fbpx
Breaking News
Спізнився, не встиг попрощатися з живою. Уві сні Руслану хотілося підійти до бабусі, обійняти, поцілувати рідні натруджені руки. Але вона, хоч і стояла, здавалося, зовсім поруч, тільки він намагався наблизитися – віддалялася, танула в сірому тумані, і лише обличчя залишалося чітким. Руслан бачив, що бабуся хмурилася, дивилася на нього сумними очима. “Що я маю зробити, щоб ти мене простила? Щоб я сам себе пробачив?” – питав у неї і прокидався.
Обожнюю мамині пісні голубці з грибами та пшоном! Вони такі смачні, що навіть мій чоловік любить їх більше за звичайні. Такі голубчики здавна готують у нас на Полтавщині. Спробуйте!
Ці речі треба прати набагато частіше, ніж ми думаємо і робимо це. І ось чому!
Бабусині макові пиріжки – найсмачніша макова випічка, яку я куштувала! Як я ностальгувала за ними все життя! А тут, коли була у мами, зазирнула до старого, ще бабусиного зошита, а там – яке щастя! – цей рецепт! Мама за ним не пекла – їй завжди ніколи було. А я не втерпіла, і прямо вчора наготувала цілу гору бабусиних фірмових макових пиріжечків, а сьогодні від них лишилося всього купка. Така смакота!
Це надзвичайно смачний сирник, який може стати достойною альтернативою торту. Сподобається навіть тим, хто не дуже любить сир!
Суспільство
Без чого не пустять в ЄС: навіщо потрібна страховка і де її можна оформити

Серед обов’язкових для перетину кордону з ЄС документів страховки немає, проте її можуть попросити пред’явити, пише «Сегодня».

Українці з 11 липня можуть без віз подорожувати в країни Європейського союзу. Як відзначають експерти, багато туристів не знають, що, згідно з українським законом, виїжджаючи за кордон потрібно оформляти медичну страховку. І наявність поліса можуть перевірити.

Кому і навіщо потрібен страховий поліс

Згідно з візовим кодексом, для перетину кордону з Європейським союзом медична страховка – обов’язкова. Після лібералізації візового режиму цей документ на українців більше не поширюється. Зараз українці їздять в ЄС за правилами, описаним в Шенгенському прикордонному кодексі.

Головне – взяти з собою біометричний паспорт і необхідну суму готівки (або банківську карту). Також знадобляться бронь в готелі (або запрошення від громадянина країни, який готовий надати житло) і зворотний квиток.

Медична страховка з європейського законодавства в обов’язковому порядку потрібна тільки тим, хто ще не оформив біометричний паспорт і продовжує подорожувати з візою. А також тим, хто подорожує за допомогою турагентств (на них поширюється закон “Про туризм”).

Читайте також: ПРОГНОЗ ПОГОДИ НА 23 СЕРПНЯ: ЧИМ ЗДИВУЄ ДЕНЬ ПРАПОРА

Однак, як пояснює юрист Олександр Плахотник, український закон також визначає порядок виїзду за кордон. “У дев’ятій статті закону” Про порядок виїзду … “чітко сказано, що українець повинен бути застрахований.

Це пояснюється просто: якщо раптом вам терміново знадобиться медична допомога, далеко не кожна країна готова вам її надати безкоштовно. Закон вас захищає, зобов’язуючи оформляти медичну страховку.

Інша справа, що виконання цього зобов’язання в країнах, в яких діє безвізовий режим з Україною, часто не контролюють “, – розповідає юрист.

Крім того, на офіційному порталі всеукраїнської кампанії про безвізовий режим говориться: в українця можуть перевірити наявність страховки, хоча її відсутність не є причиною для відмови у в’їзді.

Економити на страховці не варто, вважають експерти. Якщо, наприклад, підвернути ногу, граючи в бадмінтон на пляжі, власникам дешевого поліса страхова компанія такі медичні витрати може не компенсувати. Звичайний поліс гарантує деякі медичні витрати, транспортування і репатріацію.

Зі страховкою є можливість заощадити, впевнений голова правління Першого українського міжнародного банку (ПУМБ) Сергій Черненко . “Найчастіше українці відпочивають не більше тижня – двох. Страховий поліс можна оформити на 30 днів перебування за кордоном і скористатися ним кілька разів протягом року.

Наприклад, в серпні для поїздки на море в Туреччину або навіть Таїланд , а в травні наступного року – для поїздки на екскурсію в одну з країн Євросоюзу”, – розповідає Сергій Черненко.

Як вибрати страховку

Сергій Черненко радить звернути увагу на установа, в якому оформляти поліс. Це повинен бути надійний банк або страхова компанія. Поліс медичного страхування “Мандрівник”, придбаний у відділенні банку ПУМБ, діє у всьому світі, його приймають всі консульства і посольства.

Оформити страховку можна в будь-якому відділенні банку. За два минулі роки власники “мандрівника” компенсацію на суму понад 700 тисяч гривень. Причому у виплаті не відмовили жодному з клієнтів.

Також важливо розуміти, який формат відпочинку передбачається, і вибрати поліс з необхідним переліком покриваються страхових ризиків. Наприклад, в рамках страховки “Мандрівник” можна вибрати пакети “Туризм”, “Туризм + Спорт”, “Туризм + Спорт + Гірські лижі”. Вартість – від 10 до 30 доларів за курсом НБУ.

“Мандрівник” покриває медичні витрати на амбулаторне та стаціонарне лікування, витрати на транспортування і репатріацію, нещасні випадки (удари, переломи, вивихи), адміністративні витрати (телефонні переговори, проживання в готелі після лікування).

Читайте також: У ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ ЗОНІ ВІДЧУЖЕННЯ ВЧЕНІ ВИЯВИЛИ РІДКІСНУ ПТИЦЮ

Нагадаємо, отримати страховий поліс безкоштовно можна, оформивши кредитку “SoloМандри”. Разом з картою в відділенні банку дадуть поліс туристичного страхування на 30 календарних днів перебування за кордоном, який діє протягом року. Детальніше про те, що це за карта і як нею користуватися.

“Сама карта дозволяє розраховуватися за кордоном без комісій. А якщо ви повернете витрачені кредитні кошти до 62-х днів – додатково банку платити не доведеться”, – розповідає Сергій Черненко.

Related Post

facebook