙ ПОДАРУНОК. А ТИ, ДОНЮ – ЗВЕРНУЛАСЯ ВОНА ДО МЕНЕ, – ЯКЩО ПОЛЮБИШ ЦИХ ДІТОК, ЗМОЖЕШ БУТИ ГАРНОЮ МАТІР’Ю І ВАШИМ З ДМИТРОМ МАЙБУТНІМ ДІТКАМ. ЗЛАГОДИ ТА ЛЮБОВІ ВАМ!» А Я Ж ВЗАГАЛІ НЕ ХОЧУ МАТИ ДІТЕЙ!

Заголовок, текст, головне фото відредаговані творчим колективом видання Ibilingua.com.

Фото – з відкритих джерел.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

facebook