Серед обов’язкових для перетину кордону з ЄС документів страховки немає, проте її можуть попросити пред’явити, пише «Сегодня».
Українці з 11 липня можуть без віз подорожувати в країни Європейського союзу. Як відзначають експерти, багато туристів не знають, що, згідно з українським законом, виїжджаючи за кордон потрібно оформляти медичну страховку. І наявність поліса можуть перевірити.
Кому і навіщо потрібен страховий поліс
Згідно з візовим кодексом, для перетину кордону з Європейським союзом медична страховка – обов’язкова. Після лібералізації візового режиму цей документ на українців більше не поширюється. Зараз українці їздять в ЄС за правилами, описаним в Шенгенському прикордонному кодексі.
Головне – взяти з собою біометричний паспорт і необхідну суму готівки (або банківську карту). Також знадобляться бронь в готелі (або запрошення від громадянина країни, який готовий надати житло) і зворотний квиток.
Медична страховка з європейського законодавства в обов’язковому порядку потрібна тільки тим, хто ще не оформив біометричний паспорт і продовжує подорожувати з візою. А також тим, хто подорожує за допомогою турагентств (на них поширюється закон “Про туризм”).
Читайте також: ПРОГНОЗ ПОГОДИ НА 23 СЕРПНЯ: ЧИМ ЗДИВУЄ ДЕНЬ ПРАПОРА
Однак, як пояснює юрист Олександр Плахотник, український закон також визначає порядок виїзду за кордон. “У дев’ятій статті закону” Про порядок виїзду … “чітко сказано, що українець повинен бути застрахований.
Це пояснюється просто: якщо раптом вам терміново знадобиться медична допомога, далеко не кожна країна готова вам її надати безкоштовно. Закон вас захищає, зобов’язуючи оформляти медичну страховку.
Інша справа, що виконання цього зобов’язання в країнах, в яких діє безвізовий режим з Україною, часто не контролюють “, – розповідає юрист.
Крім того, на офіційному порталі всеукраїнської кампанії про безвізовий режим говориться: в українця можуть перевірити наявність страховки, хоча її відсутність не є причиною для відмови у в’їзді.
Економити на страховці не варто, вважають експерти. Якщо, наприклад, підвернути ногу, граючи в бадмінтон на пляжі, власникам дешевого поліса страхова компанія такі медичні витрати може не компенсувати. Звичайний поліс гарантує деякі медичні витрати, транспортування і репатріацію.
Зі страховкою є можливість заощадити, впевнений голова правління Першого українського міжнародного банку (ПУМБ) Сергій Черненко . “Найчастіше українці відпочивають не більше тижня – двох. Страховий поліс можна оформити на 30 днів перебування за кордоном і скористатися ним кілька разів протягом року.
Наприклад, в серпні для поїздки на море в Туреччину або навіть Таїланд , а в травні наступного року – для поїздки на екскурсію в одну з країн Євросоюзу”, – розповідає Сергій Черненко.
Як вибрати страховку
Сергій Черненко радить звернути увагу на установа, в якому оформляти поліс. Це повинен бути надійний банк або страхова компанія. Поліс медичного страхування “Мандрівник”, придбаний у відділенні банку ПУМБ, діє у всьому світі, його приймають всі консульства і посольства.
Оформити страховку можна в будь-якому відділенні банку. За два минулі роки власники “мандрівника” компенсацію на суму понад 700 тисяч гривень. Причому у виплаті не відмовили жодному з клієнтів.
Також важливо розуміти, який формат відпочинку передбачається, і вибрати поліс з необхідним переліком покриваються страхових ризиків. Наприклад, в рамках страховки “Мандрівник” можна вибрати пакети “Туризм”, “Туризм + Спорт”, “Туризм + Спорт + Гірські лижі”. Вартість – від 10 до 30 доларів за курсом НБУ.
“Мандрівник” покриває медичні витрати на амбулаторне та стаціонарне лікування, витрати на транспортування і репатріацію, нещасні випадки (удари, переломи, вивихи), адміністративні витрати (телефонні переговори, проживання в готелі після лікування).
Читайте також: У ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ ЗОНІ ВІДЧУЖЕННЯ ВЧЕНІ ВИЯВИЛИ РІДКІСНУ ПТИЦЮ
Нагадаємо, отримати страховий поліс безкоштовно можна, оформивши кредитку “SoloМандри”. Разом з картою в відділенні банку дадуть поліс туристичного страхування на 30 календарних днів перебування за кордоном, який діє протягом року. Детальніше про те, що це за карта і як нею користуватися.
“Сама карта дозволяє розраховуватися за кордоном без комісій. А якщо ви повернете витрачені кредитні кошти до 62-х днів – додатково банку платити не доведеться”, – розповідає Сергій Черненко.